PN v tehotenstve

nelisska225
12. júl 2022

Dobrý deň prajem, chcela som sa opýtať či niektorá z vás má skúsenosť s tým, že v tehotenstve vám gynekológ nechce vystaviť PN a pošle vás k obvodnému. Mne môj gynekológ povedal, že s PN nemá nič spoločné a dal mi len doporucenie k obvodnému lekárovi.
Ďakujem za rady 🙂

tahomi
12. júl 2022

A dovod PN?

nelisska225
autor
12. júl 2022

@tahomi opuch nôh a tvrdnutia bruska

tahomi
12. júl 2022

@nelisska225
Hm. A s napadom PN prisiel kto? Resp ty si ziadas PN a gynekolog tvoj stav vyhodnotil tak, ze PN nie je potrebna?

nelisska225
autor
12. júl 2022

@tahomi áno, dva krát som za ním prišla ešte keď som pracovala s tým, že už naozaj nevladzem stať 12 hodín na nohach v práci s tým, že mi odmietli skrátiť pracovnú dobu. 1x má odmietol a druhý krát má poslal k obvodnému

mamamasama
12. júl 2022

Nestretla som sa s tým. Mňa môj gynekológ vypísal automaticky, aj keď nemusel. Mám rizikové povolanie, ale do 16tt by som teoreticky mohla pracovať. Asi závisí od zhovievavosti lekára.

viktoria245
12. júl 2022

@nelisska225 ale ved ty mas dpvod tehotenstvo na PN.Podla zakonnika prace ti zsmestnsvstel - ak si hompisomne informovala musi dst skrarrne smeny, nemozecta nutit, to je na inspektorat prace.Ano tobia to.mnohi a zeny sklopia hlsvy a neriesia.Ved obvodak ta nema ba aku dg vypisat, to je uplna nlbost - povaha tvojej prace ti neumoznuje ju bezptobkemovo vyk9navst v teh9tenstve a bodka, trvala by som na Pn od gynekologa, nevhaprm.co sa tvari ze ti pn plsti z vlastneho.

tahomi
12. júl 2022

@nelisska225 v tom pripade ma gynekolog pravdu. Ak tvoj stav nevyzaduje PN , tak to si treba riesit so zamestnavatelom 🤷🏻‍♀️

lilinka88
12. júl 2022

@viktoria245 tehotenstvo nie je choroba,ani diagnóza ako taká na PN. Čiže pokiaľ gynekológ usúdil,že zdravotný stav nie je na práceneschopnosť, nie je povinný jej ju vystaviť. A správne si podotkla - je to vec zamestnávateľa, ten naopak, pokiaľ je oznámené tehotenstvo,je povinný zabezpečiť vyhovujúcu prácu.

lienka.7
12. júl 2022

@nelisska225 toto je bezne, skoro vsetky tehulky si tým museli prejsť... ak nemáš nič vážnejšie, nie je fakt povinný ta vypísať.
Naopak, zamestnávateľ je povinný ti upraviť pracovnu dobu, prideliť ine miesto a pod.
Nie som si istá, ci obvodný ta moze vypísať na hento, ale vsak skus...