Platí sa clo z Aliexpress?

19. feb 2022

Pekny vecer..ako to je teraz s objednavkami z aliexpressu..plati sa nejake clo..alebo je to ako bolo predtym

lenuska9999
19. feb 2022

Neviem ako je to pri väčších objednávkach. Ja som teraz objednávala svietiace hviezdičky na stenu a poštovné som mala zdarma.

autor
19. feb 2022

@lenuska9999 čiže naviac sa neplatilo nic?

dada0902
19. feb 2022

Ja som. Objednala 2 čelenky tak tiež len čakám co či budem niečo platiť aké švagor mi povedal ze keď objednávam a je tam aj poštovné ze vraj v tedy sa nič navyše neplatí no neviem ci to tak je ale on objednáva furt niečo

lucijalucy
19. feb 2022

Bolo potvrdené, že AliExpress bude navyšovať ceny produktov o DPH a teda platba DPH prebehne už rovno pri objednávke na ich stránkach. Nebude sa musieť riešiť dodatočne pri colnom konaní.

https://chinaplanet.sk/aliexpress-objednavky-po...

Objednávala som pár dní dozadu xy vecí a pri všetkých bolo napísané VAT included čo znamená, že cena už je vrátane dane. Neočakávam, že by som platila niečo ďalšie.

jaja20
19. feb 2022

Ano,stále sa platí,aj keď v januári avizovali,že to už bude bez colných poplatkov. V piatok mi prišiel balíček a musela som zaplatiť 2 eurá...

hipuska
19. feb 2022

Treba si ujasniť clo a DPH.
Zmena bola v tom, že DPH sa platilo iba od určitej sumy, teraz sa platí pri VŠETKÝCH objednávkach. Väčšinou už je zahrnuté v cene tovaru a ty neplatia nič navyše (treba si to vždy skontrolovať) to je to VAT included
Potom je CLO, ktoré sa platí od určitej výšky. Teraz, v januári sa menil v tomto zákon,treba si to pozrieť. Väčšinu zásielok ide z eu skladov, takže sa ich toto netýka..ostatné zásielky preclieva dopravca, pošta si tuším účtuje 2€.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tayla
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
20. feb 2022

@tayla a je to niekde oznacene na stranke..ak chcete aby vam dorucil kurier?a pre kuriera sa plati nieco navyse..alebo ked je oznacene v kolonke free shipping..sa neplati nic navyse

tayla
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
megusik
21. feb 2022

Teraz mi prisla sukna, cez cainaio, dorucil to kurier.. Neplatila som nic navyse.. Cena bola nejakych 5e a postovne tiez 5 e

stepike
21. feb 2022

Minulý týždeň mi prišlo cez Cianiao Warehouse Express Shipping a musel som doplatiť 2 eura na pošte....Za shipping som platil 7 eur...

jakubrianka
21. feb 2022

@megusik a platí sa kartou vopred či na dobierku cez Ali?

tayla
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jakubrianka
21. feb 2022

@tayla :D. Neobjednávam z ali tak neviem či je nejaká podobná možnosť keď objednáva človek z takej diaľky...

simca06022011
21. feb 2022

AKo kedy, sice mam posledny pol rok malo objednavok robenych oproti minulosti ale zatial: ak to ide cez postu, pocula som ze platia poplatky (napr. 2EUR), ale mne to zatial nosil vzdy kurier (nevyberam to nikde, proste automaticky to tak ide), dokonca v zbernom baliku (mam tam viac objednavok zbalenych dokopy vacsinou) a bez platieb. Clo a DPH uz by mali byt v cene (niekde som to pri polozkach citala ked som robila objednavku) a plati sa len ten poplatok za konanie (aj to ako pisem na zaciatku, nie vzdy...).
Shipping je nieco ine ako tieto clo/dph/sluzby poplatky. Shipping je iba cena dorpavy.

stepike
22. feb 2022

Hlavná vec je, že za poštovné som platil 7 eur a pri doručení ďalších 2 eur, pokiaľ nemali dohodu /slov.pošta/ tak za také veci som neplatil nikdy nič...

luckajanko
22. feb 2022

Ja som si v januári objednávala plavky, prišli nedávno a na pošte som doplacala 2€ clo. Plavky za nejakých 10-14€ teraz neviem presne. Ešte mám obaly na telefón objednané tak som zvedavá či sa bude znova niečo platiť

adus5656
31. mar 2022

@zoro9836 dobrý deň a ako to s väčšími objednávkami ? Mám cez china post registered cca 5objednavom nad 150 €. Neviete či ich aj zastavujú priamo na colníci ? Tie dve € to viem že sa platí ale či aj Niečo viac.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adus5656
31. mar 2022

@zoro9836 číňan jednu objednávku rozdelil do 2 balíkov. No uvidíme som sama zvedava

nera738
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stepike
7. jún 2022

@luckajanko Zdravím, za platbu 2 eur dostal si bloček?

luckajanko
7. jún 2022

@stepike fu tak to si už nepamätám ale myslím že ano

mel1980
22. sep 2022

Ja som si objednala trapnu pomadu a 2 eura som doplacala pošte. Nwoplati sa.