PN a termín mimo vycházky

18. feb 2024

Ahojte mám termín na dentálnu hygienu dohodnutý už dlhu dobu ale je mimo mojich vychádzok. Berie sa dentalna ako návšteva lekára? Další termín by som dostala až o niekoľko mesiacov a ja som na PN kvôli tehotenstvu

babulkomale
18. feb 2024

Vacsinou sa dava na DH peciatka lekara, kludne chod a daj si orazit priepustku aby si mala doklad.
DH je dolezita a v tehotenstve obzvlast.

autor
18. feb 2024

@babulkomale ide práve o to že to nie je lekár v pravom slova zmysle, je to stomatologické zariadenie avšak nerobí to priamo lekár ale dentalna hygienička preto som si neistá 😕

mogaa
18. feb 2024

Nie, dentálna hygiena nie je nevyhnutný zákrok počas práceneschopnosti....takže dentálnu hygienu ti SP neuzná....

simca06022011
18. feb 2024

Mne dh pečiatkuje zubar, išla.by som tam a dala si pečiatku na priepustku. Chodím cez pn na všetky lekárske.terminy, či si nevyhnutné alebo nie. Čakáme dosť dlho na termíny.

muchotrafka298
18. feb 2024

Ja by som si nechala na tvojom mieste opeciatkovat priepustku. Aby si mala v pripade kontroly doklad. Urcite by som isla, nenechala by som prepadnut termin, ked mas take dlhe cakacie doby.

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sasa1310
18. feb 2024

@muchotrafka298 a kto jej dá pečiatku? Hygienička?

muchotrafka298
18. feb 2024

@sasa1310 ano, ved je zdravotnicky pracovnik.

akinom0077
18. feb 2024

Jasne ze chod neodkladaj to. Ked by prisla kontrola zubar ti da doklad ze si bola na osetreni. Rozhodne som pocas PN absolvovala vysetrenie akekolvek som pptrebovala a akokolvek to vyslo ci uz cez vychadzky alebo nie

mogaa
18. feb 2024

@monsterablue v prvom rade zákrok u lekára, teda napr.akútna bolesť zubu, nie preventívna prehliadka.....je to vyšetrenie ktoré nemá odklad, čo dentálna hygiena rozhodne nie je....na tú môžeš ísť aj o mesiac či dva a nič sa nestane....

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
18. feb 2024

😀 na PN budem minimálne dalších 6 mesiacov tak určite to nebudem odkladať, vďaka ženy

mogaa
18. feb 2024

@monsterablue prepáč ale zapálené ďasná nevzniknú z toho že niekto nejde na dentálnu hygienu.....

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mogaa
18. feb 2024

@monsterablue prepáč, dentálna hygiena je tu možno posledných 10-15rokov....predtým sa dentálne hygieny nerobili a teda zapálené ďasná sme nemávali....a ani ako tehotné....ja netvrdím že dentálna hygiena nie je potrebná, ale nie je to zákrok ktorý sa má absolvovať počas dodržiavania liečebného režimu...robila som na SP takže viem čo asi na OLPČ ako dôvod neprítomnosti uznajú a čo nie....

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
18. feb 2024

😅😅😅 čo sa tu hádate, nemám zapálene ďasná ani zhoršenú hygienu, chodím každých 6 mesiacov pretože sa o svoje zuby nadmieru starám ;) ak bude problém pracujú tam aj doktori ktorí mi papier vystavia

babulkomale
18. feb 2024

Ved to pisem, staci poziadat o peciatku od lekara, hygienicka ti ju bez problemov da. V zivote som nepocula ze by s tym bol problem.

babulkomale
18. feb 2024

@mogaa dentalna hygiena je tu vyse 20 rokov a presne tolko na nu aj chodim.
Kedysi sa vravelo ze kazde tehotenstvo ta stojí jeden zub, a v reale aj viac...pamatam usta plne amalgamu alebo bez zubov. Uz mlade zeny mali zabu.
Tak prosim ta, co za spomienkovy optimizmus to mas...

sunny15
20. feb 2024

Mňa zaujíma že vždy keď idem ku lekárovi tak si mám pýtať potvrdenie?alebo to stačí keď príde kontrola a potom doložiš potvrdenie keď ťa nenájdu doma?