Ostane dlh z osobného bankrotu na mňa, ak som ručiteľ? Čo robiť?

gabina096
12. sep 2019

Ahojte mam taky problem ze som bola rucit na uver v pss a hlavny dlznik svoj dlh neplati a podal aj osobny bankrot . Takto dlh ostane uz len na mne a nebude vymahatelny od dotycneho ? Mozem sa proti tomu nejak branit ?

draik
12. sep 2019

@gabina096
Ak ste boli vyzvaná na plnenie dlhu, pretože ho neplatí dlžník, ste povinná ho uhradiť.

@veronikaszabova
Je rozdiel spoludlžník vs. ručiteľ.

gabina096
autor
12. sep 2019

@draik a ak som tam vedena ako rucitel ako mam postupovat splatku som uhradila lebo mi uz hrozili ze to postupia na sud

draik
12. sep 2019

@gabina096
Ako som uviedol, ak Vás vyzvali na platenia, ste povinná dlh uhradiť.

vulka
12. sep 2019

@gabina096 No keď si ručiteľ, tak si sa vlastne zaviazala, že keď dlžník nebude platiť, zaplatíš(dosplácaš) to Ty.

fokuska
12. sep 2019

@gabina096 To je predsa ulohou rucitela - rucila si za to, ze to bude splacane.
Co ine si cakala? Si povinna to platit.

gabina096
autor
13. sep 2019

@fokuska ale ja chcem len vediet ze ci tie zaplatene peniaze za dlznika dostanem spet ak on ma osobny bankrot

lubik87
13. sep 2019

@gabina096 chod sa spýtať priamo do pss .

fokuska
13. sep 2019

@gabina096 Pytala si sa: "Takto dlh ostane uz len na mne a nebude vymahatelny od dotycneho ?"

Najprv sa pytas na dlh a teraz uz ci zaplatene peniaze dostanes spat.

veronikaszabova
13. sep 2019

@gabina096 podla mojho nazoru nie. Lebo ty si rucitel. Zaviazala si sa, ze ak on nebude moct, doplatis to za neho.

nellydick
16. sep 2019

@gabina096 dlh musíte zaplatiť vy, od oddlzeneho si nemôžete nič nárokovať, lebo dlh sa stal voči nemu nevymahatelny

draik
16. sep 2019

@gabina096
Nárokovať si môžte, ale len v rámci tzv. osobného bankrotu dlžníka. Keďže ten je nastavený benevolentne, tak zrejme nedostanete od dlžníka nič, ak nemá hodnotnejší majetok (čo kopa zbankrotovaných nemá).