PN v tehotenstve

10. júl 2022

Dobrý deň,chcem sa opýtať, bola som tento týždeň vypísaná na PN od gynekológa z dôvodu rizikového tehotenstva, jedno tlačivo som si nechala ja a dva zvyšné som odniesla do SOC.poisťovne(niesom zamestana ale platím si DNP, už mám vyše 270dní zaplatene, druhé tlačivo mal vypísaťzamestnav.lenže som DNP) len ma zaujíma, mala som ísť ešte predtým s tým k obvodnému že má gynekológ vypísal alebo to bude vpriadku, niekde som čítala že treba ísť s tlačivom ku odvodnemu a on má vypíše na odporúčanie gynekológa a nahlási to do Soc.poisťovne, alebo nahlasuje nejak elektronický alebo telefonicky gynekológ či stačí len dané tlačivo.
Och už neviem, prosím poraďte, urobila som dobre alebo budem musieť podať žiadosť o PN znovu.

lilly2303
10. júl 2022

Mňa vypísal gynekológ a tlačivo som odniesla len zamestnávateľovi, s obvodným som neriešila vôbec nič

autor
10. júl 2022

@lilly2303 aha ďakujem, len ja som DNP, to som mala aj zaškrtnute, preto som dala oba tlačivá, vyjadrenie zatiaľ neprišlo sú to len dva týždne.

lilly2303
10. júl 2022

Myslím že je jedno že DNP, keď ťa vypísal gynekológ tak je to medzi tebou a ním, obvodný s tým nemá nič nakoľko diagnóza je v špecializácii gynekológa

autor
10. júl 2022

@lilly2303 jasne ďakujem vám za odpoveď

mogaa
11. júl 2022

zezlené tlačivo ostáva u teba - to máš keď ti príde kontrola zo SP, to tlačivo čo ostáva pre zamestnávateľa ostáva tiež tebe a 1x do SP.....

gabriela228
26. sep 2022

Ahojte chcela by som sa opýtať, či si bola PN a zároveň si si mohla platiť odvody ? Plus si zároveň dostávala aj tehotenskú dávku?

lilinka88
26. sep 2022

@gabriela228 ak si PN z poistenia vzťahu DNPO, odvody sa počas PN neplatia, tehotenské ak máš nárok,bude ti priznané aj vyplácané