Pes bez vodítka

dada1212
12. dec 2012

Vie mi niekto poradiť, že aký zákon upravuje držanie psov a ako napísať sťažnosť na miestny úrad ak pes behá po verejných priestranstvách bez náhubka a vodítka? Dnes ma nasral jeden majiteľ, lebo po upozornení sa ešte drzo rozčuloval, pričom nešlo o žiadnu čivavu ani pudlíka, ale o trocha nebezpečnejšieho psa.

sisaha
12. dec 2012

@dada1212 ak si hned nevolala mestskych policajtov, tak to bude tvrdenie proti tvrdeniu.. Ale vyskusat to mozes..
http://valad.tym.sk/pravo/volny-pohyb-psov/
neviem z ktoreho mesta si, lebo kazde mesto si urcuje este svoje vseobecne nariadenia..

ervenka
12. dec 2012

@dada1212 nabuduce odfot. Inak je to slovo proti slovu... 😒

martinkatinka
12. dec 2012

Mne sa stalo niečo podobné včera, štyri psy a iba jeden na vodítku... nezáleží na tom, aký veľký pes je, má byť na vodítku... odporúčam fotiť a volať políciu...alebo nahlásiť to aspoň polícii, nech tieto lokality kontroluje... je toho kopec, niektorí psíčkari sú až arogatní a potom dopadá zlé svetlo na všetkých a pritom sú aj takí slušní, ktorí si aj pekne upratujú a sú celkom milí, keď ide aj dieťa okolo....

lea641981
12. dec 2012

@dada1212 s tymto sa stretavam dost casto a jednoducho si neporadis ak jedneho udas najdu ini nezodpovedni ludia so psami 😠 😠 😠 😠 😠 😠

ja mam skusenost ze som bola so synom vonku a rozbehol sa po nas bojovy pes a majitela nikde mozno bol niekde na zakrute a nastastie ho skoro odlakala macka inak neviem ako by to dopadlo a ked som jednej rodine zazvonila na brane a chcela som im podat syna lebo mali branu zamknutu aby aspon maly bol v bezpeci vobec maleho nevzali a ani neodomkli videli to tela velike a neotvorili 😲 😠 len sa spytali ci mam mobil 😲

asi by mi v tej chvily bol figu platny 😝
potom sa objavil majitel psa ale ja uz som s dietom v naruci utekala ako o zivot bez chlapa ani cez park nejdem ak idem musia tam byt nejaki ludia 😝 😝 😝 😝 😝 😝

lea641981
12. dec 2012

jednoducho sa treba zdrzovat na cestach kde jazdi vela aut a kde su ludia ☹
i ked stalo sa to co pisem a v ulici 🙄 ludia nepomozu no 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 tak neviem 😝

lea641981
12. dec 2012

inak ma napadla taka 🙂 vec ze asi by sme teda pre zmenu mali my s detmi chodit s kosikmi na tvarach a vobec treba dat deti do odevu z klietky aby ich pes nepokusal alebo ja uz 😲 neviem alebo nosit nieco pri sebe 😕 kus masa 🙄 🙄 🙄 🙄 aspon vreckovy nozik 😝 😲 alebo nieco co poriadne huci nejaku sirenu na baterky co psov odlaka 😲 alebo piratov nieco coho sa zlaknu a hadzat po psoch uz som piratov isty cas nosila pri sebe so synom 😲 tak co ked si nepomozem inak 😝 😝 😝 😝

trish31
12. dec 2012

@dada1212 ja som raz povedala jednej slecne,nech si da psa na voditko-vlciaka a viete co mi povedala?Ja mojho psa ucim socializacii!hotovo.Mudrlantka.

A vcera som isla po chodniku,za mnou velky pes,krizenec niecoho,citila som ako sa mi lepi na nohy a majitel neviem kolko metrov za nim,tak som od ľaku na neho zakricala nech si toho psa chyti a odpovedal mi:On je vycviceny,Vy sa mu motate pod nohy!!!

