PN po materskej dovolenke

anchela2929
23. nov 2021

Ahojte, chcem sa spýtať 20.11.2021 mi skončila materská dovolenka, takže teraz budem dostávať rodičovský príspevok a zhodou okolností mám zdravotné problémy a niekto mi poradil že po skončí tej Materskej som v ochrannej lehote 7 dní počas tých 7-mich dní môžem ísť na PN a poberať súčasne rodičovský príspevok a ktomu tá PN.
Tak sa chcem spýtať či je to naozaj tak?
Ešte chcem podotknúť že scoho by sa mi prípadná PN rátala keďže ja som pracovala od roku 2018-2020 na skrátený úväzok potom od septembra 2020 mi dali zmluvu na plný úväzok lenže na potvoru ja som iba 8 dní stihla z tej zmluvy pracovať potom som ostala tehotná a hrozil mi potrat takže celé 9mesiace som bola na PN od septembra 2020 do apríla 2021 aj tá PN sa mi rátala zo starej zmluvy.
Ďakujem za odpovede.

mogaa
23. nov 2021

@anchela2929 musíš si obnoviť nemocenské poistenie, t.j. "nastúpiť do práce"aby ťa zamestnávateľ nahlásil do SP.....mesiac pred nástupom by si mala dať vedieť zamestnávateľovi že s vraciaš do práce.....

anchela2929
autor
23. nov 2021

@mogaa ahaa takže teraz už asi ztoho nebude nič

draik
23. nov 2021

@anchela2929
Nárok na PN máte, z príjmu v roku 2020.
Ja nerád hodnotím, ale tých zhôd okolností vo Vašom prípade, ktoré viedli k využívaniu systému, je akosi veľa.

@mogaa
Prečo by musela nastúpiť do práce? MD je ako výkon práce.
Celé je to len ďalšia benevolencia v systéme, ktorá sa zneužíva.

mogaa
23. nov 2021

@draik zamestnávateľ ju musí prihlásiť naspäť do SP ako pracujúcu

draik
23. nov 2021

@mogaa
Žiaľ, mýlite sa a nepochopili ste to. Už vôbec ju nemusí prihlásiť ako pracujúcu. Btw. NP sa prerušuje až počas RD.

mogaa
23. nov 2021

@draik ale ona chce poberať aj PN aj RP

andula1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
draik
23. nov 2021

@mogaa
Taka kombinácia je možná, rovnako ako mzda a RP.

anchela2929
autor
24. nov 2021

@draik nehnevajte sa ale ja som určite nezneužívala systém to že som mala tehotenstvo rizikové a musela som byť v nemocnici tak určite za to nemôžem a ja som pracovala u toho istého zamestnávateľa rok som toho zamestnávateľa prosila o novú zmluvu ( keďže som chcela hypotéku) keď mi zamestnávateľ dal zmluvu konečne na plný úväzok a na neurčito tak som bola rada len v tom čase som zistila že som tehotná a už sa viac pracovať nedalo takže v mojom prípade to bola skôr smola zhodou okolností...

gabika108
26. mar 2022

@anchela2929 dobry vecer rada by som sa informovala aki ste pochodili s tou pn maly ste narok?tiez chcem tak ist

lenuska9999
2. mar 2023

@anchela2929 môžem vedieť z čoho vám vypočítali potom PNku ? Dnes mi prišlo rozhodnutie a myslím, že je zle vypočítaná PNka v ňom

andula1988
2. mar 2023

@lenuska9999 prepacte, ze sa zapajam ….
Ako myslite ze zle ?
Ja som sla tiez po materkej na pn … materska max a pn min

lenuska9999
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenuska9999
2. mar 2023

@andula1988 napíšem vam správu