Papier o kontrole od sociálnej poisťovne

1mimka18
4. júl 2022

Nechava socialna papier o kontrole? Alebo vola?

mogaa
4. júl 2022

nechá ti papier v schránke

martul
4. júl 2022

@1mimka18 hodia do schránky papierik a musíš sa ty ozvať a zdokladovať či si bola u doktora.

1mimka18
autor
4. júl 2022

@mogaa
@martul nemoze sa stat ze nehodia ano? Lebo nam nejde zvoncek sa pytam radsej ci volaju abo co lebo vraj nape upsvar nenechava nic

hugigugin
4. júl 2022

@1mimka18 Na kontrolu počas PN chodia kontrolóri zo sociálnej poisťovne. Aj ked si evidovana na UPSVAR kontroluje ťa sociálka. A zvonia, a keď nie si doma, nechaju ti info v schránke a ty dokazuješ, kde si bola. Na PN si si mala uviesť aj telefónne číslo. Ak ho tak máš zavolali by ti. Inak nevedia číslo zisit.

mogaa
4. júl 2022

@1mimka18 na kontroly chodia zo SP nie z UP...ak ti nebude fungovať zvonček, je to tvoj problém....ty si máš zabezpečiť aby si bola doma, kontrola môže zazvoničť aj susedom a tí ich pustia do vchodu...ak im neotvoríš, môžu zavolať ale nemusia, lístok ti vhodia do schránky....ty musíš dokazovať že kde si bola keď si im neotvorila....inak to že ti nezvoní zvonček ti neuznajú😉

koniarova
4. júl 2022

Tvoj problém,že ti nezvoni zvonček. Nechajú ti papierik v schránke.

1mimka18
autor
4. júl 2022

@hugigugin niesom na upsvar len som citala ze ked si cez nich ze oni nenechavaju ci co

1mimka18
autor
4. júl 2022

@mogaa nemam susedov, vedla mna je len veterina

1mimka18
autor
4. júl 2022

@koniarova nepytam sa na zvoncek ale na ci vzdy nechaju papier alebo aspon volaju

mogaa
4. júl 2022

@1mimka18 zvoniť nemusia, ale nechávajú lístok....

1mimka18
autor
4. júl 2022

@mogaa dakujem

mogaa
4. júl 2022

@1mimka18 ale porieš si ten zvonček....lebo "nezvonil mi zvonček"alebo "nepočula som zvonček" naozaj pri kontrole neprejde...

hrabovo
4. júl 2022

U nás v bytovke napríklad zvončeky nie sú, jednoducho tu neboli naplánované, čo v takom prípade? To ma len tak zaujíma

mogaa
4. júl 2022

@hrabovo a ako k vám chodia návštevy? alebo ako vám poštárka odovzdáva zásielky?

hrabovo
4. júl 2022

@mogaa normálne. Zavolajú, že sú na parkovisku. A vždy o návštevách vieme, neviem, aspoň ku mne nepríde nikto neohlasene, ja to tiež nerobím

mogaa
4. júl 2022

@hrabovo a poštára os zásielkou? či všetko nechávajú na pošte?

hrabovo
4. júl 2022

@mogaa poštárka ma kľúče od vsetkych 4 vchodov

mogaa
4. júl 2022

@hrabovo úprimne toto sa mi ani veriť nechce, teda že by poštárka chodila s klúčami od vchodov😉

hrabovo
4. júl 2022

@mogaa ved nemusíš veriť, ja nebudem nikoho presviedčať. Je to úplne normálne, že poštárka ma kľúče od bytovky. Aj moji rodičia bývajú v Petržalke a pani poštárka ma kľúče a čipy, neviem, čo je na tom také zvláštne....
Inak nepochopím, že niekto tu normálne niečo napíše a ide sa to spochybňovať

mogaa
4. júl 2022

@hrabovo no u nás má teda poštárka viac sídlisk, takže naozaj si neviem predstaviť že má klúče alebo čipy od desiatok panelákov......

hrabovo
4. júl 2022

@mogaa no vidíš, ja bývam na dedine, kde sú 3 bytovky, toto hravo zvláda ta naša poštárka. A u našich ma krásny zväzok kľúčov. No ale stále je to úplne mimo mojej otázky...

miskakyska
4. júl 2022

...no napríklad mne "zabudla hodiť papier z dôvodu veľkého mrazu,lebo jej mrzli ruky"🙈🤷

koniarova
4. júl 2022

@1mimka18 nechajú papier. Pochybujem,že volajú. Odkiaľ by zobrali číslo?

kamagma
4. júl 2022

@mogaa aj nasa postarka ma kluce od vchodov,videla som ju ako si sama otvara a to byvam v Kosiciach na velkom sidlisku🤷‍♀️

nejdemaprihlasit
4. júl 2022

@1mimka18 mne nechali pri kontrole papierik zapichnuty vo dverách , a potom som len na email tomu pánovi čo kontroloval poslala lekárske správy z vyšetrenia kde som bola.. overil si či sedí čas a dátum keď som nebola doma samozrejme podľa lekárskej správy a odpísal že je to ok a to bolo všetko

koniarova
4. júl 2022

@miskakyska šak bola v ohrození života. 🤣To musíš chápať.😁

miskakyska
4. júl 2022

@koniarova ja to chápem...ale oni musia zas chápať,že ja si to z palca nevycucám,že boli u mňa...pri tom ani len nezvonila,lebo u nás stále niekto doma...až keď som niesla lekárovi prepúšťaciu správu som sa dozvedela,že som mala návštevu...

1mimka18
autor
4. júl 2022

@nejdemaprihlasit no ja byvam v dome cize by hodili do schranky keby sa nedozvonia?

1mimka18
autor
4. júl 2022

@koniarova vsak na pnke je napisana adresa a cislo.

nejdemaprihlasit
4. júl 2022

@1mimka18 myslím že určite áno