Oslobodenie od poplatku za rozvod, keď je žena na materskej

moon691
1. sep 2011

chcem sa informovat ako to je s poplatkom za rozvod.podala som o oslobodenie platit sudny poplatok kedze som na materskej a teraz neviem ci ten kolok bude platit stat alebo manzel??on mi to nechce zaplatit tak sa bojim ako to bude.sa mi zda ze je to 60e kolok.ci este sa nieco plati?a este jednu vec.na trnavskom sude maju tlacivo na oslobodenie od toho platenia a je tam strasne vela vypisovania.aky prijem je v domacnosti.ostatných clenov rodiny,aj dochodcov...je to nutne vypisovat??dakujem za odpovede.

maggie59
2. sep 2011

Ja som tiez pri rozvode ziadala o oslobodenie od poplatkov v návrhu na rozvod a asi po pol roku mi poslali presne to tlacivo na vyplnenie. A ako hovoris je toho strasne vela tak som sa na to vykaslala,lebo keby mam cestovat do BA aby mi to socialka potvrdila a ostatne veci vyslo by to pomaly ako ten poplatok🙂

lilianka851
2. sep 2011

@moon691 JA SOM TIEZ PODALA ZIADOST O OSLOBODENIE AJ S POTVRDENIM ZE SOM NA RD KTORE MI DALI NA URADE PRACE TAK BOLO VYPISANE KOLKO DOSTAVAM OD KEDY DO KEDY SOM NA RD A ZIADNE TLACIVO MI NEPOSLALI TAK NECHAPEM

maggie59
2. sep 2011

To potrvrdenie o tom ze poberam len RP som posielala aj ja este s navrhom na rozvod. a poslali mi "potvrdenie o osobnych majetkovych a zarobkovych pomeroch na osobodenie od sudnych poplatkov" V tom tlacive su otazky typu co vlastnis, auto, dom... bolo treba tam potvrdenie o prijme, potom tam je kolonka kde mestky urad potvrdzuje ze nemas ziadny iny prijem a majetok ako si uviedla a či odporuca alebo nie osl. od poplatkov a ine hovadiny. takze ja som sa preto na to vykasla.

moon691
autor
2. sep 2011

ale nic ine sa neplatí na sude??len ten kolok co plati navrhovatel,ze?tak teraz neviem ci to mam vypisovat a dokazovat aky maju prijem moji rodicia a brat a stara babka,kedze spolu zijeme v jednej domacnosti..zbytocne veci sa tam vypisuju,a este koolko mam vydavky presne.tak to fakt uz neviem co mam napisat.jeden mesiac take a druhy take.to co tam mam dat kazdu prkotinu co kupujem???nechapem,

maggie59
2. sep 2011

nie nic ine sa uz pri rozvode neplati.Ja som sa preto na to vykaslala

katulienka86
8. sep 2011

ahooj..hlavne sa toho neboj.. ja som sa rozvádzala v marci 2010a to už som ani nebola na materskej..bola som nezamestnaná ,na úrade práce.. tiež som si požiadala o oslobodenie od súdnych poplatkov a nemusela som platiť nič.. ani kolky.. ani žiadne poplatky.. len treba doniesť potvrdenia,ktoré od teba vyžadujú..v mojom prípade tiež posudzovali aj mojich rodičov..,nakoľko som vtedy byvala s nimi...je to veľa papierovačiek..je to zdlhavé..,ale oplatí sa to vydržať... potom budeš mať božský pocit...,že to máš konečne za sebou..... tak držím palce...papa
🙂

moon691
autor
8. sep 2011

@katulienka86 a je lepsie ak das prijem rodicov mensi alebo vyssi?oni maju na papiery min mzdu ale v skutocnosti maju inu..a to sa neda dokazat.tak neviem ci sa bude sudu pacit ze maju min mzdu..ked vlastne nemaju a nic nam nechyba.a davala si aj vsetky vydaje na dieta a na teba?neviem ako to mam vsetko napisat.

zuza_na
8. sep 2011

no ja som tiež vypĺňala tie tlačivá, osobné údaje, čo vlastným ja, čo vlastný manžel aké máme dlhy. Vôbec to nebolo zdĺhavé. Vypísala som to poslala som to na súd, nepotrebovala som k tomu žiadne potvrdenie ani overenie, však na sociálke ti dajú hneď papier koľko poberáš materskej plus prídavok na dieťa a to ukážeš až potom na súde a oplatí sa to

moon691
autor
8. sep 2011

ano toto ano.to vypisem nieje to az take komplikovane ale ked oni chcu aj potvrdeneie od rodicov kolko maju prijem..tak to uz je moc,,a nechapem naco..

