Pandemický rodičovský príspevok a podpora

mataky
7. jan 2021

Dobry den, nevedeli by ste mi prosim poradit ci mam narok na pandemicky rodicovsky ? Idem sa zajtra hlasit na urad prace. Ale pravdepodobne mi vznikne narok na podporu. Ci sa podpora posunie,? Da sa posunut vyplacanie podpory,? Ci narok ani nevznikne ked vznika narok na podporu,? Dakujem za ozrejmenie

mogaa
7. jan 2021

@mataky už to tu bolo niekoľkokrát, nemáš nárok na pandemický RP ak máš nárok na podporu.....pri pandemickom RP sa neskúma či máš alebo nemáš nárok na podporu, ale následne pri podpore sa na to príde a kočky písali že museli vracať vyplatený RP lebo ho poberali neoprávnene....

mataky
autor
7. jan 2021

@mogaa dakujem tiez som to tu tak na diskusiach nasla, ale ze sa to zas menilo ci co.......

matapo
7. jan 2021

...v cestmom vyhlaseni vyhlasujes ze nie si poberatel ziadnej socialnej davky co podpra je. Ale ak pracu nemas a si nezamestnana, vsak sa nenahlasuj na urad prace, ostan normalne na rodicovskom, a poberaj ten pandemicky. Pri najhorsom ho vratis, ale nikde v tom vyhlaseni neklames, je tam jedine ci ti vznika narok na osetrovne, co teda asi tebe nevznika a potom uz len prehlasujes ze nemas ziaden prijem a nepoberas ani ziadnu socialnu davku, co kym sa na urad prace neprihlasis poberat nebudes. Takze neklames v tom prehlaseni v nicom a zrejma ti ho aj schvalia, zaroven bezi dovtedy kym nezanikne krizova situacia alebo kym ty sama nenahlasis zmenu (ze si sa zamestnala, alebo si zacala poberat dalsiu materku alebo inu davku)

luciannka83
10. jan 2021

@mataky ja som bola tento pripad. Ak ides na pandemicku ocr v ochrannej dobe, to je 7dni od ukoncenia pracivneho pomeru na urad sa pojdes hlasit po skonceni pandemickej ocr. Ja som tak mala.

maciatkolulu
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lundus
21. máj 2021

@luciannka83 ahoj chcem sa ta opýtať po pandemickej rodičovskej si šla na úrad práce a bola ti priznaná podpora v nezamestnanosti? Ja som momentálne na pandemickou rodicaku a predpokladám ze to bude v blízkej dobe zrušené. Pred tým som bola v TPP, ukončila som pracovný pomer a pokračovala pandemickou rodičovskou

luciannka83
21. máj 2021

@lundus ano, presne tak. Len davaj pozor na to, aby ti sedeli dni. Ked budes koncit ocr ku koncu mesiaca, tak na urad chod bud 1.deň v mesiaci, ale o skor, lebo spatne nechcu prihlasovat.

lundus
21. máj 2021

@luciannka83 len ja nie som na OCR ale pandemickej rodičovskej

luciannka83
23. máj 2021

@lundus postup je ten isty.