Pandemická OČR kvôli zatvorenej škôlke

mirkasan
26. aug 2022

Ahojte využíva momentálne teraz niekto kvôli zatvorenej skolke? Podala som si žiadosť začiatkom augusta, nakoľko mame škôlku zatvorenú a nemám kde nechať syna. Volala som na socialku a že nevie mi povedať či mám nárok, že majú na to 60 dni. Že musia najskôr prešetriť či je škôlka zatvorená. A na nete som našla protichodne názory. Tak ma zaujímajú reálne skúsenosti.

mogaa
26. aug 2022

@mirkasan ak spĺňaš podmienky tak nárok máš....a ano SP si preveruje či zariadenie bolo naozaj zatvorené zriaďovateľom, teda napr.nemalo zbernú triedu na inom alokovanom pracovisku kde mohli ísť aj deti z danej škôlky.....

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vierkaa0
26. aug 2022

to sa da uplatnit aj ked je skolka zatvorena ale da sa umiestnit dieta do "nahradnej" skolky? ze by sa nevyuzila tato moznost ale ze by sa poberala ocr miesto toho?

mirkasan
autor
26. aug 2022

@mogaa bola možnosť na inej skolke, lenže úplne od ruky. A učiteľky mi zas neodporúčali, dávať ho inde. Čiže kvôli tomu mi to asi neuznajú…

mirkasan
autor
26. aug 2022

Estw upresnim naša škôlka evokovane pracovisko nemá. Jednalo sa o úplne inú škôlku. A keďže učiteľky videli, že maly ma problém keď náhodou pospájali triedy… že nech radšej ani neskúšam.

matkahelka
26. aug 2022

@mirkasan mozes to vyuzit len v pripade, ak nemate nahradnu skolku. je potrebne do SP dokladovat potvrdenie zo skolky, ze je zatvorena a ina zberna skolka nefunguje. moja kamoska to v juli riesila. je to viac-menej len pre dedinske skolky, pretoze mestske maju vzdy za seba alternativu.

belllinka
26. aug 2022

@mirkasan co znamena “od ruky”? Ze nie hned pri dome? 🤦‍♀️ A to je co za blbost, ze ma problem ak sa pospajaju triedy? Uz zasnem co si matky nevymyslia len aby mohli sediet doma a brat davky

belllinka
26. aug 2022

A chudaci zamestnavatelia a kolegovia co tahaju namiesto vas. 2 mesiace drepiet doma lebo synacik sa zruti, ked pojde do inej skolky 🤦‍♀️ Sa necudujte ze sa matky diskriminuju na pohovoroch

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matkahelka
26. aug 2022

@lubka261 a keby nebol covid, ako by si to riesila? bola by si doma zadarmo? nie, musela by si najst iny sposob tak ako ja a dalsie tisice matiek, ktore toto riesili pred covidom a pred takou zbytocnostou ako pandemicka ocr.

mogaa
26. aug 2022

@mirkasan záleží na zriaďovateľovi akú info dá SP.....lebo ak dá info že škôlka bola zavorená, ale deti mohli ísť do inej, tak SP to zamietne...ale ak im dajú len info že škôlka bola zatvorená bez možnosti že tam bola ja alternatíva umietnenia inde, tak ti to schvália....naozaj záleží akú info dá zriaďovateľ SP, tá vychádza logicky z toho.....

mirkasan
autor
26. aug 2022

@belllinka aká si ty múdra. Škôlka he cca 4 km od domu. Ťahám 13 v jednej robote, mám dve keby si chcela vedieť. V týchto teplách by bolo úplne super poslať tam dedka, ktorý ma 2 operácie srdca, alebo babku autobusom 11km.
A k tomu že synacik sa zrúti- rieš si svoje deti. Ma 3 roky, v noci sa budil s plačom a začal sa docikavat. Potrebovala som to na 3 týždne. Aj to nie všetky dni, keďže mama by ho postrážila.Takze áno, nabudúce ho tam dám, kašlať na neho hlavne aby si ty bola spokojná 😊
Apropo od kedy chodí do škôlky už teda rok, nemala som ani jednu ocr či pn. Trištvrte roka som mala deň, max 2 dni v mesiaci voľno. Takze áno máš pravdu, radšej sedím doma na riti akoby som mala nedajboh pracovať. Praca ma desí veľmi 👌

mirkasan
autor
26. aug 2022

@lubka261 nerieš pýtala som sa úplne na niečo, poniektore si musia zas dokazovať…. Skus nechať dieta samé doma, aby boli spokojne 🤷‍♀️
Veľa ľudí to využívalo a aj využíva. Čo už keď mne sa tak strašne nechce robiť a radšej si posedim doma

mirkasan
autor
26. aug 2022

@matkahelka nechápem prečo nevyužiť takú možnosť keď sa dá. Zato že ty si ju nemala ?🤦‍♂️

