Pandemická OČR - špecifická situácia

jankabehava
1. mar 2021

Dobrý večer, na soc. poisťovňu odd davok sa žiaľ neviem dovolať a na inom úseku soc. Poistovne mi nevedeli poradit.
31.1.2021 mi skoncil pracovny pomer, v ten den som vypisala ziadost o pandemicku OCR, na ktorej som bola do 21.2, kedze otvorili skolku. Od 22.2 som evidovana na urade prace, ja by som sa vsak chcela vratit na OCR a davku v nezamestnanosti cerpat az po otvoreni skolok.
Z byvaleho zamestania mam dostatocne dlho platene odvody, aby som splnala podmienku na priznanie OCR. Da sa to vobec? Pani na Urade ´prace aj na socialnej poistovni hovoria, ze teoreticky ano, ale prakticky? Poradi niekto?
Dakujem

klarissa25
1. mar 2021

..ale nemaš to jedno???? ty si teraz doberieš podporu, a potom kludne môžeš ísť na očr, aj ked si už nezamestnana..kedže žiadosť o očr sa podava len raz....

jankabehava
autor
1. mar 2021

@klarissa25
No až tak asi nie, pretože kým dočerpám podporu, tak už verím nebude pandemická OČR 🙂 preto sa pýtam, či sa na ňu môžem vrátiť a po skončení OČR nabehnúť na Urad prace

martinkatinka
1. mar 2021

@jankabehava tak ked ti pani na SP povedala, ze sa to teoreticky da, nrch ti da aj navod ako by to slo prakticky 😉
Podla mna, nepodas si ziadost o podporu a tym padom mozes brat OCR, no len iba vtedy, ked bude zatvorena skolka....

jankabehava
autor
1. mar 2021

@martinkatinka povedala mi len, ze jej mam zavolat a ona mi pozastavi vyplatenie davky z nezamestnanosti a prehodi to na OCR, ale mam si najskor overit na “davkach” ze sa to da 🙂 ale dovolat sa tam je asi nemozene, maju toho vela

janka2501
2. mar 2021

Na OCR uz nemas narok, uz si na podpore, a nemas aktivne nemocenske poistenie