Otec na materskej

4. sep 2022

Ahojte. Viem, ze je tu viac takych tem, ale nenasla som co potrebujem. Ked ide na MD prveho pol roka matka a potom dalsieho pol roka otec, matka je nezamestnana? Alebo mohla by byt akoze nezamestnana? Ja zamestnana som, lenze do starej prace by som sa uz nechcela vratit a rada by som si pocas tejto ,, nezamestnanosti" spravila rekvalifikacny kurz. Dalo by sa to?

veronikaszabova
4. sep 2022

Rekvalifikacny kurz cez UPSVAR?
Logicky - PP trva, nemozes sa zaevidovat na UPSVAR, tym padom ani kurz cez nich urobit.

mogaa
4. sep 2022

no ty by si musela najskôr ukončiť PP a potom môžeš tom období brať podporu a požiadať o kurz.....čiže ano, dá sa to, ale ty najskôr musíš ukončiť PP....

lucka_ke
4. sep 2022

ak ti trvá PP tak počas materskej otca by si bola voči zamestnávateľovi na rodičovskej dovolenke, ale ak máte len 1 dieťa musela by si si sama platiť zdravotné poistenie
alebo môžeš PP ukončiť, ísť na úrad práce, poberať podporu a skúsiť rekvalifikačný kurz, ten ti ale nemusia preplatiť, nedá sa to nárokovať

luliu
4. sep 2022

Nie nemôžeš byť akože nezamestnaná, buď si zamestnaná a musíš si platiť za obdobie mužovej materskej ZP alebo dáš výpoveď, pôjdeš na UPSVaR a požiadas o podporu a rekvalifikacny kurz