Pandemické nemocenské

liaka
21. nov 2021

Dobrý deň. Chcela by som sa informovať, ak by mi niekto vedel poradiť, že kedy sa vypláca asi tak pandemické ošetrovné.. V karantene sme boli od 26. 10 do 8.11. Neviete mi povedať, či už dostanem peniaze za všetky dni spolu, alebo v novembri za pár dní za október a za zvyšné dni za november až v decembri? A koľko to asi tak trvá? Niekto mi hovoril, že aj tri mesiace.... Nechcem volať do sociálnej poisťovne a otravovať ich. Ak by mal niekto osobnú skúsenosť, že ako dlho čakal na peniaze asi tak. Ďakujem

alenah31
21. nov 2021

@liaka na rozhodnutie o priznanie davky maju 60 dni. Ale ak bolo vsetko spracovane vcas za oktober vyplacaju v novembri 15. a 27., za november vyplatia v decembri. Ak to nestihli spracovat poslu to spolu v decembri. Velmi zalezi na konkretnej pobocke ako vela toho maju a ako rychlo to vedia spracovat.

liaka
autor
21. nov 2021

@alenah31 ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Dúfam, že v decembri prídu. Na Vianoce by sa zišli 😊. Pobočka je Bratislava, tak asi nával...

lacibo
21. nov 2021

@alenah31 aha som nevedela ze su 2 terminy..tak ked mi 15. Nic nedoslo za oktober, ani doteraz...tak mozem este cakat toho 27.?

alenah31
21. nov 2021

@lacibo jasne, bude dalsi vypl. termin🙂

lacibo
21. nov 2021

@alenah31dik za info