Troska sa nam na SVK mylia pojmy ako vidim🙂

dada1212
autor
12. dec 2012

@trish31
@lea641981
@martinkatinka
ja sama mám psa a stalo sa to vo chvíli, ked som bola s ním a ja som mala svojho na vodítku. bolo to jedno z plemien, čo patrí medzi bojové, navyše išlo o psov rovnakého pohlavia, tak som sa bála, že sa chytia.
najprv som si myslela, že ten pes je sám, majiteľ prišiel až po chvíli, ale nemal ani vodítko a ani nemal nejakú snahu si toho psa privolať k sebe. ešte sa rozčuloval, že on nič neurobí, že netreba robiť paniku.
ja sa tiež trocha v psoch vyznám a preto viem, že ak sa psy nepoznajú, nemusí to dopadnúť dobre, ak si nesadnú. ale jemu to je zjavne jedno, nakoľko keby sa aj hrýzli, jeho pes z toho obíde lepšie, ja nemám bojového psa.
bohužial, niektorí majitelia sú fakt arogantní, nebol to prvý prípad, podobných prípadov som zažila viac, že si niektorí na veľkých psov nedávajú pozor, idú na prechádzku bez vôdzky, náhubku a ešte ak ich pekne požiadaš, aby si psa aspoň zavolali k sebe, tak začnú byť arogantní a drzí.
psov mám veľmi rada, ale toto fakt nechápem, že ako dokážu byť niektorí majitelia tak neopatrní a arogantní.
ja psa na ulici nepúšťam, je vždy na vôdzke, púšťam ho až tam, kde ľudia nechodia, daleko od ulíc a aj tak dávam pozor, či tam niekto nie je a ak niekoho z dialky vidím, tak si psa vždy privolám a mám ho na vôdzke, kým človek alebo ľudia neprejdú.
s tým fotením dobrá rada, len v tej rýchlosti ťažko zrealizovateľná aj pre mňa a napríklad aj pre vás, tiež si myslím, že si najprv chránite dieťa a nenecháte ho tak, aby ste mohli urobiť fotky.

osemsmerovka
12. dec 2012

čo sa týka psov baby moje..vrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 radšej nič,lebo by som zas nahnevala uja admina 😀 😝

martinkatinka
12. dec 2012

@dada1212 veď to, človek to nestihne, pretože dotyčný vie, že robí zle a rýchlo aj tak zdrhne....

zuzana581
15. feb 2013

@dada1212 ja som sa na to informovala, lebo tu máme pitbula, alebo čo to je, čo bol večne na volno a neposlúchal. Policajti povedali, že stačí aby si prišla na policiu s 2-3 svedkami, ktorí videli toho psa na volno a už majitela budú riešiť. Treba si jedine zistiť, či je v tom mieste zakázaný volný pohyb psa.. Ide o to, že niekde je zakaz volného pohybu psa na celú mestskú časť povedzme a v niektorých mestách len na určite lokality.. Jedno je fakt.. čím má človek nebezpečnejšieho psa, tak tým je arogantnejší (česť výnimkám).. Oni si neuvedomujú, že nejde len o to, že ten pes môže kusnúť, lebo každý z nich sa vyhovára, že on nič neurobí, ale môže aj švahnúť s chvostom, alebo zhodiť malé dieťa. Môjho syna tak zhodil jeden pes a to bolo len šteňa, také stredne velké. Majitel kričal na nás "nebojte sa, on nič nespraví, lebo videl, že to jeho tela sa za nami rozbehlo, a mali sme nášho psa. Samozrejme to štena neposlúchalo, velké, chcelo sa to hrať a zbesilo to behalo a keď okolo nás majitel prešiel a zavolal naňho, tak sa to tak rozbehlo, že vrazilo do syna a ten letel jak kabela k zemi.. No našťastie si nebuchol hlavu, ale aj to je nebezpečné.. Ach jo.. nechápem, prečo nie sú už prísnejšie postihy za niektoré veci.. Chvílu bolo bububu, lebo psi niekoho zranili, zabili a zasa ticho.. Otras..

