Ošetrovanie člena rodiny a vychádzky

siimmii
24. feb 2016

Dobry den ako je to ked som na ocerke s dietatom, mozem ist normalne von , slebo musim byt doma bez vychadzok ako ked dkm so sebou na Pn, este som nemala nikdy ocr dakujem

sissy27
24. feb 2016

Môžeš ísť normálne von

vhlave
24. feb 2016

Ked boli teraz tie skolske strajky tak hovorca SP hovoril v telke ze rodicia mozu s dietatom byt na OCRke a ze MUSIA byt s nim doma, ZIADNE nakupy, prechadzky....tak ja netusim ci to plati len v tych pripadoch al.vo vsetkych. Ale zdravy rozum hovori ze ked je dieta chore ma byt doma ked sa o neho staras mas byt s nim....

jamabe
24. feb 2016

Podľa mňa OČR-ka je na to, že sa staráš o choré dieťa, ktoré nemôže byť v kolektíve detí.. Ale keď príde napr. muž z roboty, môže sa starať o dieťa on a kľudne môžeš ísť na nákupy,...
Už som tak bola s malou na OČR, že jej v podstate nič strašné nebolo, žiadne teploty, ale sople po kolená, takže v škôlke by sa jej asi nepotešili. Sama dr. mi vravela, že je pekné počasie, kľudne nech s ňou ideme von, len nech nejde medzi deti... 🙂

siimmii
autor
24. feb 2016

Dakujem za nazory 🙂 nikde na nete sa to nemozem docitat

sissy27
24. feb 2016

@vhlave @siimmii aj choré dieťa snáď potrebuje jesť, priniesť lieky z lekárne a pod. ... pri očr sa nepíše miesto pobytu ako pri pn, čiže ani nie je ako skontrolovať... môžeš kľudne dieťa zobrať maródovať k rodičom a nikto o tom nebude vedieť...okrem toho - pri očr nie je ani prakticky čo kontrolovať, tam nemáš určený liečebný režim... jediný prúser by bol, že matka na očr a dieťa v škôlke... ale keďže dieťa nikto nevypíše na PN a teda nemá obmedzené vychádzky, tak fakt nie je čo kontrolovať...

siimmii
autor
24. feb 2016

@sissy27 dakujem

lunedi
2. júl 2019

Žienky mam otázku. Som na očr so synom,kedže muž chodi na tyzdnovky,tak sme boli prespať u babky v inom meste. Syn berie este atb,ale ma uz len sople a udrzat ho vkuse doma je nadludske umenie. Po ceste domov som potrebovala nakupit,a kedze som ho nechcela nechat v aute vzala som ho so sebou. Kde som stretla mojho sefa.
Mam cakat problemy? Mozeme mat vychadzky? Neviem.