PN a externé štúdium

16. máj 2023

Dobrý deň prajem 🙂
Snažila som sa dohľadať informácie ohľadom PN. Som práceneschopná už druhý mesiac ( vážne problémy so stavcami ) , na tom by nič nebolo, ale popri zamestnaní študujem aj externe na VŠ, tak by ma zaujímalo, či nemal niekto rovnaký problém , totiž neviem či môžem alebo nemôžem do školy a naozaj nerada by som kvôli tomu ukončila štúdium , keďže som v 3.rocniku 😥.

rachel36a
16. máj 2023

Nie nemozes do skoly...si PN a musis dodrziavat liecebny rezim...da sa vybavit vynimka jednorazovo, ale nie na to aby si pravidelne chodila do skoly...

autor
16. máj 2023

@rachel36a ďakujem za odpoveď 🙂 to nie je pravidelne, len na skúšky. Radšej by som zrušila PN , lenže doktor s tým nesúhlasí a školu ukončiť nechcem. Takže som v slepej uličke.

panelacikova
16. máj 2023

autorka, ja ti vrelo odporúčam ísť za lekárom, ktorý ti PN vystavil, vysvetliť mu svoju situáciu a dohodnúť sa s ním, či by si mohla mať (doslova od neho) túto výnimku. lekár zváži diagnózu a dá/nedá vychádzky. ak nepochodíš, že diagnóza nebude zlučiteľná s takouto výnimkou vychádzok, tak sa obráť na študijné s požiadavkou, či ti môžu dať individuálny termín na skúšky, ktorý by si si dohodla po PN. ale ak ide len o to, že ideš tam, zodpovieš/napíšeš skúšku a ideš nazad, je dosť možné, že lekár nebude robiť prieky. ja by som šla určite touto cestou. je rozdiel byť chorý, kašľať, kýchať a smokliť a mať 39 horúčky a rozdiel je mať nejakú dlhodobú PN či už po operácii alebo kvôli nejakým rehabilitáciám. ak dokážeš doma obsedieť 2 hodinky, dokážeš aj na skúške obsedieť hodinku. čiže určite s lekárom. tu ti každá tretia múdra vychádzky kategoricky zamietne, pritom nepozná tvoj chorobopis 🙂

rachel36a
16. máj 2023

Zial. Ja na tvojom mieste si zrusim PN a po skuskach idem zase na marodku

autor
16. máj 2023

@panelacikova ďakujem 🙂 myslela som, keďže tu je toľko veľa žien , ze niektorá bude mať podobnú skúsenosť možno 🙂 tak som si povedala, že za opýtanie nič nedám 🙂 aby som nabrala inšpiráciu ako to riešiť, ale asi bude najlepšie zájsť priamo k doktorovi.

98
16. máj 2023

Tiež som Pn, tiež externé štúdium s vyučujúcimi som sa dohodla 2 predmety musím preniesť o rok si natiahnem štúdium. Svet sa nezrúti... a neberiem to tragicky... najma školu skús kontaktovať.

domiklik
16. máj 2023

Koľkokrát musíš ísť do školy? Máš známeho lekára sestričku? Vieš si na ten deň vybaviť paragraf? Takže tak...

autor
16. máj 2023

@98 tiež si prenášam dva predmety 🙂 ja nechcem prerušiť štúdium , mám dosť špecificky obor a je veľmi vysoká pravdepodobnosť (súdiac podľa posledných 10rokov), že by som ostala na svojom obore sama 🤦 taktiež aj vek , tam už každý rok hra úlohu 😄 už potrebujem ísť len na konzumácie 2-3 a minimálne ešte 4 skúšky

autor
16. máj 2023

@domiklik áno, môj doktor je úplne v pohode 🙂 on sa skôr boji toho,že keď sa začnem zase naháňať v práci a potom učiť sa so noci , tak zase skončím na urgente 😂

alenah31
16. máj 2023

@domiklik nepotrebuje známu Dr. či sestričku. Je bežné pri mimoriadnej okolnosti žiadať o celodennú vychádzku pokiaľ to tvoj zdr. stav dovoľuje. @autorka ja som to tak malý celý posledný semester na magisterskom štúdiu, bola som tehotná a na rizikovom hospitalizovaná v nemocnici. Na dni skúšok som dochádzala z TN do BB na celodennú priepustku dokonca som sa počas takejto priepustky aj vydávala🙂🙂

autor
16. máj 2023

@alenah31 to je super potom 🙂 myslím si,že raz za týždeň - 2 týždne s tým nebude problém 🙂

alenah31
16. máj 2023

tiež si nemyslím, že to bude problém. Tak prajem pri skúškach veľa šťastia🍀

kacena4
16. máj 2023

poziadaj skolu o individualne vzdelavania zo zdravotnych dovodov, ak sa da popr. online skusky ci konzultacie

mogaa
16. máj 2023

no ak ti príde v čase kedy si v škole kontrola, tak neuspeješ...máš byť doma....

laura164
16. máj 2023

Zavolaj do školy a informuj sa, povedz že si PN. Viem že niektoré školy akceptujú PN, keď si externé, pošles prefotenu, nemusíš chodiť na prednášku len na skúšky.

autor
16. máj 2023

@alenah31 ďakujem pekne 🙂

autor
16. máj 2023

Kočky ďakujem, ale ako som písala , mám veľmi špecifický obor pre ktorý nie sú dostačujúce učebné materiály, donedávna sa to nedalo ani študovať externe, individuálny študijný plán na toto nejde.

Prednášky už nemám, len skúšky.

Už som našla odpoveď na problém 🙂

panelacikova
16. máj 2023

autorka, myslím, žeby si teda mala začať mojou radou alebo radou od
@alenah31
a ak absolútne neuspeješ, tak buď cez študijné alebo to proste riskneš 🙂 držím palce 🙂