Pandemická OČR

1. feb 2023

Zdravím maminky, keďže sa mi dnes nepodarilo dovolať do sociálnej poisťovne tak sa skúsim poradiť tu.. dieťa nenavštevuje od tohto mesiaca MŠ, ex prípadne aktuálny manžel s ním musia zostať doma, vzniká teda nárok na OČR , akurát neviem toto teraz spadá pod tú pandemickú a stačí podať on-line žiadosť ?alebo to funguje tak ako pred tým, že vypĺňa OČR lekár?

kat_
1. feb 2023

podla toho ci je dieta chore alebo je zatvorena skolka

autor
1. feb 2023

@kat_ dieťa aktuálne choré nie je, MŠ nenavštevuje... Jedná sa o OČR na zdravé dieťa o ktoré sa nemá kto starať.

kat_
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luliu
1. feb 2023

Nemáš nárok na pandemicku a ani normálnu ocr. Z akého dôvodu by si mala mať?

mogaa
1. feb 2023

no ak sa o dieťa nemá kto starať, je to výlučne váš problém.....pandemická OČR je len v prípade ak je škôlka zatvorená zriaďovateľom - toto SP aj kontroluje či v danom čase bola daná škôlka zatvorená zriaďovateľom.....a platená OČR na choré dieťa je max.14dní

veronikaszabova
1. feb 2023

Dieta chodilo do skolky a od tohto mesiaca nechodi?

autor
1. feb 2023

Nárok na OČR vzniká aj vtedy pokiaľ sa osoba starajúca o dieťa dostane do nemocnice, ochorie alebo je v izolácii ( môj prípad ) . Pred tým túto OČR vypĺňal lekár ,teraz by mala ( ale nie som si istá) spadať pod pandemickú ...

@veronikaszabova áno, od februára 2023 do MŠ nechodí.

veronikaszabova
1. feb 2023

@mogaa moze poberat aj pand.OČR v pripade, ze sa ma po 3r dietata vratit do prace a dieta nevzali do skolky.

veronikaszabova
1. feb 2023

Autorka - myslim, ze toto pod pandemicku nebude patrit.

luliu
1. feb 2023

Na pandemicku ocr nárok nemáš, je na lekarovi či vypíše klasicku

casillas28
1. feb 2023

Podla toho co pises si.myslim ze to pod pandemicku nespada...je potrebne aby si otec zobral normalnu ocr (neviem ci dostane, zavisi od lekara) alebo dovolenku v praci...ako dlho planujete mat takyto stav? Lebo dalo by sa to vykryt aj dovolenkami kym ty si v izolacii alebo v nemocnici ale co ..

autor
1. feb 2023

Tu sa to aktuálne spomína v pandemickej OČR, pred tým sa to riešilo cez lekára. Teraz teda neviem , že čo. Klasickú OČR na choré dieťa poberať nemôže keď je predsa zdravé...

doriiis
1. feb 2023

Prečo zdravé dieťa nechodí do ms?

mogaa
1. feb 2023

veď sa ťa tú pýtali či ti dieťa do škôlky chodilo...toto platí len v prípade že si po rodičovskej a dieťa ti do škôlky nevzali

luliu
1. feb 2023

To neplatí pre teba, keďže tvoje dieťa bolo prijaté do MS a chodilo tam

autor
1. feb 2023

@doriiis dieťa má dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav. Od septembra vychodilo zo škôlky 17 dní. Vylúčili ho , doma som s ním zostala ako osoba starajúca sa o dieťa do 6 rokov. Čiže starostlivosť o neho mám aktuálne zabezpečovať ja.

luliu
1. feb 2023

Ideš do nemocnice? Alebo kvôli čomu chces ocr?

