PN počas skúšobnej doby

13. feb 2023

Ahojte chcem sa opýtať, som v skúšobnej dobe, o 2 týždne mi skončí skúšobná doba. Môžem ísť na PN a ak budem dlhšie ako je skúšobná doba, môže ma zamestnávateľ vyhodiť? Resp ukončí pracovnú zmluvu? Ďakujem

bublinka1426
13. feb 2023

moze.
a o dobu PN sa ti predlzuje skusobna doba.pozor na to.

klarissa25
13. feb 2023

Ak pôjdeš PN počas skúšobnej doby, tak sa ti skúšobná doba predlžuje o dobu pn

syslik81
13. feb 2023

samozrejme ze ta moze vyhodit .. si v skusobnej .. doruci ti ukoncenie skusobnej doby a papa ...

klarolinne
13. feb 2023

Tak v skúšobnej ťa zamestnávateľ môže vyhodiť aj počas pnky. Ak to nie je nejaký urgent. Asi by som to riešila dovolenkou. Vezmi si lekára, potom dovolenku, sick day ... Nejako takto by som to polepila ten týždeň, ak by som už nutne PN musela ísť.

zobaka
13. feb 2023

zvyknu to robit, kto ochorie pocas skusobnej doby leti, samozrejme nie vsetci, ked si chora nepojdes s horuckami do prace, normalny zamestnavatel to pochopi

hsjdudhdbd
13. feb 2023

Ano moze ta vyhodit zo dna na den ked si v skusobnej dobe aj ked si na pn

petedea
13. feb 2023

@klarolinne Netaraj hluposti.
Pocas PN jej nemoze dat vypoved a je uplne jedno, ze je to v skusobnej dobe.

hugigugin
13. feb 2023

https://karierainfo.zoznam.sk/cl/1000167/136682...
PN v skúšobnej dobe, tuto dobu predlžuje a počas skusobnej doby ti da skončenie pracovneho poměru bez udania dôvodu aj ked si PN.

klarolinne
14. feb 2023

@petedea netáram hlúposti. Treba si doštudovať zákon. Pekný deň

mima1608
14. feb 2023

@petedea počas PN môže "Ukončiť pracovný pomer v rámci skúšobnej doby". Mám s tým osobné skúsenosti.

veronikaszabova
14. feb 2023

@petedea podloz to zakonom

petedea
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
petedea
14. feb 2023

@mima1608 Sorry, mas pravdu, pozrel som zakon.
Bol som v pochybach, lebo s vypovedou zo strany zamestnavatela skusenosti nemam, vzdy som vypoved daval ja a okrem toho, podnikatelia zakony nepoznaju, s tym uz skusenosti mam.
A to, ze podnikatelia zakony nepoznaju, je pre nich uplne normalna vec a budu sa s tebou este aj hadat.

V minulosti som podal vypoved, s 1mesacnou vypovednou lehotou a moj sef, majitel firmy, aj s jeho otcom, byvalym majitelom firmy, sa do mna pustili a robili zo mna hlupaka, za 1mesacna vypoved neexistuje a oni s vypovedou nesuhlasia.

A ja som im na to povedal, ze ked ste obaja sprosti a o niecom neviete, tak to este neznamena, ze to neexistuje a na zaklade coho potom jednate so zamestnancami, ked ZP ocividne nepoznate, na zaklade vlastnej lubovole???
A okrem toho, vy obaja nemate co s vypovedou suhlasit, ci nesuhlasit, to nikoho nezaujima, musite ju len akceptovat.

Az po velmi dlhej hadke, ked uz obaja videli, ze so mnou nepochodia a s vypovedou, s 1mesacnou lehotou to myslim vazne a to az po tom, ked som byvalemu majitelovi firmy povedal, ze ty si taky sprosty, ze sa tu so mnou budes radsej hodinu hadat, s mobilom v ruke, namiesto toho, aby si si to radsej nasiel na nete.

A az potom, ked si to nasiel na nete, ze pokial pracovny pomer trva kratsie, ako jeden rok, vypovedna lehota, je 1 mesiac,
obaja stiahli chvosty a sklapli.
Ale aspon sa predviedli, aki su sprosti.

floki1994
14. feb 2023

Moze aj nemusi..je to na nom..moj manzel v slusobnej dobe roztrhol achilovku 🙈 nasledovala operacia, kontroly, rehabky...mesiac nebol v praci a potom chodil s dlahou...nastastie bol jeho sef charakter a chapal ze to nebolo umyselne.. nechali si ho a doteraz tam pracuje 🙂

petedea
14. feb 2023

@floki1994 Isteze nemusi.
Aj mne sa stalo, ze som v skusobnej dobe musel ist na operaciu a majitel firmy, mi vypoved nedal.
Ale to len preto, lebo v jeho firme nikto pracovat nechce a okrem toho, zamestnal ma cez UP na projekt, co inak povedane znamena, ze takmer cely brutto plat, mu hradil stat, takze sa mu to sakramensky oplatilo.

petedea
14. feb 2023

@zobaka Otazkou ale je, ktory zamestnavatel na Slovensku, je normalny.
Mozno aj niektori su, ale je ich ako safranu.

mima1608
14. feb 2023

@petedea žiaľ, môj ex-zamestnávateľ poznal zákon až moc dobre (ako malý podnikateľ). V skúšobnej dobe som mu oznámila, že som tehotná (musela som kvôli zdravotným dôvodom ísť PN) a na druhý deň som mala v schránke výpoveď s absolútne šialeným dôvodom 🤦 ešte aj na inšpektoráte práce mi povedali, že to musí ísť cez súd, ak to teda chcem riešiť, takže žena si v tomto asi nijako nepomôže 🫤

hsjdudhdbd
15. feb 2023

@petedea ty taras hluposti pretoze moze v den ked nastupi na pn