Papiere pre posúdenie zdravotného stavu za účelom predĺženej rodičovskej

my_kids_my_love
9. dec 2020

Ahojte 13.1. Budu mat deti 4 roky.. Som na predĺženej rodičovskej dovolenke zo zdravotných dôvodov ktorá trvála rok a teraz by mi mali znovu posúdiť. Aké papiere mi tam treba? Výzvu ma oni alebo si to už môžem pomaly riešiť aby potom toho nebolo naraz veľa.. Ak to nejaká riešite alebo ste riešili tak poraďte mi ako prosím.. Ďakujem

janca704
9. dec 2020

@my_kids_my_love mali by ta písomne vyzvat. Ale ak mas k dispozicii aktualne odborne nálezy (co najcerstvejsie), kludne ich na urad posli poštou aj s nejakým sprievodnym listom.

snazilka_bio_mamka
9. dec 2020

@my_kids_my_love ahoj, potrebuješ žiadosť o predĺžené rodičovske na učel statnych soc. dávok, tlačivo pre lekársky nález, ktoré ti vyplní detský lekár, odborné nálezy nie staršie ako 3 mesiace, orig. + kopia a výpis chorbnosti, ktoré ti tiez vypíse detsky lekár.

snazilka_bio_mamka
9. dec 2020

@my_kids_my_love a s tou výzvou no.. predlzena rodičovska sa dava ked dieťa dosiahne 3 roky, resp. tesne pred tym aby sa to stihlo. Ale kedze ty uz si na predlzenej rodicovskej, tak moze ist aj o kontrolu zdrav. stavu, neviem. V tom prípade ta vyzvú mesiac pre a pol pred tym ako ma byt stanoveny termin opät. pos. zdrav. stavu dietata. Ak uz si davala ziadosť raz a deti boli posudzované, mala by si mať potrvrdenie o nepriaznivom zdrav. stave dieťaťa (nevien, či na štatnych davkach dorucujú, ale mali by), tak si pozri ci tam mas termín, opät. posudenia a podla toho sa vieš uz zariadiť a vybavovať si odborne nalezy.

makaronka01
9. dec 2020

Mne včera práve prišli papiere na predĺženie. Bolo tam tlačivo, ktore ma vyplniť lekár a mam doložiť kópie správ od lekárov, nie staršie ako 6 mesiacov.

my_kids_my_love
autor
9. dec 2020

@makaronka01 a to vám prišlo s upsvar oni to sami posielajú ci si to treba prefotit

makaronka01
9. dec 2020

@makaronka01 áno z upsvar prislo, oni to posielajú

janca704
10. dec 2020

@my_kids_my_love nespoliehaj sa, že ta úrad bude kontaktovat, casto je to o pracovníkoch a ver, ze teraz su vytazení. Ako som písala vyssie, kopie sprav doporucene posli na oddelenie posudkových činností, prípadne si zavolaj, aby si si to overila 😉

snazilka_bio_mamka
10. dec 2020

@makaronka01 nie nahodou 3 mesiace? ja robim na urade a posudzujeme aj zdrav. stav na učely ŠSD a vzdy pytame nie staršie ako 3 mesiace, je to v zákone

makaronka01
10. dec 2020

@snazilka_bio_mamka mne prišlo nie staršie ako 6 mesiacov