Poberanie hmotnej núdze

kaja74
30. aug 2023

Ahojte chcem sa informovať o tomto poberám hmotnú núdzu som slobodná matka .... Syna som prihlásila do škôlky prišli mi papiere že musím robiť aktivačné práce ale na úrade sociálnych veci a rodiny mi povedali , že to bude za rovnaké peniaze nepridajú mi nič... ľudia ktory robia aktivačné práce dostávajú navyše cca 70€ ale vraj mňa sa to netýka a ak to odmietnem my polovicu z toho čo beriem zoberú nemáte s tým niekto skúsenosti? V respektive načo mám ešte nárok ako slobodná matka ďakujem za odpoveď neviem či to sem patrí ak nie ospravedlňujem sa.

pribinak
30. aug 2023

@kaja74 riadne sa zamestnaj a nebudeš musieť robiť aktivačné prace

alickapusinka
30. aug 2023

Aktívačná práca je v sučastnosti 148 eur je to dvojitá sociálna dávka.

kaja74
autor
30. aug 2023

@pribinak jasne veď s toho sa vyžiť nedá len čo sa tyka dieťaťa treba ho zaistiť do škôlky najst prácu ktorá vyhovuje aby sa dieťa mohlo zaniesť vyzdvihnúť atď...

kaja74
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kaja74
autor
30. aug 2023

@alickapusinka to neviem 140€ mám ale tie aktivačné keď pôjdem robiť zato vôbec nedostanem nič

kaja74
autor
30. aug 2023

@alickapusinka aká dvojitá?

iv007
30. aug 2023

A kolko by si chcela dostavat za nicnerobenie? Tisicku? Predpokladam ze si nikdy alebo velmi davno nepracovala, ked nemas narok na davku v nezamestnanosti. Ako slobodna matka si ziadaj o riadne vyzivne a najdi normalnu robotu na plny uvazok.

kaja74
autor
30. aug 2023

@iv007 nedostávame ani výživné pani niaka ste múdra

domka222
30. aug 2023

@kaja74 a žiadala si si o to výživné ? Ako slobodná matka máš nárok si nájsť prácu. Ak nie,tak ťa obec/mesto využije zatiaľ na aktivačné práce.

kaja74
autor
30. aug 2023

Dá sa príspevok vymazať na ktorý som sa pýtala ? Nejde mi to vymazať ďakujem za odpoveď

zojanka
30. aug 2023

@kaja74 Aby sisi odrobila tú základnú dávku ktorú dostávaš, treba odrobiť 32h aktivačných prác za mesiac. Ak chceš dostávať dávku + aktivačný príspevok tak musíš odrobiť 64h mesiac.

kaja74
autor
30. aug 2023

@zojanka ďakujem za odpoveď budem sa o Tom informovať

nikolca
30. aug 2023

@kaja74 treba začať konečne robiť a nespoliehať sa na davky aj slobodne matky su riadne zamestnane a nececaju štat

kaja74
autor
30. aug 2023

@nikolca lenže mne ide až teraz dieťa do škôlky tak ako som sa mala zamestnať ????!!!

kaja74
autor
30. aug 2023

@kaja74 nie každý má možnosť hneď ísť do práce keď máš dieťa doma nemás ho dať komu varovať atď ... Každý je rad aspoň za niečo a ak sa podarí určite si pôjde niekto zarobiť viac ako spoliehať sa na takúto almužnu

babydesire
30. aug 2023

Nechapem co do nej ryjete...nie kazda slobodna matka, ktora je nezamestnana je flakacka a vyuzivacka socialnych davok..doteraz bola na rodicovskej a dieta ide do skolky.nemusi to byt hned ulievacka...

nika523
30. aug 2023

@kaja74 to je tak keď sa tu niečo opýtaš tak,, múdre ' ženy (sliepky) sa začnú ozývať, nemajú asi kde mudrovať a honiť si ego tak to robia tu

nika523
31. aug 2023

@nikolca dúfam že ani ty nevyciciavas štát, že dieťa si dala od pol roka do jaslí, zrušila materskú a išla robiť a keď si taka múdra tak nech sa páči do najbližšej romskej osady a tam vysvetľuj že treba ísť robiť a nevyciciavat štát tam by som ťa chcela vidieť či budeš taká odvážna jak tu na koňovi že rýpeš do slobodnej matky

kaja74
autor
3. sep 2023

@nika523 prečo hneď narážate na romov

nanina7
29. júl 2024

@iv007 Nemáte pravdu. Aktivačné som tiež kedysi robila. Musela som vykonávať všetky práce ako zamestnanec v takom tempe ako bolo treba. Tie peniaze som si odpracovala 🫵

nanina7
Včera o 17:56

@iv007 Ťa huba nebolí? Ženy na týchto aktívach robia to čo zamestnanec, ak nie viac! Vraj drobné práce, to určite.