Počíta sa karanténa od prvých príznakov?

kejty13
8. nov 2021

Ahojte
Mam otázku ohľadom karantény- v prípade pozitívneho cloveka, karanténa 10 dní sa počíta od prvých priznakov ochorenia covid alebo od pozitívneho pcr testu?

elisaelisaday
8. nov 2021

@kejty13 Pocita sa od pozitivneho testu.

kejty13
autor
8. nov 2021

@elisaelisaday od pozitívneho antigenoveho testu alebo pcr?

0martina0
8. nov 2021

mne dnes povedali že aj od antigenoveho,nemusi byť pcr

elisaelisaday
8. nov 2021

@kejty13 Ak ste boli na PCR, tak od PCR testu.

deanna25
8. nov 2021

@kejty13 počíta sa 10 dní od odberu antigenoveho. Ak bol následne robený PCR pre potvrdenie výsledku antigenoveho, stále sa počíta 10 dní od odberu antigenoveho. Riešila som to tento týždeň s hygienou.

mirka1083
8. nov 2021

@deanna25 a povedali vám či sa ráta deň odberu za prvý deň?, všade píšu inak

deanna25
8. nov 2021

@mirka1083 to som sa nepýtala,ale tiež si nie som istá, ktorý deň má byť posledný.

deanna25
8. nov 2021

@deanna25 ale odber by mal byť ako prvý deň, však už vtedy je človek v karanténe.

lulu2014
8. nov 2021

@kejty13 prvy den je den odberu. Ale ak vam dr.zapise do karty odkedy mate prve priznaky tak 10dni sa rata od toho datumu.

katzed
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zizana
8. nov 2021

@kejty13 Izolácia podľa vyhlášky 252 trvá po dobu 10 dní od dátumu odobratia vzorky biologického materiálu
s pozitívnym výsledkom alebo odo dňa objavenia sa prvých klinických príznakoch ochorenia u tejto osoby,
pokiaľ sa počas posledných troch dní tejto doby u osoby nevyskytol ani jeden z klinických príznakov ochorenia.

luliu
8. nov 2021

@kejty13 o tom odkedy sa ráta karantena rozhoduje tvoj lekar

luliu
8. nov 2021

@deanna25 deň odberu je deň nula ak sa ráta od pcr testu

sofinkasofinka
8. nov 2021

@luliu presne tak, deň odberu je nultý deň

0martina0
8. nov 2021

sme v domácnosti v karantene šiesti,jedna dcéra je pozitívna,ak postupne dostaneme covid aj mi,kedy konči karanténa,všetkým rovnako,alebo každému o desať dni,očkovaný nie sme

luliu
8. nov 2021

@0martina0 negatívnym a netestovaným sa predlžuje vždy s ďalším pozitívnym

hesloveslo
8. nov 2021

@kejty13 ahoj ja som mala pozitívny pondelok a vo štvrtok už idem do prace ono záleží od zamestnávateľa a tvojho lekára lebo z hygieny to rátali inak a doktorka zas inak a ja som jej povedala že štvrtok už musím do prace tak sme sa dohodli na ukončenie pnky v piatok

sofinkasofinka
8. nov 2021

@hesloveslo vo štvrtok ideš do práce a ukončenie PN-ky piatok?

hesloveslo
8. nov 2021
sofinkasofinka
8. nov 2021

@hesloveslo tak to je teda odvazna lekárka, veď ty ideš vlastne počas trvania karanténnej PN do roboty. Dobre som to pochopila?

hesloveslo
8. nov 2021

@sofinkasofinka no posledný deň lebo štvrtok je 10 deň karantény tak mi to ukončuje piatok ale povedala že do prace kľudne mozem ísť keďže som bezpriznakova

hesloveslo
8. nov 2021

@sofinkasofinka Ona mi povedala že inak to berú keďže som zdravotak kebyže nie som v zdravotníctve tak túto výnimku nespravy

sofinkasofinka
8. nov 2021

@hesloveslo ale vieš, aký problém by z toho mohol byť, keby sa ti nebodaj niečo stalo a ty máš byť v karanténe? Keby ti mohla dať oficiálne takú výnimku, tak ti tú PN ukončí skôr

hesloveslo
8. nov 2021

@sofinkasofinka problém je že v praci nemá kto robit preto urobila výnimku. A jeden deň hore dole nemá sa mi čo stať v robote

sofinkasofinka
8. nov 2021

@hesloveslo ach jaj, keď myslíš

cica8
9. nov 2021

@deanna25 nám rátali od PCR testu karanténu, antigenovy neuznali

cica8
9. nov 2021

@hesloveslo a keby sa ti objavía príznaky na 10 deň čo sa už stalo.... Tak čo.... Veselo nakazís ďalších ludi len preto ze doktorka povedala? Alebo ze nemáte ľudí? Joj to myslenie....

hesloveslo
9. nov 2021

@cica8 jediný príznak čo som mala bolo že som stratila chuť a čuch a to sa mi už vratilo

dzina007
9. nov 2021

Zalezi od lekara. Moze ratat od pozitivneho antigenu ale aj od odberu vzorky PCR alebo aj od prvych priznakov.

dzina007
9. nov 2021

@hesloveslo no skor by som povedala ze problem nastane ze nemozes poberat PN a pracovat v rovnaky den.