zuza_na
9. sep 2011

neviem čo máš za papiere ale nepíš to tam a až potom sa spýtaj že na čo im to vlastne je vedieť príjem tvojich rodičov

katulienka86
9. sep 2011

treba tam dať do čo majú rodičia na papieri...a nie čo majú v ruke... ked nenapíšeš..zbytočne to budeš sama len naťahovať....vyžiadajú to znova..

zuza_na
9. sep 2011

tak prečo to nežiadali aj do mňa? a tiež bývam u rodičoch

moon691
autor
9. sep 2011

zaujimave.milion sudcov milion nazorov a milion roznych veci ako to riesia riesia.no uvidim ako to vsetko dopadne.dakujem vam baby za pomoc

katulienka86
28. sep 2011

pekne daj to čo majú na papieri...nikto nebude zisťovať či je to tak...
😉

moon691
autor
4. okt 2011

akurat sopm zazila sok,navstivila mi kuratelky co maju nastarost moj pripad pri rozovde.ako zijeme a hlavne dcerka v akom zije prostredi.,,,vam poviem to bol sok...ale vsetko bolo ok 🙂 a som sa ich hned spytala natie potvrdenia o prijme vsetkých clenov domacnosti a ze nech si to racej vsetko pozhanam bude to len k dobru..tak som si to vsetko zohnala a aj tlacivko cele vypisala.uz len cakat,ece 16 dni a bude dufam potom vsetkom..a dopadne to v moj prospech.aj ked by som bola najracej keby manzel mal moju dcerku len kazdu druhu sobotu ale nato asi nikto nepistupi..

daysi311
9. okt 2011

@katulienka86 ahoj...takze zena ma materskej neplati ziadne kolky a nic podobne???

katulienka86
11. okt 2011

@daysi311 noo neplatíš..,ale musíš si najskor podať žiadosť o oslobodenie od sudnych poplatkov,čiže kolkov... a nakoľko si na materskej, tak ťa určite oslobodia... ved z čoho by si len tak zaplatila 60 € kolky.. ved sama viem ako to bolo.... ked som dostavala len rodičovský príspevok.. a otec malej neprispieval ani cent.. ono je to dosť behačiek okolo toho...ale ten pocit po tom všetkom..stojí za to.. tak držím palčeky...všetkým Vám čo to máte ešte len pred sebou 🙂

kaby
22. feb 2012

ak by niekto potreboval, tu je nové tlacivo oslobodenia od sudnych poplatkov + pokyny k vyplneniu...
https://portal.justice.sk/Formulare/Stranky/Osl...

dada131009
26. feb 2012

no dakujem,toto som chcela vediet🙂

dada131009
26. feb 2012

@katulienka86 kolko ti trval rozvod?dieta mas ty,nie?

dada131009
4. mar 2012

Do kolko dni od poslania ziadosti o rozvod pride predvolanie?

barcelona94901
1. sep 2012

a ako to je ,ak matka žiada o oslobodenie od poplatkov,vzhľadom k tomu,že je na predlženej materskej,ale zatajila ,že pracuje,aj brigáduje ?

barcelona94901
1. sep 2012

@moon691 kedy ťa asi navštívala kurátorka od podania žiadosti o rozvod?či až po pojednávaní?

nezbedna02
7. jún 2013

a chcem sa opitat ci ked muz je na urae ci on bude platit a ak kolko dakujem

evagenoveva
7. sep 2014

Ahojte. A ta ziadost o oslobodenie od popladku sa priklada k ziadosti o rozvod na podatelni,ci pred ?

damiana343
5. okt 2015

ak je zena nezamestnana,a nepobera ziadny prijem,a z manzelom nemaju spolu dieta,moze byt oslobodena od poplatku? a kde sa to vybavuje?

tijana
10. nov 2015

@damiana343 Moze, podava sa žiadosť na prislusný sud kt. rozvádza manželstvo
Formulár a pokyny k vyplneniu https://www.justice.gov.sk/Formulare/Stranky/Os...

anielik285
7. apr 2016

babule ako ste prosim napisali ziadosť o oslobodenie od poplatkov nakolko som na RD dakujem

draik
8. apr 2016

@anielik285
Stačí si prečítať odkaz vyššie.

bulaby
12. apr 2016

Ahojte dievčatá, chcem sa opýtať či je možné poslať žiadosť od oslobodenia súdnych poplatkov zároveň so žiadosťou o rozvod, či je potrebné najskôr podať len žiadosť od oslobodenia ? ak sa to dá podať zároveň, ako to naformulovať do návrhu? ďakujem