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mogaa
26. aug 2022

@lubka261 ani jedna škôlka čo poznám, nie je zatvorená 2mesiace.....a nevidím rozdiel medzi dieťaťom v MŠ a takým prváčikom či druháčikom.....veď ani prváka ani druháka nemôžeš tiež nechať samého doma....a ak by to platilo aj u školákov , tak nemá kto robiť a to ani v obchodoch, ani vo výrobe, nikde....ženy by ostali doma.....

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirkasan
autor
26. aug 2022

@mogaa v mojom okoli každá jedna na dedine je zatvorená. Bohužiaľ mala som na to myslieť asi predtym ako sme sa rozhodli mat dieta

matkahelka
26. aug 2022

@lubka261 po prve, ziadna skolka nie je zatvorena 2 mesiace. po druhe, ak pojdes na neplatene volno, odvody si za seba musis zaplatit, kedze v case neplateneho volna prakticky nie si zamestnancom. po tretie, dieta si si robila s muzom a nie statom, tak si mate starostlivost on rozdelit s muzom a stat ti na to nema co prispievat z penazi danovych poplatnikov. my sme tiez nemali otvorenu skolku v lete a starych rodicov mame daleko, takze som dceru nosila do sukromnej skolky do mesta. nechapem ako dokazu ine matky fungovat s detmi, ked nikde v europe neexistuje 3rocny rodicak, ziadna ocr a uz vobec nie taka hlupost ako pandemicky rodicak. to by poniektore chceli, aby im stat platil od narodenia do 18 rokov veku dietata, za to, ze vobec porodili.

matkahelka
26. aug 2022

@mirkasan ale pokojne to vyuzi, ak na to narok mas. pisem, ako to funguje. ak ti skolka da potvrdenie pre SP, ze inu zbernu skolku ako nahradnu nemaju, tak ti pandemicku ocr SP vyplati.

keksicek
26. aug 2022

@belllinka čo to je za blbosť, že má problém ak sa pospájajú triedy? No prestav si, že to nie je blbosť, ale naozaj problém. Deti, momentálne vo veku 3-4 roky, zažili pandémiu v plnej sile a stalo sa im, že všetci členovia rodiy boli spolu doma. Lebo mam na RD, tato na HO, staršie diet dištančne zo školy. A tie maličké detičky nevedeli, že to tak nemá byť. A tak teraz má veša z nich problém s škôlkou, nedajbože, ak sa majú spájať, alebo nemajú svoju pani učiteľku. A nemusí to byť len covidom, niektoré deti sú proste také, ťažk znášajú zmeny. Ak také dieťa nemáš, buď rada. A nezhaduj iné deti a ich rodičov.

doriiis
26. aug 2022

No pockat...cez leto je vela skolok zatvorenych,nie cele dva mesiace ale par tyzdnov urcite.Ale co s tym ma spolocne pandemicka ocr?Nie su zatvorene kvoli pandemii ale kvoli tomu ze su prazdniny.
2...nezanikla uz nahodou pandemicka ocr?

mirkasan
autor
26. aug 2022

@keksicek nie to len môj “synacik” je taký

mirkasan
autor
26. aug 2022

@matkahelka ale ja som sa pýtala na posrane 3 týždne a z toho len pár dni. Keď bude Zrovná mama v robote. Muž robí týždňovky tak ťažko si to s ním poriešim. Nepotrebujem pandemicky rodicak do 18 🤦‍♂️ Ach že som sa aj niečo opýtala

marosusu
26. aug 2022

áno viem o tom..dokonca si to brala kamoška čo robí na úrade... a v meste kde je viac škôlok...brala tuším mesiac pokiaľ bola ich škôlka zavretá hoc zriaďovateľ má škôlok viac...ja mam 3 deti..pracujem v škole v kancli... muž na smeny a babka dôchodkyňa a bolo to terno všetky dni poriešiť...a to boli dvaja aj v tábore..takže sa Ti nečudujem...držím prsty aby Ti to schválili 🙂