Pandemická OČR počas vianočných prázdnin

lucy218
16. dec 2021

Ahojte, neviete ako je to, ze ak mam dceru od dnes v karantene lebo mali pozit spoluziaka v triede, tak mam narok na pandemicku ocr pocas vianocnych prazdnin alebo sa to na prazdniny nevztahuje? Nasla som na internete nejake clanky o tom, ale neviem sa z toho vysomarit. Zajtra urcite zavolam aj na socialnu poistovnu, ale tak ak by mi niekto vedel uz dnes, tak bude rada. Dakujem 🙂

marci77
16. dec 2021

dieta chodi do skolky ci do skoly?
lebo napriklad viem, ze niektori to poberali v auguste, ked bola skolka zatvorena z prevadzkovych dovodov.

co sa skoly tyka, tak asi iba pocas vyucovania sa da, cez prazdniny uz nie ....ale teda nie som si 100% ista

mogaa
16. dec 2021

@lucy218 pokiaľ bude zatvorená trieda/škôlka v danom období z nariadenia hygieny tak ano.....

katren
16. dec 2021

@lucy218 je to tak ako pise
@mogaa pokial je z rozhodnutia RUVZ, tak ano, tiez som riesila jesenne prazdniny....a samozrejme len do 11 rokov to je...

katulienkax
16. dec 2021

Treba žiadať ten oficiálny papier kde je uvedené od do kedy je zavretá z dôvodu covid a na základe toho pošleš do socialky

anesim
16. dec 2021

Zo skoly by vam mali poslat vyjadrenie ruvz, a tam uvidis datumy

lucy218
autor
16. dec 2021

Chodi do skoly a zavreta je len trieda. Takze to mi platiť asi nebude. Tak to asi musim poziadat dr o normalnu ocr kedze nemôže ist ani k babke na tych pár dni do Vianoc. Tak to dufam, ze mi da...

katren
16. dec 2021

@lucy218 nie, ked je zavreta trieda, tak nam posielala triedna rozhodnutie z RUVZ, ze kvoli vyskytu choroby zatvaraju triedu od-do....a ked to bolo aj cez jesenne prazdniny, tak dali OCR aj vtedy

nycanka
16. dec 2021

@lucy218 neviem či pandemicke OCR ako aj PN neboli už zrušené. My sme šli na klasickú OCR.

mandmsm
16. dec 2021

tiež sa mi zdá, že od decembra je pandemická očr zrušena

lucy218
autor
16. dec 2021

@mandmsm tak ale ked som volala dnes doktorovi, tak mi povedal, ze to ide mimo nich ked je dieta v karantene. No asi bude fakt lepšie zavolat na socialnu poisťovňu, ze ako to je, lebo uz sa v tom stracam. Ale dakujem všetkým za odpovede 🙂

marci77
16. dec 2021

@mandmsm pandemicky rodicovsky prispevok 31.12. konci
pandemicka ocr nie ....ta pokracuje ako doteraz

ciernabrigita
16. dec 2021

pandemická PN aj OČR stále platí. pokiaľ je škola/ škôlka zavretá z rozhodnutia zriaďovatela/ministra/ riaditeľa/ hygieny z dôvodu karanteny/ izolácie Covid 19, je nárok na očr (po splnení ostatných podmienok). školy a škôlky nahlasujú presné dátumy, takže je potrebné zistiť si od do a podľa toho poslať cez stránku sociálnej poisťovne žiadosť, prípadne len čestné vyhlásenie kvôli pandemickej OČR

ciernabrigita
16. dec 2021

@lucy218 a áno, ide to mimo doktora - vypisuje sa to priamo na stránke SP a aj posiela. ako zamestnanec máš povinnosť informovať o tom svojho zamestnávateľa.

elissei
18. dec 2021

@katren ano, presne tak. 🙂

loginexistuje
18. dec 2021

@lucy218 ale su vyhlasene prazdniny od 17 (bez toho dna) takze ocr v skole tazko bude

iwesska
18. dec 2021

Pytala som sa tuto otazku na svojom blogu a mi povedali,ze kym karantena trva tak plati pandemicka OCR aj ked su prazdniny. My mame az do 24.12 karantenu. Aj Dr.mi povedala,ze to plati aj cez prazdniny pokial zacala pocas skoly. Vsak ona musi byt doma a ja nesmiem do prace. Ako to mam inak riesit?

loginexistuje
18. dec 2021

@iwesska zavisi od terminu aky nahlasila skola lekarka s tym nema nic spolocne skola nahlasi podla ruvz termin a tym sa riadi socialka takze zisti si ako to je nahlasene v skole

loginexistuje
18. dec 2021

mali by ste mat info cez edupage

lucy218
autor
19. dec 2021

@loginexistuje nemame ziadne konkretne info, a kedze mi ani v skole nevedeli povedat, ze aky datum nahlasovali tak som volala na socialku a na pobocke mi povedali, ze mi to platí aj cez prázdniny, tak som si vypisala elektronicku ziadost, a potom som volala este na infolinku a tam mi zasa povedali, ze mi yo neolati cez prázdniny, kedze skola bude zavreta z dovodu prázdnin a nie z dovodu karanteny🤷🤦. Takze ani oni nevedia co a ako, nakoniec z nej vypadlo, ze nech si idem este aj do dr pre OCR, lebo ze nie je si ista ako to vlastne je. A ze oni nakoniec zlucia tie dve moje OCR dokopy, ze aj taj pri detoch mladsich ako 11r to tak robia. Takze asi toľko k tomu, smutne, ze sa ani oni nevedia zhodnúť na jednej verzii ale maju v tom riadny chaos.

loginexistuje
19. dec 2021

@lucy218 ale pokial nie je dcera chora tak neviem ci ti lekarka da ocr