Plomba na katastri

12. sep 2024

Ahojte, predala som byt, realitak vravel, že v katastri mi už svieti červeným, že je to akoby zaplombovane alebo teda že sa to riešiť... Návrh na vklad sme písali. Keď prebehne vklad, bude tam svietiť zelené... Neviete kde to nájdem?

patka06
12. sep 2024

Nájdeš to tu
https://kataster.skgeodesy.sk/eskn-portal/
Keď bude vklad povolený, zapísaný bude nový majiteľ a plomba zmizne.

autor
12. sep 2024

@patka06 ďakujem ti moc, idem to pozriet

autor
12. sep 2024

@patka06 prosím ta a kde konkrétne? Tak aby som podľa svojho mena to vyhľadala? Nejako sa k tomu neviem dopracovať...

autor
12. sep 2024

@patka06 už dom madlá, ďakujem

autor
12. sep 2024

@patka06 už som našla, ďakujem

h2
12. sep 2024

Nebude tam svietiť zelené, len to červené zmizne a na liste vlastníctva bude zapísaný nový vlastník.
Kataster má na zápis zmeny na liste vlastníctva mesiac. Aby sa za ten čas, kým sa zapíše nový vlastník, nemohlo s listom vlastníctva narábať (napríklad aby nedošlo k podvodu s opakovaným predajom atď.), tak kataster pri podaní návrhu na vklad príslušný list vlastníctva zablokuje, kým sa tá zmena vykoná.

autor
12. sep 2024

@h2 práveže ja ani červené som nič nenašla, len som našla že je tam plomba. Presne realitak vravel,že to svieti na červeno,že je tsk už plomba a ja to nemôžem nájsť,kde konkrétne to svieti🙈

patka06
12. sep 2024

Keš si otvoríš list vlastníctva je tam červeným zápis Plomba vyznačená na základe V XXX/2024 /XXX je číslo vkladu/ a v zátvorke na základe čoho napr. u teba by to mala byť Kúpna zmluva

autor
12. sep 2024

@patka06 áno už som to našla, áno je tam kúpna zmluva,este raz dakujem