Overenie dokumentov (vysvedčenie) na mestkom úrade

6. júl 2024

Ahojte, manžel potrebuje overiť maturitné vysvedčenie. Ja keď som si dávala overiť pýtali odomna občiansky. Tak sa vás chcem opýtať, či mu to overia keď pôjdem s tym ja ale s jeho občianskym.. bohužiaľ nemá si to dať kedy overiť, pretože je stále v práci. A potrebujeme to čo najrýchlejšie poslať poštou. Ďakujeme za rady. Pekný večer prajeme všetkým 🙂

macilaci
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
patka06
6. júl 2024

Pri overení dokumentu OP odo mňa nikdy nepýtali,
Ak budú pýtať dáš svoj, nie manželov.

macilaci
6. júl 2024

Nie. Tebe to neoveria.

roxy2
6. júl 2024

Vysvedčenie overia aj na obecnom úrade?

patka06
6. júl 2024

@macilaci
@roxy2
Prečo by neoverilli?
Obecný úrad - matrika môže overovať pravosť dokumentu, je úplne jedno, kto ho tam prinesie,

panonia
6. júl 2024

Je to.uplne jedno kto ho tam prinesie overuje sa vysvedčenie. Mne tak overoval otec diplom na MÚ.

letfenixa
6. júl 2024

Zoberieš originál a kópiu a overia kópiu.

autor
6. júl 2024

Odomna pytali obciansky 🤔 a to som mala original a samozrejmé kópiu.. dobre skúsim to ísť vybaviť zaňho, uvidím ako tu pochodim, keďže odomna pýtali. 2 krát som bola overovať svoj, a vždy tam bola iná pani a aj jedna aj druhá pýtali odomna OP 🤣 takže ste ma trošku zaskočili 🤣 ďakujem baby za pomoc

patka06
6. júl 2024

OP mohli pýtať kvôli vystavenie dokladu o zaplatení, nie kvôli dokumentom, ktoré si overovala,

autor
6. júl 2024

@patka06 je to možné .. ale obi dve pani keď som tam stála tak pozreli na originál potom na kopiu a ešte aj na OP, takže za to som myslela že to potrebujú

0silvia0
7. júl 2024

Synovi som overovala vysvedcenie ja v pohode, ale u notara.