PN a kontrola

rebeka1211
19. júl 2024

Ahojte dopočula som sa ze pri PN môže chodiť kontrola aj z poisťovne myslím tým napríklad Generali, Allianz, VŠZP co je na tom pravdy?

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alenah31
19. júl 2024

@rebeka1211 VŠZP je zdravotná poisťovňa - tí nechodia. No komerčné poisťovne - pokiaľ máš pripoistené obdobie na PN - môžu kontrolovať dodržiavanie liečebného režimu. Všetko však len v súlade s platnou legislatívou, zákonom určeným spôsobom a v spolupráci zo SP.

bublinka1426
19. júl 2024

@alenah31 komercne nech pekne kontroluju poznam ludi co sa pripoistili a behaju kade tade, a este sa chvalia ze s pripoistenim maju pomaly ako plat , tu celu ich PNku. teraz zas dotycny marodi s inou diagnozou ...ked clovek chce cesticku si najde.

bublinka1426
19. júl 2024

@rebeka1211 nech len kontroluju nebudu sa zneuzivat, ak si pekne doma na PN nemas sa coho bat,

melanta
19. júl 2024

@rebeka1211 vieš, že Generali či Allianz nemajú nič spoločné s VšZP? VšZP, Dôvera, Union zdravotná sú zdravotné poisťovne. Tie s PN nemajú nič spoločné. S PN má spoločné SP (sociálna poisťovňa), pretože tá PN vypláca. A ak má človek v komerčnej poisťovni (Generali, Allianz a iné) životné poistenie a v rámci neho pripoistené denné poistné pri PN, tak môže pri splnení podmienok dostávať dávku aj z komerčnej poisťovne. A v takom prípade môže kontrolovať aj komerčná poisťovňa. Ale ak si PN, tak je to predsa jedno. Ak si PN, tak asi si chorá a teda si doma. A ak je človek doma, je jedno, odkiaľ a koľkokrát príde kontrola.

bublinka1426
19. júl 2024

@melanta 👍

rebeka1211
autor
20. júl 2024

@melanta nemusíte hneď útočiť ze ak som chorá sedím doma to nie je pre mňa ja som na RD. Normálne som sa pýtala

letfenixa
20. júl 2024

@rebeka1211 normálne ti odpovedala, vysvetlila ti rozdiel medzi rôznymi poisťovňami. A keď sa to nepytas pre seba, tak toto vysvetlenie môžeš posunúť ďalej.

melanta
20. júl 2024

@rebeka1211 útočím? Ako? Aj si naozaj čítala čo som písala? Vysvetlila som ti slušne, ako fungujú poisťovne, čo sa týka PN. Pretože si do toho miešala aj zdravotnú poisťovňu. Nemáš za čo, poďakovať netreba ani mne ani ostatným, ktoré ti odpovedali. Sme zvyknuté, že nie všetci majú slušnosť poďakovať, ak dostanú radu. A podotkla som, že ak je človek chorý, kontroly sú mu ľahostajné, pretože sa doma lieči. Nevidím dôvod, prečo by to človek mal vnímať ako útok. Krásny deň.