pooh121
11. jún 2014

@dada1212 nebezpecný pes? podla coho viete ze to bol nebezpecný pes? nebespecna moze byt aj civAVA a co ak ten pes co ste vydela bol vychovaný? nebezpecne plemena neegzistuju nebespecne plemeno je clovek a ako si ho vychova takeho ho ma to iste ako z ludmi bud vychovate grazla alebo vychovate slusneho cloveka

pooh121
11. jún 2014

Tak vam poviem bojove plemena neegzistuju co co vravite ze bojove psi pitbuli stafordy a podobne sorty su sportove psi bojove psi sluzia na policii a v armade a podobne taze bojove plemena to niesu su st sportove plemena ze vam media gumuju mozgi to je uz vasa vec sam mam americkeho staforda ktorý ma výcvik a sluzi v horskej sluzbe ako sluzobný pes zachranar taze vsetko je výchovov ked je majitel takeho psa nezodpovedný tak je to jeho problem ako si psa clovek vychova tak ho ma preco zacnu brechat a utocit tie male plemena? ako prve? vkor by som oznacil tie male prachovky ako su jorksirske teriery a podobne veci ako nebezpecne cím večsí pes tým večsí mozok bojove plemena niesu bojove plemeno je clovek

pooh121
11. jún 2014

pes je pes je jedno ake plemeno to je proste je to pes a basta ako aj ludia ludia su len ludia niekto chudý niekto nabuchaný ale vsetko je to v hlavicke ako je vychovaný ked viem ze moj pes ma nepocuva tak ho nepustim ked viuem ze poslucha tak ho pustim

vanilka83
25. jún 2015

ja sa len nestacim cudovat ako ste tu vy matky-take strasne vysadene na psy....ved pes je najlepsi priatel cloveka ale ten kto ho nema nepochopi....ako mozte mat deti ked nemate rady psy a zvierata?ved to je tiez laska a velmi podobna ako ku dietatu....ja som raz sla s mojim steniatkom!malym jackom russelom na voditku!po ulici a sli oproti dve matky s kocikmi...moja mala zbehla ku kociku...na voditku!!!!!chcela sa len pozriet,ocuchat a vrtela pri tom chvostikom....ma velmi rada male deti a tie dve matky sa na mna osopili tak ako keby som bola terorista!pritom vobec k ziadnemu kontaktu nedoslo!a stale som ju drzala na voditku...ziapali tam po mne ako po nejakom vrahovi kravy sproste ako mozu mat deti a milovat ich ked nedokazu milovat zvierata?ked uz sa maleho steniatka takto boja to je uz vazne na psychiatriu a este uviazana bola...no taky skandal tam urobili na celej ulici som normalne nechapala potom co vyrastie z tych deti preboha tyrani zvierat?lebo im nebudu doverovat a budu sa ich bat....ked im nechcu dovolit ani pohladkat steniatko ako keby to bol nejaky bulterier,sa zamyslite trochu nad sebou lebo kto nevie milovat zvierata nedokaze milovat nikoho a nic....nikdy by som nedovolila aby akokolvek niekoho a uz vobec nie dieta ohrozil moj pes ved to su tiez bozie citiace a zive tvory!a kym ich nevychovava niekto vam podobnym tak pes dokaze dat viac lasky ako clovek...a ak vam nahana nejaky pes hrozu a bojite sa ho a je na volno tak jednoducho idem prec a neriesim deti si mate drzat a strazit,samozrejme je ine ked okolo detskeho ihriska beha pitbull a ked v meste stretnete pudlika bez vodzky...

moonchild
27. aug 2015

@vanilka83 ty si z nejakej vlkodlacej sekty ako vidim...ked potrebujes pomoc tak tiez volas svoje stena ??? Alebo psa od brany vedla?...presne takym inteligentom ako tebe a dnesnemu exotovi ktoreho som mala moznost stretnut treba psov, potom sa necudujem ze vsetkych psickarov hadzu do jedneho vreca...dnes to bolo tiez len stena a ako bonus bez vodzky, majitela malo na salame a vybralo sa ku nam ved preco nie vzdy rada privitam vrciacich psov s otvorenou narucou...a majitel namiesto toho aby si toho cokla hned zobral (bol od nas 2m) este mudruje ze TO JE LEN STENA!!! a mam premyslat akeho mam agresivneho psa - to bol teda vrchol dnesneho vecera...
Nabuduce fotim a mozno sa panko konecne nauci ovladat svojho psa a dat mu tu vodzku

vanilka83
9. mar 2016

@moonchild ja som to uz vysvetlila vyssie ak nemas rada psy a zvierata nemozes mat deti!a ak sa bojis 2 mesacneho steniatka tak sa zavri doma a nevychadzaj von....ja tiez mozem povedat ze sa bojim tvojho dietata ze si ho mas okamzite priviazat ked mi na ulici vybehne pod nohy ked sa bude hrat.

