PN - rada

melly90
23. nov 2022

Prosím som vás o radu ak budete vedieť ako mám postupovať v takomto prípade,budem sa snažiť to napísať správne.Ide o to,že od 20.09.som na elekt.pn od obvodného medzi tým som dala v práci výpoveď k 30.09.
V polovičke októbra som zistila že som tehotná ale mala som problémy tak som išla ku ženskej tak ta hneď že musím pokračovať v pn ale že to bude už od nej to znamená poslala ma za obvodným s tým že mám povedať aby sa epn neukoncovala že ona si ma prenesie k sebe jasne som mu to zdôrazňovala že aby sa nerušila on mi ešte povedal že rušiť nebude a že ešte tam dopise do toho ich portálu že prechod do gynekologickej ambulancie.Moja ženská nemá epn na základe prechodky čo som niesla do soc.poist.že to stačí a dopisala na papier že prechod od dr…..k 30.10.nejak tak to bolo…No a teraz v pondelok som volala do socialky že mi ešte nedošli peniaze,povedala že peniaze mi prídu za obdobie 1.10.-18.10. presne do toho dňa kedy som bola u obvodného čiže on to musel ukončiť aj keď nemal ..ďalej mi povedala že technicky to nie je možné prejsť z el.pn na papierovú formu moja gynekologička zatiaľ pracuje ešte v papierovej forme pani sa vyjadrila zo soc.ze to este nie úplne domyslené čo sa týka epn a papierovej (ale čo ja s tým mám ja zato nemozem ze štát to nedomyslel …písali aj do Bratislavy nech sa k tomu vyjadria čo ďalej ..Dnes som znova volala do sociálky ze čo ako ďalej lebo od 19.10 mám pozastavené peniažky tak zatiaľ nemá žiadne info a ze včera posielali email aj mojej gyn.aj obvodnému ze nech si to oni doriešia
Čo mám teraz robiť som v druhom mesiaci na rizikovom mám ísť na obvodným a nakricat mu prečo ukončil pn ?? A dokonca mi pani povedala ze ani v tom elektr.portály pn ani nie je poznámka žiadna ze presun do gynekologickej ambulancie ako mi to on povedal …no ja neviem čo teraz robiť ja som s toho zúfalá

slavkadi
23. nov 2022

@melly90 nech elektronickú PN stornuje a vystaví papierovú, ak sa na tu bude dať nadviazať tá druhá papierová.

melly90
autor
23. nov 2022

@slavkadi ale ja už mám prac.pomer ukončený k 30.09. myslíš že sa to bude dat nejak spätne do papierovej formy napísať ?

t1nusa
23. nov 2022

@melly90 mne keď som riešila PN bolo povedané, že z elektronického systému NIE JE možné presunúť PN na papierovú - tzn. musia ti ju ukončiť a druhý lekár v klasickej papierovej forme vystaviť na novo... prečo o tom teba neinformovali neviem, ale či to pôjde spätne nastaviť si nie som istá

slavkadi
23. nov 2022

@melly90 mali sme zamestnanca ktorému lekár vystavil ePN a o mesiac ju stornoval, a vystavil papierovú od toho dátumu spätne a potom dal ukončenie. Ale ak je už tvoja ukončená, neviem či sa dá stornovať, to by mali vedieť v sociálke.

slavkadi
24. nov 2022

@melly90 Pýtala som sa na posudkovom na tvoj prípad a odpísali len toto. Tak nech si to lekári vyriešia medzi sebou.