PN hneď po výpovedi

simona2001
29. júl 2022

Ahojte.
Ma niekto z vás skúsenosti s PN hneď po výpovedi? Viem že si v nejakej ochrannej lehote 8 dní. Ale ako to je s odvodmi? Platím ich aj keď som na PN alebo nie? Lebo som rozmýšľala ze keď ma vyhodili z práce tak by som šla na PN. Ale keď budem platiť odvody tak to nechcem.

Budem rada za každú odpoveď.

marci77
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
klarissa25
29. júl 2022

@marci77 no určite nie zamestnávateľ keďže pracovný pomer skončil...socialna poistovna

simona2001
autor
29. júl 2022

@marci77 ale asi je lepšie ísť sa evidovať na úrad prace nie? Pretože keď PN môžem mať iba tých 7 dní tak to potom už platím odvody. Nie? Alebo ako to je?

klarissa25
29. júl 2022

@simona2001 ty môžeš ísť do 7 dní na pn a môžeš byť na nej kľudne aj rok ak je dôvod samozrejme.

chiara189
29. júl 2022

@simona2001 pn mozes mat aj rok ale do 7 dni od skoncenia pracovneho pomeru musis nastupit na pn. Plati socialna poistovna. Potom mozes ist na urad prace. Ja som tak bola twraz. Skoncila som v pracu v septembri do maja som bola pn a od juna som na up

mogaa
29. júl 2022

@simona2001 no v prvom rade musíš mať diagnozu aby ťa lekár nechal na PN, v ďaľšom rade počas PN chodia kontroly zo SP či dodržiavaš liečebný režim....ak ťa nezastihnú doma, nielenže ti nevyplatia PN, ale dajú ti aj pokutu....ale ano, počas PN si od odvodov oslobodená, takže neplatíš ani zdravotku

chiara189
29. júl 2022

@mogaa netreba hned ludi strasit 😉

mogaa
29. júl 2022

@chiara189 to nie je o strašení, to je realita....robím na SP takže viem, že nám tam chodia ľudia s lístkami že mali kontrolu....a ak kontrolórovi nezdokladujú kde boli, je tam aj pokuta aj sa PN nevypláca z dôvodu porušenia liečebného režimu

stanulienkat
29. júl 2022

@chiara189 to nieje o strašení, to je o tom, že všetci sa na to skladáme a potom vyplakávajú dôchodcovia, že nie je na dôchodky presne kvôli takýmto vychcalkom.

lucinka5051
29. júl 2022

@simona2001 určite by som išla radšej na UP a popri tom si hladala pracu 🙂 manžel bol teraz po dlhych rokoch na pn (nikdy nebol chory a cely cas pracoval) a hned 2krat kontrola 🙂

hylary
29. júl 2022

@simona2001 je to tak ako píše chiara

matullienka
29. júl 2022

@chiara189 ale to nie o straseni a na SP ešte k tomu vidia, že je zamestnaná a kontroly v takých prípadoch chodia veru veľmi často lebo vedia, že často ide o špekuláciu

gertys
29. júl 2022

Do 7 dni od vypovede mozes ist na PN. Na tej mozes byt maximalne 365 dni. Kontroly chodia to je fakt. V case ked si na PN odvody neplatis. Takze to ta trapit nemusi. Bude ti vyplacana PNka. Zvaz si ci sa ti to oplati ked tak chod na urad a poziadaj o podporu. Ak mas odpracovane mas na nu narok

fiafia
29. júl 2022

@simona2001 ochranná lehota je 7dni a ak je dôvod na PN treba to dovtedy stihnúť. Odvody neplatis.

chiara189
29. júl 2022

@
@stanulienkat vychcalkovia su ti ktori cely zivot nic nerobia, dphackari a ini a nie ty co 20 rokov robili v priemyselnom parku pa platitli odvody a vyberu par mesiacov pn. To je kvapka v mori

cucoca
21. jún 2023

@chiara189 a sama ste dala vypoved alebo vam dali v praci?

fiafia
21. jún 2023

@simona2001 ochranná lehota je sedem dní po výpovedi. Ak lekár urci,že je na ňu dôvod môžeš byť PN ako dlho bude treba,teda koľko vyhodnotí lekár za potrebné. Na úrade práce sa eviduje po skončení PN. Neplatis nikde,nič a PN vypláca soc.poistovna.

espeo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chiara189
23. jún 2023

@cucoca sama

dominik1010
10. júl 2023

@chiara189 zajtra bude 7 deň po vypovedi mozem ist este na pn od zajtra?