draik
10. mar 2016

@dada1212
Na verejnom priestranstve vo všeobecnosti nie je zakázaný voľný pohyb psa. Takýto zákaz by musel byť vymedzený vo všeobecne záväznom nariadení mesta/obce a zároveň priamo v teréne vyznačený.

maxilienka26
13. mar 2016

@vanilka83 to ako môžeš porovnávať psy s deťmi??? keď je tvoj pes v pohode to ešte neznamená, že sú také všetky a je jasné, že sa bojíme o deti, keď je pes sám vonku, nikdy nevieš, čo mu prestrihne v hlave. A ja mám rada zvieratá,ale predsa len mám radšej svoje deti..

renca70
29. jún 2016

@vanilka83 Fúha, síce staršia téma, ale nedá mi nereagovať, nakoľko som mala dneska nepríjemný zážitok, keď také mierumilovné šteňa vlka napadlo moju dcéru. A tvoja úchvatná myšlienka, že kým nebudeš mať rada psy, tak si dieťa nezaslúžiš, ma úplne dostala. Takže to zhrniem - psy sme povýšili nad deti.

cacianka
1. júl 2016

@vanilka83 to čo trepeš za somariny, to si zo psov už úplne mimo ? to kto kedy videl, aby človek povýšil psa nad človeka. pre ľudský rod je samozrejmé že uprednostňuje svoj živočíšny druh, má totiž to čo zvieratá nemajú. ale to ty asi nemáš tiež.
ja zvieratá milujem, ale ľudia sú pre mňa bližší a dôležitejší. a najmä malé deti, bezbranní tvorčekovia, ktorí sa o seba v malom veku o seba nevedia postarať, na rozdiel od zvierat.
a ty ked sa bojíš malých detí, daj sa zavrieť do útulku, tam je pre teba miesto nie medzi ľudmi.
porovnávať šteniatka s deťmi - no vrchol, ty si veru deti nezaslúžiš !!!

zuzitko74
1. júl 2016

@vanilka83 Pre mňa je najlepší priateľ človeka kniha. Pri psovi by som neprežila. Mám na neho alergiu, čiže je to môj biologický nepriateľ. Aj napriek tomu som si dovolila mať tri deti. 😀

bianka195
6. júl 2016

@lea641981 žiadny bojový pes neexistuje 🙂

bianka195
6. júl 2016

@dada1212 ak by ste sa v psoch aspoň trochu vyznali tak by ste vedeli že žiadne bojové plemeno nieje 🙂

renca70
6. júl 2016

@bianka195 Ak si aspoň trochu čítala diskusiu, nikto tu neriešil bojové plemená psov. Je tu len otázka či sú dôležitejší psy, alebo deti.

hvolkovamirka
6. júl 2016

@bianka195 jasne ze nie je. To len ludia si povedali, ze tak toto bude bojove plemeno a bodka. A pritom ich nezaujima ze aj to "bojove" plemeno ma srdce a dokaze byt naozaj skvelym spolocnikom 🙂

bianka195
7. júl 2016

@renca70 nenechaj sa vysmiať. Ty si určite z tých čo si v kaviarni objednajú picollo, nezabudni mi tu hodiť odkaz. Pozri si FCI, žiadne plemeno nebolo uznané za bojové. Trubka

misel0806
7. júl 2016

Kazdy pes by mal byt na voditku bez ohladu na plemeno a povahu,,ano pes je najlepsi priatel cloveka to vsak neznamena ze mu nemoze prepnut,pes moze zautocit aj na vlastneho majitela takych pripadov uz bolo😊

cacianka
8. júl 2016

@renca70 aktivistky za práva psov nad deťmi sa ozvali ...
nechápem, zvieratá mám veľmi rada, vyrastala som s nimi, ale stále ich nepovažujem za viac než deti a basta. tu sa riešilo niečo iné nie bojové či nebojové, ale kto je na vyššom vývojovom stupni. a podľa mňa je choré povýšiť psa na piedestál a deti uhnite !