PN a neplatenie odvodov

2. apr 2024

Ahojte. Potrebujem fundovanu radu. Som SZČO po materskej a teda minulý rok som bola oslobodená od odvodov a teda neplatim, iba zdravotku. Mala som včera úraz ktorý má odstaví od práce na najbližších 4-6 mesiacov. Je mi jasné že nárok nemám na nemocenské dávky. Zároveň si však momentálne vybavujem TPP vo svojej vlastnej SRO kôli hypotéke, žiaľ zmluvu budem mať až koncom tohoto týždňa. Otázka je, či je vôbec reálne ak budem zamestnaná prakticky od piatka, aby som mala nárok na nemocenské. Pn som si nedala vystaviť, keďže som to ako SZČO nepotrebovala takže by som si PN vybavila až od budúceho týždňa ked budem mať zaplatené odvody....ale teda či je to vôbec reálne? Nakoľko som matka samoživiteľka tak je to pre mňa dosť zásadne...moc ďakujem za akékoľvek rady🙏🙏🙏

draik
2. apr 2024

Je to dosť nereálne a vyvolá to kontrolu, lebo si prihadzujete dávku akoby sama sebe. Navyše nemocenské by bolo z minima. Nestojí to za to.

autor
2. apr 2024

@draik prečo z minima keď by som zaplatila vysoké odvody? Kontrolu čoho? Aj keď som šla na materskú som bola sama u seba zamestnaná a materskú som dostala

lienka.7
2. apr 2024

Lebo keď 1 mesiac zaplatis "sama sebe" vysoké odvody, tak mas smolu. PN ti bude vyrábaná z minima plus rátaj s kontrolou. Lebo toto je ucelovost ako vysita

autor
2. apr 2024

@lienka.7 účelovosť ako účelovosť. Zmluvu budem mať tak či tak keďže ju potrebujem kôli hypotéke. Jedine že by som si účelovo dochramala zdravú ruku aby som mohla drancovat štát 🤷🤷

lienka.7
2. apr 2024

A kedy si si to doochramala tu zdravú ruku? Keď si nepocitovala potrebu si platit SP, prečo máš potrebu poberat PN? a dieta snáď nemáš s JK, cize sa nevyhovaraj na samozivitelku.

lienka.7
2. apr 2024

Ale chápem, na pol roka potrebuješ reálne platit odvody, tak aby sa ti to aspoň oplatilo, co? Co takto si dochramat pre istotu ešte aj nohu, hm?

mk1111111111
2. apr 2024

Tak to je dobreeee. Podarena si, neplatit odvody a k tomu ist na platenu PN a este z toho aj hypo vytrieskat. Boze, ja som asi zaostala, mna by teda toto nenapadlo, ale dobre vediet, ako vycicat stat. No, ani sa nedivim, ze tento stat je tam, kde je

autor
2. apr 2024

No, dik za rady, bolo to výživné. Ja ako SZČO som platila 18 rokov vkuse odvody, až do materskej a po materskej automaticky prvý rok je každý SZČO oslobodený od odvodov do sociálky 🤦🤦🤦tomuto štátu som zaplatila na odvodoch nekresťanské prachy a nikdy som necerpala marodku, nikdy som nevyužila podporu aj keď by som ju mala kráľovskú ale šla som radšej makať, nikdy až do materskej som nepoberala ani hovno na rozdiel od zamestnancov ktorí majú každý rok nárok na dovolenky, PN, ocerky.aj dieta mám od narodenia s nezvratnymi problémami a opatrovak neberiem lebo mu chýba pár percent...... A teraz som sa dostala do situácie kedy som nútená riešiť hypotéku aby som mala kde s deckom bývať tak si normálne idem platiť odvody navýšené aby som mohla cicat štát tým že budem platiť hypotéku 🙈🙈No a včera ma tak napadlo z dlhej chvíle, že si zmrzacim ruku nech si môžem dať ešte aj volnicko od roboty aby som mohla teda ten štát vycicat 🤮🤮🤮 OMG

lienka.7
2. apr 2024

Moja zlata, poberala si predsa matersku a rodicak, ano ci nie? Tak tu netrep, ze si nič necerpala za tie tvoje "nekrestansky" vysoké odvody. Mimochodom tie si si tiež platila iba účelovo, aby si mala matersku, tak tu sa nehraj na chudinku.
Narozdiel od SZCO, ktorí podvadzaju kde sa a platia častokrát minimálne odvody, zamestnanec platí odvody na základe svojho reálneho prijmu. Preto ma narok na OCR aj všetko ostatne. Ako aj SZCO, keď platí poistné.
Nikto ta nenúti byt chudacikom SZCO a platit minimálne, resp.ziadne odvody.
Inak zaujímavé, keď potrebuješ hypo, tak zrazu mas na platenie odvodov, co? A akonáhle ti ju dajú, tak zase nabehnes na "mod optimalizacie", ze? Je mi na grc z takýchto odrbavaciek ako ty 🤮🤮🤮

lienka.7
2. apr 2024

A ešte k tej tvojej hypo, zamestnavas samu seba, predtým si mala prijem minimálny... v babke tiež seno neveru, neboj 😉 pre banku budeš tiež "top" klient a dúfam, že hypo ti zamietnu, resp.znizia. 👌