PCR test a priepustka

domi4545
20. mar 2022

Ahojte. Chcem sa opýtať, či niekto z Vás nemá skúsenosť s testovaním a potvrdením priepustky do práce z daného odberového miesta. Test mám zajtra, do práce ísť nemôžem, kým mi nedorazí výsledok. Na internete som síce našla informáciu, že mám nárok na paragraf, ale kto a ako mi ho potvrdí, to som sa nedopátrala. Boli ste sa už niekedy testovať a potvrdili Vám priepustku priamo v tom zariadení?

fanta
20. mar 2022

@domi4545 chcela som tiez potvrdit priepustku, ale na MOMke nemali peciatku. Takze asi to bude individualne.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janage
20. mar 2022

@domi4545 tak na výsledok sa momentálne v KE čaká niekolko hodín. Prvá dcéra cca 12h, druhá dlhšie. Ja pred mesiacom v štvrtok test v sobotu poobede výsledok.
Takže priepustkou neporiesiš nič. A teraz si predsa tiež v karanténe to riešiš ako?
Bud PN, alebo paragraf obe musíš poriešiť s obvodnou

zuzanockamt
20. mar 2022

@domi4545 Priepustku mi potvrdili priamo v MOMke.

janage
20. mar 2022

@zuzanockamt ale to bude asi priepustka v zmysle času nevyhnutného na odber. Nie celodenná. Ona písala, že nemôže ísť do práce, kým nebude mať negatívny výsledok a to niekoľko hodín potrvá

domi4545
autor
20. mar 2022

Ďakujem za odpovede tým, čo odpísali na otázku. Nechápem odpovede typu volať obvodnej alebo ako to riešim dnes (inak je nedeľa takže som to riešiť nemusela), keď otázka znela jednoducho, či Vám P v MOM potvrdili alebo nie 😊

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mon895
20. mar 2022

Mne normalne potvrdili priepustku (trnava)

zuzanockamt
20. mar 2022

@janage áno, na odber, ale uznali aj ako celodennú

janage
20. mar 2022

@domi4545 tak ja som mala ag test pozitivny v stredu už aj chorá som bola. Kontaktovala dr., ktorá má vypísala na PN, následne termín na odber som dostala na štvrtok poobede a výsledok v sobotu.
Na výsledok môžeš čakať aj 24h. Preto je jednoduchšie riešiť to s obvodnou. A keďže nejde o celodenné ošetrenie nemusí ti to zamestnávateľ uznať. Ale to už ty vieš ako máte v práci.

domi4545
autor
20. mar 2022

@zoro9836 nechápem lebo som sa nepýtala komu mám volať ak idem na test, ale či má niekto skúsenosť s potvrdením priepustky 😀 takže tieto komentáre s radami ako a čo mám povedať zamestnávateľovi naozaj nechápem. Neviem čo sa ďalej vyjadruješ keď nemáš skúsenosť s potvrdením P v MOM.

magduska2
20. mar 2022

Ano ,normalne priamo v MOM ,nikdy nebol problém.

slavkadi
20. mar 2022

@domi4545 u nás v MOM priepustku nepotvrdzovali, ale v práci akceptujeme ako priepustku vytlačený mail s vysledkom, tam je meno aj dátum, kedy bol človek na odbere.