PNka prvých 7dní a kontroly BA Staré mesto

juliet86
20. jún 2018

Ahojte.
Prvy raz v zivote som na PN...
Prosim Vas ako to v praxi funguje? Chapem ze mam byt doma a ani sa nehnut. Ale kedy oni zvyknu chodit? Maju pracovnu dobu ze pracovne dni od 6 00 do 22 00?
A co cez vikendy? Kedy realne chodia? Ke pravda ze tieto prve dni pride na kontrolu len zamestnavatel resp socialka na pokyn zamestnavatela? Ci ako to vlastne funguje?

alicka850
20. jún 2018

možu prísť kedykolvek, ked ta nenajdu doma, automaticky sa ti ukončí PN. Po 10 dnoch PN mas narok na vychadzky

flientica
20. jún 2018

Prvych 10 dni ta chodi kontrolovat zamestnavatel a potom az socialka

dapo
20. jún 2018

@flientica prvych 10 dni plati zamestnavastel, ale to neznamena ze ta nemoze SP kontrolovat, mna kotrolovali aj prvy tyzden z SP

veronice
20. jún 2018

Realita z mojich skusenosti - pn som kazdy rok minimalne raz. Kontrolorka tu z Vrakune byva niekolko bran odo mna a aj naproek tomu ze ju prvych 10 dni nema co zaujimat kde som a co robim, prisla mi na kontrolu nejaky 8-10 den pn a zamestnavatel mi potvrdil ze oni ju neposlali...no a potom som bola teraz polroka pn a ukazala sa tu az po 5 mesiacoch a tiez len preto lebo som sa pocas pn (s dovolenim socialky) vydavala a kontrolovala si moje nove meno. Mamina bola pn cely rok a ukazala sa u nej cca kazde dva mesiace. Cez vikend vsak ani raz. Tazko povedat aku maju pracovnu dobu - ta nasa chodi vzdy medzi 13-14:00hod. Ale je to individualne. No a po tych 10 dnoch moze na teba poslat socialku aj zamestnavatel ak ma podozrenie ze nedodrziavas liecebny rezim - aj to sa uz stalo (nie mne). Kazdopadne myslim ze aj toto je individualne. A co sa tyka vychadzok, davaju ich podla diagnozy - ja som lezala s prasknutou platnickou a prve vychadzky som dostala az po dvoch mesiacoch a len doobeda, po dalsich dvoch mesiacoch som dostala aj poobedne. Skore uzdravenie prajem 🙂

lenzas
20. jún 2018

No ja som pocula, ze aj prve 10 dni chodi socialka (aj ked prve 10 dni hradi PN zamestnavatel), ze maju taku dohodu s firmami, ale neviem ci so vsetkymi. A to ze niekto ma narok na vychadzky po 10 dnoch tiez o tom som nepocula, netvrdim, ze to tak nie je, ale manzel si ziadal, ked bol mesiac PN a mu to odmietli dat. A mne dali hned po nastupu na PN. Mozno to zavisi od diagnozy a lekara.

juliet86
autor
20. jún 2018

@veronice dakujem! A dakujem aj ostatnym za info. Cize moze prist aj zamestnavatel aj socislka. Fakt by ma ale zaujimalo vecery a vikendy ako chodievaju...resp ci chodievaju. Nie ze bh som sa v tomto stave niekam chystala len mi je neprijemna ta predstava byt vaznom v byte kvazi. Stratit volnost pohybu.... kvoli kolko vlastne dakych 30percent platu ci tak nejak nie? Mohla by byt zakonna moznist napr neplatenej pnky bez tycgto papierovaciek.. ci?

dapo
20. jún 2018

na kontrolu moze prist SP ale aj samotny zamestnavatel, mozu kontrolovat aj vecer aj cez vikend ale standartne to asi nerobia...a vychadzky mozes mat pokojne hned, zalezi od lekara, nasa obvodna bezne dava maximalne vychadzky,. aj pri zapale priedusnice mi ich dala od zaciatku (2 x 2hod) ...a z SP este prvy tyzden prisli na kontrolu a rovno v case vychadzky (ale kedze mi bolo fakt mizerne tak mi ani nenapadlo ist z domu), takze asi tak

veronice
20. jún 2018

@juliet86 ja som bola takym vaznom polroka :P a ozaj mi z toho hrabalo....ale po osmej vecer som sla aspon so psom na prechadzku okolo domu aby mi uplne nepreplo.... a k tej vyske pn - je to 55% z hrubej mzdy takze to nie je zas az taka tragedia a platia aj za vikendy takze ak mas plat povedzme 1000€ v hrubom, 55% je 550€, to sa deli tusim poctom dni v mesiaci alebo tak dako cize to mas 550/30=18€ na den a ked vynasobis 30 dnami v mesiaci tak to je 540€. Samozrejme za predpokladu ze za teba zamestnavatel riadne odvadza platby do zdravotky a socialky

juliet86
autor
20. jún 2018

Hej len 1.-3. Den je to 25percent hrubej mzdy.... a ja budem ak vseko ok pojde 6dni. Cize tri dni 25percent mzdy 2 dni 55 percent mzdy.... ach jo.....

zuzanka.zuzu
20. jún 2018

@juliet86 menšie mesto, TT kraj, cca 3 roky dozadu, naša nájomníčka v byte mala kontrolu večer cez prac. týždeň (neviem koľko bola na PN) - nemala problém ani so sociálkou (napr. časté PN alebo nedodržiavanie režimu), ani so zamestnávateľom (ešte tam potom vyše roka a pol robila), takže neviem podľa čoho sa rozhodujú ku komu pôjdu aj večer...

erikaa09
25. jún 2018

Sestre prišla kontrola o 21.00 hod aj nieco mne prisli cosi po 13.00 hod som na pn 4 mesiace

juliet86
autor
25. jún 2018

@erikaa09 haluska ze chodia aj 21 00. dik za info. a nevies nahodou. ked idem zajtra rano na kontrolu moze sa ten den ukoncit pnka a mozem ist po uspesnej kontrole rovno do prace? dik

veronice
25. jún 2018

@juliet86 ak ides zajtra cize v utorok na kontrolu a do papierov ti napise ze si schopna prace od utorka tak samozrejme mozes ist rovno do prace 🙂

juliet86
autor
25. jún 2018

@veronice super dakujem. som prvykrat pn cize logiku mi to dava ale radsej sa spytam

angelinja
22. jan 2019

Nech sa nikto mehneva o 21hod kontrola.mam dieta nocny klud dovidenia stpro by som dala staznost

evittam
22. jan 2019

@angelinja Nocny klud je od 22.00