kat_
1. feb 2023

prepac, ale ty chces poradit a nenapises podstatne veci, kocky to tu z teba tahaju... ako ti moze niekto poradit bez informacii

casillas28
1. feb 2023

Ked ma dieta dlhodobo nepriaznivy zdravotny stav a dospelo to az k vyluceniu tak pediater na neho ocr urcite vypise ;)

autor
1. feb 2023

@casillas28 dieťa je aktuálne zdravé, pediater nemá dôvod na neho vypisovať OČR ako na choré. Tu ide výlučne o to, že sa o dieťa nemá kto starať počas mojej hospitalizácie ( keďže ja som osoba o neho starajúca). Čiže ide o OČR na zdravé dieťa

Mňa len zaujíma či OČR na ZDRAVÉ dieťa aktuálne spadá pod pandemickú OČR a treba oň žiadať on-line alebo je to tak ako pred tým a potvrdzuje to lekár. Nič viac okolo toho riešiť netreba. To je to isté ako OČR na zdravé dieťa , o ktoré sa musí rodič starať z dôvodu uzatvorenia zš ,mš alebo prázdnin. To teraz tiež zahrnuli pod pandemickú.

veronikaszabova
1. feb 2023

Anonym - ries to s pediatrom. Ak sa nema kto o neho starat, OČR da muzovi (ex, ci terajsiemu).

luliu
1. feb 2023

Už sme ti to napísali viaceré, že ocr ti musí vypísať lekár. Nemáš nárok na pandemicku ocr

autor
1. feb 2023

@veronikaszabova pediater tvrdí, že oni vypisujú už len OČR na choré deti , že všetko ostatné sa rieši cez formulár. Ale jediný formulár je tá pandemická. Tam je aktuálne zahrnutý aj ten druh OČR kvôli uzatvoreniu škôlky /školy zriaďovateľom.

veronikaszabova
1. feb 2023

Lenze tvoje dieta nechodi do skolky a ak aj by chodilo, nema ju zatvorenu - tym padom nemozes ist na pand.OČR, co sa vyplna cez internet.

veronikaszabova
1. feb 2023

On ti da normalnu OČR, nie pandemicku.

luccija
1. feb 2023

Nerozumiem...dieťa je zdravé, nemá s kým byť tak otec si ma zobrať dovolenku či nie?
Ak bolo vylúčené zo školky podala si si platenú RD zo zdr.dovodov?pandemicka bola, keď je škôlka zatvorená, ale možno sa mylim

autor
1. feb 2023

sa stará o dieťa do dovŕšenia jedenásteho roku veku, alebo do dovŕšenia osemnásteho roku veku, ak ide o dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom, ak
1.
dieťaťu bolo nariadené karanténne opatrenie alebo izolácia)
2.
predškolské zariadenie alebo zariadenie sociálnych služieb, v ktorých sa poskytuje dieťaťu starostlivosť, alebo škola, ktorú dieťa navštevuje, boli rozhodnutím príslušných orgánov uzavreté alebo v nich bolo nariadené karanténne opatrenie podľa osobitného predpisu) alebo
3.
fyzická osoba, ktorá sa inak o dieťa stará, ochorela, bolo jej nariadené karanténne opatrenie alebo izolácia) alebo bola prijatá do ústavnej starostlivosti zdravotníckeho zariadenia, a preto sa nemôže o dieťa starať.

Toto sú podmienky čerpania OČR z rokov pre pandémiou.

autor
1. feb 2023

Toto sú aktuálne podmienky čerpania pandemickej OČR. Vyzerá to rovnako . Preto neviem o čo žiadať. Pediater tvrdí, že on vypisuje OČR len v prípade, že je dieťa reálne choré. Max 14 dňovú.

kat_
1. feb 2023

no lebo je stale krizova situacia, kazda ocr je teraz na SP brana ako pandemicka, aj na chore dieta... tiez sa priklanam k tomu, ze skor by ti to mal vypisat pediater

autor
1. feb 2023

Vidím, že sa tu do toho všetky rozumieme rovnako. Nevadí skúsim zajtra ešte volať na sociálku. Ďakujem za ochotu poradiť ale veľmi sme si nepomohli.