Poberanie podpory po materskej

candii
7. apr 2016

Ahojte chcem sa opýtať.. som na materskej zmluva mi skončila... po materskej a rodičovskom príspevku mám nárok na poberanie podpory v nezamestnanosti kedže mám odrobené 3,5 roka?

bonaqa2013
7. apr 2016

len či za teba zamestnávateľ platil do fondu zamestnanosti. vraj ti to povedia na soc. poisťovni. tak mi to bolo povedané na Úrade práce...

candii
autor
7. apr 2016

@bonaqa2013 no na paske to mam tak hadam hej

verte
7. apr 2016

@candii pozeram ze mas 4 mes. dieta, takze by si chcela nastupit na poberanie podpory ked dovrsi 3 roky?

candii
autor
7. apr 2016

@verte ano.. preto sa takto skoro pytam lebo som pocula ze mam rodicak prehodit potom na niekoho ineho a vycerpat si tuto podporu lebo vraj po 3 rokoch na nu nebudem mat narok.. tak som zvedava ze ako to vlastne je aby som neprisla o peniaze

majusqa77
7. apr 2016

narok na podporu je do roka od skoncenia prac.pomeru (kedze z poslednych troch rokov musia byt dva odpracovane). Takze ano, tteba po materskej prehodit rodicak na otca dietata a vybrat podporu

candii
autor
7. apr 2016

@majusqa77 dakujeem 🙂

candii
autor
7. apr 2016

@majusqa77 ale pktom si ho mozem prehodi naspat ci?

majusqa77
7. apr 2016

@candii jasne, ked doberes podporu

verte
7. apr 2016

@candii ano je to Pravda, ze vtedy uz narok nebudes mat. Ja som v tej istej situacii teraz. Firmu nam zrusili, takze od 1.3 som nezamestnana, ziadala som o podporu za tu dobu bude rodicak poberat muz. Lebo stat ti nevyplati dve davky naraz. Po vycerpani podpory si mozes prehodit rodicak spat na seba.

bonaqa2013
8. apr 2016

si šikovná schvaľujem tvoje počínanie.... Však keď tento štát na ľudí s prepáčením sere, tak treba s ním vykrútiť....ako sa do hory volá tak sa z hory ozýva.....

candii
autor
8. apr 2016

@bonaqa2013 presne tak.. len nasich romskych spoluobcanov zvyhodnuju.. naco mam odrobene tolko rokov ked materska je len 8,5 mesiaca?

verte
8. apr 2016

Ja este odporucam nastupit aspon na jeden den pocas rodicaku do prace (staci papierovo napr. si zobrat na ten den dovolenku) je to troska papierovaciek, odhladit a zas sa prohlasit na soc.poistovni,ale vtedy sa podpora bude ratat z odstupneho. Co vie spravit riadny rozdiel ako len z platu.viem ze to nie je vas pripad ked vam konci zmluva, ale mozno to bude citat niekto koho prepusti zestnavatel.

candii
autor
10. apr 2016

A nahodov neviete potom ako to z dochodkovym poistenim? Viem ze ked prechadzam.na rodicak sa mam prihlasit len ked budem brat tu podporu tak ako to je

verte
10. apr 2016

@candii podla mna aj vtedy sa treba. Zavolaj si do socky, poradia, mozu ti aj poslat tlacivo ked ich poprosis,posles im to spat vyplnene a nemusis tam ani chodit.