Peňaženka zdravia VŠZP

25. júl 2022

Ahojte, chcem sa spyrat, ci mate niekto skusenosti s penazenkou zdravia vo VsZP. Ci ste si dali uz nieco niekedy preplatit, zubara, strojcek,..prip.nieco ine? Ak ano, akym sposobom + boli ste uspesne? Citala som, ze musim mat preventivnu prehl.u vseobecnej. Po dlhsej dobe som bola tento rok. Cize penazenku zdravia mozem vyuzit asi az buduci rok? Ci? Dakujem.

e1i
25. júl 2022

Aj preventivku na gynde potrebujes aby ti to schvalili a muzi u urologa

bibina32
25. júl 2022

Ja si dávam preplatiť zubnú hygienu. Deťom som dávala rongen. Zatiaľ mi vždy preplatili všetko. Máme každý rok prehliadku u zubára.

ninusa221
25. júl 2022

Ja som si myslela ked som tam bola že staci preventivka len od zubara ked si chcem od neho dat preplatiť. Lenze pani ma stopla že treba aj gyndu aj všeobecného lekára…

liz_lemon
25. júl 2022

@e1i muzi len zubar a vseobecny

liz_lemon
25. júl 2022

nam preplatili vsetko, dokonca aj to, na co nebol narok

e1i
25. júl 2022

@liz_lemon bod 4.6 podmienok cerpania.. Aj urolog do 70r nad 70r uro netreba

liz_lemon
26. júl 2022

@e1i urolog je pri veku nad 50 rokov
Muž musí absolvovať preventívnu prehliadku u všeobecného lekára pre dospelých (do 75 rokov veku - vrátane), a ak má 50 - 70 rokov vrátane, tak aj prehliadku u urológa.

evinka3007
26. júl 2022

Tiez mi preplatili aj to na co narok nebol konkretne extrakciu zuba...🙂 preplacali mi aj RTG a doplatky za lieky uplne bez problemov.

7kikuska7
26. júl 2022

Preplatili mi dentálnu hygienu

andrea_82
26. júl 2022

ja som tento rok dala preplatiť už cca 210 € (okuliare pre syna a 2x zubára pre muža), schválili mi.

lululucy
26. júl 2022

Ja som si chcela dat preplatit zubara. Napisali mi ze musim mat preventivnu u gynekologa a vseobecnej

bimbambom
26. júl 2022

Ja nemām preventívu u gynekológa , len u zubára a u všeobecnej a všetko mi preplatili

salamistka
26. júl 2022

ja pre chodím každý rok na preventívku ku gynekológovi, ale poisťovňa mi to neuznala, lebo že vraj nemá so mnou uzavretú dohodu o zdravotnej starostlivosti, o čom som ani nevedela, keďže zdravotnú kartu mám u neho už vyše 10 rokov a všetko vyzeralo byť OK

matabb73
27. júl 2022

Ja som si dala minuly rok preplatiť dcérin strojček na zuby, dentálnu hygienu a doplatky za lieky. Len strojček bol 250 Eur. Všetko schválili. Tento rok horný strojček a nejaké doplatky za lieky. Tiez všetko schválili. Ten, na koho žiadaš preplatenie, musí mať všetky preventívne prehliadky. Deti u detskej a zubára, ženy aj gynekológa.

didi2102
27. júl 2022

Ja mám a preplatili mi minulý rok zubára,treba mať všetky preventivkynie len od všeobecného - každé 2roly, ale aj gyndu,zubár ... Tento rok čakám na zubára a keď nebudem mať kaz ,dám si spraviť ďalšie okuliare,na ich stránke si treba pozrieť zazmluvnené optiky, potom ,,hlavný člen,, skupiny odfotí blok a pošle cez aplikáciu,peniaze poslali na ucet

mandzula
27. júl 2022

Preplatili mi dentalnu hygienu, preventivky mam komplet vsetky.

smejko126
8. feb 2023

Ahojte prosím vie mi niekto poradiť alebo postup ako dať do peňaženky zdravia LBC vyšetrenie od gynekológa?Nikde to neviem nájsť mám tam len benefity na zuby Ďakujem

andrea_82
9. feb 2023

@smejko126 máš peňaženku zdravia maxi? Ja keď si kliknem na "získať finančný príspevok", vyberiem seba, posledná položka v zozname je "benefity pre ženy a deti" a tam mám "LBC cytológia u gynekológa"

smejko126
11. feb 2023

@andrea_82 nie nemám 😐 nemám ešte deti tak mám len to klasické "mini" ale ďakujem za radu

okena
1. mar 2023

Dobrý deň, vie mi niekto poradiť, ako sa v aplikácii VŠZP prepína medzi maxi a mini pri čerpaní benefitu?

miamia04
1. aug 2023

@matabb73 môžem sa spýtať, ak by sme boli 3 členovia v peňaženke zdravia maxi, každý má nárok koľko čerpať ročne na seba? 120e zubár+100e okuliare+20e lieky môže žiadať každý člen za rok?(ak má preventívky) keď píšu, že 1 člen má ročne 100e tak ako môže čerpať aj na zubára aj na okuliare? Ak vieš, ďakujem za vysvetlenie.

andrea_82
1. aug 2023

@miamia04 za seba mozes cerpat max. 100 €. Ale ak by ini clenovia necerpali, mozu ti cast svojej sumy posunut. Ale ak by chceli cerpat vsetci, tak len tych 100 €.

miamia04
1. aug 2023

@andrea_82 takže by mi 2 členovia mohli dať každý svoju polovičku(50e), a mohla by som môj benefit 100e+ 100e od členov použiť celú sumu len napr.na okuliare ?

andrea_82
1. aug 2023

@miamia04 nie, na okuliate ti daju max. 100€. Ale mozes to pouzit na ine benefity.

miamia04
1. aug 2023

@andrea_82 aha, už asi trošku rozumiem, ako je písané v podmienkach vszp, tak môžem čerpať benefity len do tej výšky, ktorú tam uvádzajú zo svojho, a od iných členov . Ďakujem.

lubkovaandrejka
2. aug 2023

@andrea_82 zdravim,chcem sa opytat,akym sposobom mi mozu ostatni ucastnici posunut tych 50e? Nejsko som sa k tomu nedopatrala.. vopred vdaka 🙂

luliu
2. aug 2023

@lubkovaandrejka dáš žiadosť za seba, to sa automaticky presunie ak je narok

lubkovaandrejka
2. aug 2023

@luliu dakujem 🙂 a ostatni tiez musia mat vsetky preventivky? Ci staci,ked ich budem mat len ja? (Ked si teda chcem sumu uplatnit namiesto nich).

andrea_82
2. aug 2023

@lubkovaandrejka presne, netreba nic presuvat, aplikacia si to vyhodnoti sama. A nie, ostatni nemusia mat preventivky.

lubkovaandrejka
2. aug 2023

@andrea_82 vdaka za info 🙂