Pandemická OČR - dieťa do 6 rokov

elizita
5. aug 2021

Ahojte, dnes som sa dozvedela, ze existuje stale pandemicka OCR bez toho, aby dieta bolo chore. Kamarat tak pobera na 3r dieta, ktore nikdy nebolo v skolke ani zapisane. Jeden rodic akoze pracuje na zivnost a matka je doma s rocnym dietatom. Citam kade tade vselico, no neviem si presne vysvetlit pojmy a vety, kto ma narok. My sme 2 pracujuci rodicia. Mam 6r dceru, do 30.6 bola v skolke, od 1.9 skola. Mladsia bola v skolke zapisana tiez do 30.6 potom bola cely jul v nahradnej skolke (z toho 2 tyzdne chora a mna blbu ani nenapadlo ist na klasicku OCR). Od 1.9 ide do novej skolky, kde je od toho 1.9 zapisana. Deti davame babkam a taborov. My nemame narok na nejaku OCR? Ci to len ti nepracujuci? 😠

iwesska
5. aug 2021

@elizita Pandemicku OCR mas narok len vtedy,ak je zatvorena skola,skolka z rozhodnutia zriadovatela,alebo kvoli karantene. Ak mas zabezpecenu nahradnu skolku,tak nemas narok.

elizita
autor
5. aug 2021

@iwesska cize na mladsiu by som mala mat za august tym padom,nie? Ona bola prijata do skolky do 30.6. Do tej nahradnej doteraz neviem na zaklade coho ju zobrali.

lilinka88
5. aug 2021

@elizita škôlka,do ktorej chodila do konca júna je v auguste otvorená či zatvorená?

elizita
autor
5. aug 2021

@lilinka88 zatvorena, obe, aj starsej aj mladsej... a u mladsej mam rozhodnutie ze je prijata do 30.6.. od 1.9. ide do inej skolky