PN do pôrodu

darusenka123
6. aug 2022

Ahojte baby.
Môžem byť na PN až do pôrodu ak nebudem mať nárok na materskú? Môže s tým mať gynekológ problém ak poviem, že chcem ostať pn až do dňa pôrodu?

liloastitch
6. aug 2022

@darusenka123 to záleží od toho či je na pn dôvod.

darusenka123
autor
6. aug 2022

@liloastitch áno, PN ťahám už druhý mesiac kvôli vysokému tlaku. Pn nieje len "na oko"

sonka_miro
6. aug 2022

@darusenka123 ja som bola PN od 6tt az do prechodu na matersku,tiez opodstatnene a materska sa mi ratala z predosleho obdobia samozrejme tam musia byt splnene nejake podmienky ale PN nema volyv na narok ani na vysku materskej.

liloastitch
6. aug 2022

@darusenka123 tak v tom prípade nemá byť prečo problém u gynekológa. Tiež som bola pn až do pôrodu kvôli diagnóze, aj teraz zatiaľ som a ak na to bude dôvod zas budem pn až do pôrodu.

babovka2321
6. aug 2022

@sonka_miro
@liloastitch vy ste boli PN obe predpokladam do prechodu na matersku. Ona sa podla mna pyta, ci moze nenastupit na matersku a nezrusit PN tych 6 tyzdnov pred ocakavanym porodom.

liloastitch
6. aug 2022

@babovka2321 nie bola som PN až do pôrodu, tiež som nemala materskú. Pokiaľ na ňu nárok nemá tak na ňu nenastúpi a môže v PN pokračovať.

babovka2321
6. aug 2022

@liloastitch aha, tak fajn 🙂 nebolo mi to z tvojich odpovedi jasne, hlavne, ked si spomenula, ze "ak je na to dovod" ... Bez dovodu (hoc fiktivneho) nie je totiz na PNke nikto.

liloastitch
6. aug 2022

@babovka2321 ona sa pýtala či nebude mať problém gynekológ s pn až do pôrodu. Ak je k pnke dôvod tak s tým nemá gynekológ prečo mať problém. Iné by bolo keby chcela aby jej tú pnku vystavil napriek tomu, že diagnóza žiadna nie je. S tým niektorí lekári problém majú a niektorí sú v tomto smere chapavejsi. Preto som o tom dôvode písala.

148terka148
6. aug 2022

Ahojte, ak mam narok na matersku a som od 6t.PN budem mat narok na matersku? A z coho sa mi bude pocitat?

darusenka123
autor
6. aug 2022

@babovka2321
@liloastitch
Áno tak... Chcela by som nezrušiť PN až do pôrodu. Pn mám od obvodného kvôli tlaku, gyn o tom samozrejme vie. Len som chcela vedieť, či ona s tým nebude mať problém keď poviem,že na materskú sa chcem dať vypísať až vlastne dňom pôrodu. Či na mňa nebude tlačiť s tým, že ona musí vypísať materskú 6-8tyzdnov pred pôrodom.

liloastitch
6. aug 2022

@darusenka123 ísť na materskú je len možnosť, ktorú môžeš využiť. Gynekológ ta do nej tlačiť nemôže. Navyše ak ti nevznikol nárok, tak nie je na akú materskú nastúpiť. Pracujúca, nezamestnaná alebo v tvojom prípade pn teda zostávaš až do pôrodu.

darusenka123
autor
6. aug 2022

@liloastitch ďakujem za odpoveď 🙂

sarik20
11. nov 2022

@liloastitch chcem sa spýtať aj ja som ostala na on až do pôrordu. Moja oatzka ale znie mam teraz zavolať gynekologovi aby mi ukončil pn ku dňu narodenia dieťaťa?