Ostane mi byt po manželovi?

28. júl 2022

Manžel nadobudol byt pred manželstvom. Sme manželia 2 roky. 2 deti. Splaca hypo + uver.
Byt je písaný naňho.
Keby sa mu niečo stane, komu zostane byt?

alenah31
28. júl 2022

tebe a deťom - každý bude mať 1/3.

melanta
28. júl 2022

Ale je potrebné napísať aj to, že by si zdedila nielen majetok, ale aj úvery.

zuzanockamt
28. júl 2022

Byt zdedíš ty a deti. Samozrejme aj s hypotékou.

luliu
28. júl 2022

@alenah31 nebude mať každý 1/3. Žena dostane viac ako deti

alenah31
28. júl 2022

@luliu byt nepadá do BSM, mal ho pred manželstvom - dedia rovnako

patka06
28. júl 2022

@melanta ako je to v prípade ak má k hypotéke životné poistenie, vyplatí sa z neho hypotéka?

0silvia0
28. júl 2022

@luliu mala by viac vtedy, ak by jej cast domu manzel daroval. Co sa zatial nestalo.

melanta
28. júl 2022

@patka06 myslíš poistenie hypotéky? Áno, ak má poistenie na smrť a splní podmienky, vyplatí sa úver z poistky. Len treba myslieť na podmienky. Ak by sa zabil v aute opitý, nemyslím, že by to poisťovňa zaplatila, keďže si spôsobil smrť svojim pričinením.

patka06
28. júl 2022

@melanta áno, tak som to myslela, ďakujem za vysvetlenie.

alenah31
28. júl 2022

@melanta tiež máme hypo s poistením pre prípad smrti, dlhodobej choroby či straty zamestnania. Ja tam mám medzi porušením podmienok dokonca aj bod - samovražda do 5 rokov od vzniku poistenia.

autor
28. júl 2022

A ak by sme sa rozviedli (nedaj boze) 😁 a s deťmi by som z bytu odisla, mam na nieco pravo?

alenah31
28. júl 2022

pri rozvode - na polovicu splátok splatenej hypo počas manželstva + časti peňazí, ktoré si preukázateľne do jeho nehnuteľnosti investovala - to je všetko.

luliu
28. júl 2022

Iba na to čo si tam investovala, musis mať bloky, na tú časť čo ste v rámci manželstva platili.hypoteku. Na samotný dom nárok nemas

onats
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
liljana
28. júl 2022

Idealne by bolo pre teba, kebyze ti ho najskor splati a az potom zomrie. Mala by si tak byt zadarmo. 🙂

sella38
28. júl 2022

@liljana verim, ze sa snazis byt ironicka.

autor
28. júl 2022

@sella38 to dúfam aj ja 😁

brembo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
patka06
28. júl 2022

@brembo rodičia dedia iba po slobodnom bezdetnom dieťati, inak nie

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brembo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanka.zuzu
28. júl 2022

@patka06
@brembo
nie "slobodnom bezdetnom" ale iba "bezdetnom" a to je sakra rozdiel, preto ten príklad že ženu vyhadzovali svokrovci z bytu je reálny - lebo nemali deti (existujú tzv.dedičské skupiny - viac google)

patka06
28. júl 2022

@zuzanka.zuzu
@brembo
ďakujem za objasnenie, máte pravdu, už som si to našla
Mala som mylné informácie