Plný invalidný dôchodok a ZŤP

18. okt 2021

Dobrý deň.
Potrebovala by som poradiť, snad sa niekto nájde. Bol mi schválený plny inv.dochodok nakoľko som vážne ochorela. V práci som skončila, kvôli zdravotnému stavu som ju nezvládla. Vybavila som si ztp-s. Mám nárok na preplatenie benzínu, ak často chodí môj muž so mnou k lekárom? Ak áno ako sa to vybavuje? Dakujem

natinka86
18. okt 2021

Záleží od DG a žiadosť vám pomôže vyplniť Váš lekár. Prípadne pani na UPSVAR na oddelení komp. príspevkov, ak na to máte nárok.

autor
18. okt 2021

@natinka86 Dakujem. To som nevedela. Ja si žiadosť teda nevypisujem sama? Nie je na to tlačivo?

vulka
18. okt 2021

A nieje to náhodou tak, že na ten benzín dostanete príspevok len, ak sa nemôžete k lekárovi voziť autobusom, vlakom a pod? A k tomu musia byť závažné dôvody.

danieli
18. okt 2021

Ako ZTP osoba mozes a nemusis mat narok na rozne prispevky v zavislosti od diagnozy, toto by ti mali vediet vysvetlit a poradit na UPSVaR a hned aj poziadat

natinka86
18. okt 2021

Je na to tlačivo, ale môžeš max tak hlavičku vypísať. DG na základe ktorých sa priznávajú kompenzácie vypĺňa lekár. A môžeš a nemusíš spĺňať podmienky.

natinka86
18. okt 2021

@vulka áno máte pravdu. Príspevok na benzín, allp sa to laicky volá dostane človek len ak spĺňa určité podmienky. Ak nemôže cestovať autobusom vlakom, spojom.

janca704
18. okt 2021

Na ÚPSVAR ti daju tlacivo na uvedenu kompenzáciu (pp na prevádzku osobného motorového vozidla), ale aj keby si splnala podmienku odkázanosti na individuálnu prepravu (teda ze pre zdravotny stav nie si schopná cestovat verejnou hromadnou dopravou), tento prispevok sa na návštevy lekárov nevztahuje! (to je oblast zdravotníctva - takze na prepravu mas narok pouzit sanitku).

ejmylia
18. okt 2021

Treba si to priamo na úrade pozisťovať, že na čo máte nárok a na čo nie, ono je to všetko posudzované tieto veci individuálne.

ladybug138
18. okt 2021

Ja som onko pacient a tento prispevok som dostala, kedze po liecbe moze byt oslabena imunita, a preto bemozem cestovat hromadnou dopravou

janca704
18. okt 2021

@ladybug138 toto sa týka ludí, ktorí su v akútnej onkologickej liecbe, dialyzovaní pacienti a pacienti s hematoonkologickym ochorenim.

ladybug138
18. okt 2021

@janca704 ano, ja som mala hematoonkologicke