Pandemická OČR od 1.5.2021

cicanezer
9. máj 2021

Ahojte žienky neviete mi poradiť ako je preplácania teraz pandemicka ocr od 1.5 .2021? Lebo v apríli bola zmena zdvihli ju ale teraz neviem či to už platí aj pre máj alebo nie ďakujem

alenah31
10. máj 2021

@cicanezer hneď od začiatku sa všade písalo, že panddemická OČR a PN budú zvýšené na 75% len za mesiac apríl - nikde sa nepísalo, že to bude platiť aj v ďalších mesiacoch.

maciatkolulu
10. máj 2021

@cicanezer nemôžeš chodiť do práce, či čo sa deje, ved sa všetko otvára, škôlky, školy, načo ocr pandemicka? Nejako nerozumiem

alenah31
10. máj 2021

@maciatkolulu matky, ktorým skončila RD a PP je aktívny majú možnosť pandemickej OČR - pokiaľ ich dieťa nie je zapísané v žiadnej škôlke - či už preto, lebo im ich pre nedostatok miesta nevzali alebo to skrátka neriešili - pred pandémiou by to nikoho netrápilo, počas pandémie sa im to platí - tiež to má byť viazané rovnako ako pandemický RP - kým neskončí mimoriadna situácia - takže neviem...ešte potiahnu rok - dva ?? Už v tom nehľadám logiku - bolela ma z toho hlava🙈🙈

maciatkolulu
10. máj 2021

@alenah31 neuveriteľné, Slovensko ako jediná krajina, ktorú poznám, má toto, ale potom vyplakavaju matere, že sa zdvihlo v škôlke školné z 10 na 20 eur a bude horšie, lebo teda Slovensko mi nepríde ako jedna z bohatších krajín Európy, ktorá má na takéto výplaty. Lebo dobrá tristvrtku rodičov to s radosťou využíva. Lebo 3 ročne deti bolo vždy ťažké dostať, teda posledné roky do škôlky a vtedy mali čo rodiny robiť, to nebolo treba riešiť a teraz dostanú pár drobných, tešia sa a potom sa zdražie všetko a v závere sa zaplati oveľa viac... To je snáď jasne každému, že štátna pokladňa nie je oslicek otras sa. Mne sa najviac páčila situácia v lete, každý zneužíval, cele Familie na predĺženom kadečo, pandemickom kadečom a sedeli na plazí v chorvátsku abrehotali sa, no zamrzne ten usmev, to som si istá..

darkswan
10. máj 2021

@maciatkolulu je to strasne na hlavu, sa cudujem, ze im to stat nezatrhol a na takychto lenivcov makame

katulienkax
10. máj 2021

@darkswan podvadza sa vsade, myslim ze mamicky s malymi detmi minimum oproti tomu kolko sa nakradlo pri nakupe predrazenych testov a vakcin sputnik ktore zhniju na skladoch. A nehovoriac o podnikateloch ktori kratia dane a maju firmy po schrankach a kadeco.

darkswan
10. máj 2021

@katulienkax ano, presne ked budeme mat kazdy takyto pristup nic sa nezmeni

lienka.7
10. máj 2021

@alenah31 ano... bohuzial.
Ja poznam par co to takto pekne zneuziva 👎👎👎
Nemam slov.
@darkswan ano, makame na nich zial.
Myslim ze aj mihal sa vyjadril, ze v zakona je to tak napisane, ze pokial to nezrusia... cize v pohode aj rok, dva... ci tri.
Choreeee toto cele tu v tomto state.

darkswan
10. máj 2021

@lienka.7 mna to napriklad aj stve z titulu, ze som sama mama, makam kolko mozem, ja som od tohto statu nikdy nic nedostala ale hlavne, ze podporujeme kadejakych povalacov

lienka.7
10. máj 2021

@darkswan presne tak. Ja tiez som hned po MD nastupila naspat do prace aj predtym som dopkopy bola nezamestnana asi 3 mes.max. vzdy som bola aktivna a hladala si pracu...
Ja som za podanie pomocnej ruky, to ano... nie som zase netvor.
Ale nie za zneuzivanie, ci vyuzivanie systemu!!!

maciatkolulu
10. máj 2021

@katulienkax týmto co chceš povedať, že kradnú inde môžu trochu menej mamičky s detmi😂😂😂👍

cicanezer
autor
10. máj 2021

@maciatkolulu zavreli triedu lebo mali spolužiaka pozitívneho takže žiaci ktorý snim boli v kontakte musia byť v karsntene a tak mám pandemicku ocr ale volala som si na sociálku takže len apríl bola lepšie platená teraz už máj sa to vrátilo a je to opäť tých 55%

cicanezer
autor
10. máj 2021

Žienky mne nejde o okradanie štátu mile rada by som šla do práce ale keďže som slobodná mamicka tak si to žiaľ nemôžem dovoliť keď musí byť v karantene kto sa o neho postará? Pytam sa preto lebo chcem vedieť s čím môžem rátať koľko mi vide ocr koľko budem stratová.. treba mi platiť hypo a ak by som si to mala ako zariadiť tak som v práci určite... Tiež sa mi nechce kysnúť 14 dní doma a znižovať si príjem kvôli niejakej karantene. Som normálne zamestnaný človek aby ste vedeli.

lienka.7
10. máj 2021

@cicanezer urcite nebolo myslene nic priamo voci tebe.

smejko1988
19. máj 2021

Žienky a prišla vam uz ocr za april?

surka25
24. máj 2021

@smejko1988 neprisla 🤷‍♀️

maculik38
22. jún 2021

Ahojte mamičky mam otázku ohľadom pandemickej ocr. Mam na ňu nárok podľa SP, podala som si elektronickú žiadosť a ja sa ch Em spýtať ci mi príde nejaké rozhodnutie alebo to schvaľujú automaticky alebo ako to je? Ďakujem za odpoveď