Otehotnenie vo výpovednej lehote?

44lolo44
19. máj 2020

Zdravím prosím vás som v tom úplne nová potrebujem poradiť. Kvôli tejto “super” korone som dostala výpoveď k 1.4. Avsak do 30.4 mi plynula mesačná výpovedná lehota a samozrejme som zistila že som tehotná. Som v 7t z čoho vyplýva že počas výpovednej lehoty som otehotnela.. otázka znie mam nárok na ochrannú lehotu žeby som sa spätne odvolala zamestnávateľovi ??? Prosím keby mi niekto poradil ako čo ďakujem 😊👊😊

sapetka
19. máj 2020

@44lolo44 podla mna nemas narok

fokuska
19. máj 2020

@sapetka A to na zaklade coho si zhodnotila?

@44lolo44 Uz som ti odpovedala v druhej diskusii - tam si ale pisala ze si v 8tt, ale to je jedno, otehotnela si pocas trvania PP, takze si v ochrannej lehote.

Nerozumiem na co sa chces odvolavat a este k tomu spatne? Zamestnavatel uz s tvojou ochrannou lehotou nic nema.
Tiez nezalezi na tom kedy si dostala vypoved, ale kedy skoncil PP.

mogaa
19. máj 2020

@44lolo44 a čo bolo od 30.4.?podľa mňa v ochranne lehote(teda na nárok na materskú máš)) si , keďže si otehotnela počas trvania PP(teda predpokladám že si mala NP 270dní)....ale keďže si do zamestnávateľovi neoznámila, tak výpoveď je platná....Takže momentálne sa jedine prihlásiť na UP....

fokuska
19. máj 2020

@mogaa Jj, pisala v druhej diskusii ze 270 dni NP ma, ze sa evidovala na UP a caka na podporu.

mogaa
19. máj 2020

@fokuska tiež som veľmi nepochopila o čo jej ide, či o ochrannú lehotu alebo či je výpoveď platná...

sapetka
19. máj 2020

@fokuska pretoze to neoznamila pisomne zamastnavatelovi, preto si myslim ale neviem na isto

fokuska
19. máj 2020

@sapetka Preto nema "narok" na ochrannu lehotu? V ochrannej lehote bud si alebo nie, to nie je ze mas alebo nemas narok.
A vobec nezalezi ci zamestnavatelovi oznamila ci nie.

Po oznameni tehotenstva by mala status tehotnej zamestnankyne a k tomu prisluhajuce "prava" alebo "vyhody". Ale ona uz PP nema, uz nie je zamestnana, takze to jej uz moze byt jedno.

fokuska
19. máj 2020

@sapetka Este ked to citam znovu, tak mi napada, ze akoze myslela, ze ked spatne oznami, ze bola tehotna, tak ci sa "nezrusi" vypoved? Nedava to zmysle a ani to nie je mozne.

sapetka
19. máj 2020

@fokuska mne to je jedno🤷‍♀️To bola len uvaha😁

44lolo44
autor
19. máj 2020

@sapetka Áno spätne som myslela to že mu to oznámiť či náhodou tam neni ten nárok ospravedlňujem sa za nekompletne info a
@fokuska tiež sa ospravedlňujem za omyl v týždňoch je to 8t prečítala som si aj tu inú diskusiu a netušila som že môže jedno nadviazať na druhé táto otázka o tej ochrannej lehote má napadla len neskôr že ako toto funguje nezávisle od toho kde ste mi odpovedali prvý krát .. ako vravím netuším ako čo chodí a pre tuto sprostu situáciu mi na žiadnom úrade poriadne nik nepomôže úrad prace nič nevie spýtajte sa na sociálke a naša sociálna funguje v našom meste že pri vchode stoja dvaja ľudia a poradia Vám napíšte si mail... takze ďakujem za každú radu ... 👊😊

ivkazba
19. máj 2020

@44lolo44 otehotnela si počas výpovednej lehoty, tehotenstvo si zistila v čase, kedy už nemáš pracovný pomer. Čiže nie, nie je možné, aby si spätne žiadala zamestnávateľa o zrušenie výpovede (ktorá nastala ešte pred otehotnením). Jedinú výhodu, ktorú budeš mať je tá, že ak sa už aj nezamestnáš, budeš v ochrannej lehote čo sa týka nároku na materský príspevok.