Poberanie podpory plus práca cez agentúru

20. nov 2023

Baby dnes som počula, že keď niekto poberá podporu na úrade práce a popritom pracuje na dohodu cez agentúru, že vraj vtedy ostáva aj podpora aj plat. Je to pravda? Počul už niekto o tom?

melanta
20. nov 2023

Môžeš mať dhodu popri úrade práce, ale musíš ju doniesť ešte pred nástupom. Dokopy môžeš mať dohodu 40 dní v roku (40 dni trvania dohody, nie opracovaných dní) a zarobiť môžeš max. 220 eur probližne. Čiže príklad, máš dohodu od 1.1., musíš ju na úrad doniesť pred týmto termínom. A môžeš mať dohodu do 9.2. Zvyšok roka už žiadna dohoda, lebo si naplnila podmienku 40 dní. Toto platí bez ohľadu na to, či poberáš podporu alebo nie.

autor
20. nov 2023

@melanta to všetko ovládam. Len dnes mi vraveli, že keď sa zamestnam cez AGENTÚRU, tak vtedy môžem aj poberať podporu aj zarobiť viac ako je dané. Podľa mňa je to blbosť.

matullienka
20. nov 2023

To je blbosť a riadna

melanta
20. nov 2023

Nie, nič také neexistuje. Platí len to, čo som písala a čo vravíš, že vieš.

romi2706
20. nov 2023

@melanta nepresiahne v úhrne

autor
20. nov 2023

@matullienka
@melanta aj som si myslela, len dnes ma presviedčali o opaku. Lebo ma volaju na vypomoc kde by som zarobila 400 eur mesačne, ale podporu mám 500 a presviedčali ma, že keď mi to dajú cez agentúru tak môžem tak robiť a nestratím podporu.