Papiere potrebné k žiadosti o príspevok pri narodení dieťaťa

3michaela23
24. sep 2020

Ahojte,viete mi povedat,ktore papiere (prilohy)treba k tejto ziadosti ?okrem rodneho listu dietata a doziti sa 28 dni

kubkovamama
24. sep 2020

@3michaela23 tlačivo je na upsvar, prípadne stiahni si z netu..ale to ti vytlačí trošku inak a mohlo by to vadiť.To tlačivo si vypíšeš a dáš ho na potvrdenie pediatrovi.Potom s rodným listom(kópie)+občiansky tvoj alebo manželov ak ste manželia,zanesieš ty alebo manžel na upsvar.Ak si slobodná mamina a nepraješ si inak,ide to na teba(tvoje c.uctu) a zanesieš si sama.Inak to môže vybaviť aj manžel a ty buď doma s mimi.U nás ešte mesto davalo príspevok, kedysi sa to volalo "kočíkovné" ,to si zavolaj na váš mestský úrad.

3michaela23
autor
24. sep 2020

@kubkovamama kocikovne?a ako sa to vola inak ?vyhlasenie o pobyte k tomu prispevku o narodeni netreba?

kubkovamama
24. sep 2020

@3michaela23 to netusim ako sa to po správnosti volá a či sa to ešte vôbec dáva,mne to dali pri prvom a to už je x rokov,bolo to tuším 4000 korún.😉.Dcéra sa narodila v inom meste aj trvalý som mala inde.Vyhlasenie o pobyte pochybujem,veď všetky úrady sú elektronicky zariadené,stačí občiansky,veď podľa toho si overia trvalý pobyt aj bábätko má trvalý automaticky kde ty,iba ak uvedies inak.Asi ti lepšie poradí mamička,ktorej sa teraz narodilo bábätko

zuzanockamt
24. sep 2020

@3michaela23 treba vyhlásenie o bývaní a čestné vyhlásenie pri poberaní štát.dávky

3michaela23
autor
24. sep 2020

@zuzanockamt cestne vyhlasenie o poberani stat.davky myslite matetskej??to kde mi daju to cestne vyhlasenie?,vyhlasenie o pobyte dietata,ci moj pobyt a kde mi ho daju

zuzanockamt
24. sep 2020

@3michaela23 všetko je na stránke UPSVaR pri danom príspevku, dá sa to vytlačiť...alebo ti to dá úradníčka

3michaela23
autor
24. sep 2020

@zuzanockamt pri vyhlaseni o bydlisku ked som slobodna ta druha poverena osoba sa vypisuje?

zuzanockamt
24. sep 2020

@3michaela23 ak je to otec dieťaťa a je uvedený v RL, tak áno...netuším...ja som vydatá