Osobná asistencia

kami1996
4. feb 2024

Ahojte, viete mi niekto poradit, ci mozem poberat davku v nezamestnanosti (som zamestnaná cize narok mam) ale zaroven mam aj osobnú asistenciu ZŤP. Ci teda staci ak splnim podmienku toho povoleného prijmu 268,88€ alebo ak mam asistenciu nemam na davku narok vôbec. Ďakujem 🙂

lalenka33
4. feb 2024

Nemáš nárok na dávku keďže s asistenciou si ako keby zamestnaná a nebudeš evidovaná na úrade práce ako uchádzač o zamestnanie.

kami1996
autor
4. feb 2024

@lalenka33 lenze s asistenciou mozem byt evidovana na urade prace lebo mozem byt popri nej zamestnaná a teda aj sa uchadzat o zamestnanie. Len to nie je praca na dohodu a neviem tak ake su podmienky ci mi podporu daju

lalenka33
5. feb 2024

@kami1996 lenže plat ti platí zamestnávateľ, podporu a asistenciu štát. Neviem, na kolko hodín máš asistenciu, ale u nás automaticky vyraďujú asistentov z evidencie

summer23456
5. apr 2024

@lalenka33 prosim ta, ak sa vyznas... Tu osobnu asistenciu moze robit aj dcera matke? Ako to funguje potom s odvodmi? Plati za asistenta stat ako pri opatrovani a rata sa to nejako ako odpracovane roky? A ziada sa o to tiez na urade prace?

lalenka33
5. apr 2024

@summer23456 áno, žiada sa na úrade práce, rodinný príslušník môže robiť len na 4 hodiny denne, pri 4 hodinnách denne štát platí len zdravotku, odvody do soc poisťovne nie. Tie platia až pri vyššom počte hodín. Ale to už nemôže byť rodinný príslušník.

summer23456
5. apr 2024

@lalenka33 dakujem za vysvetlenie..