Opatrovateľský príspevok na trojročné dieťa s epilepsiou

zuzanasaskamilos
16. jún 2022

Dobrý deň potrebujem poradit či mam narok na opatrovatelsky prispevok ked ma mala 3 roky a ma zistenu epilesiu som snou na predlzenej rodicovskej mam narok na nieco take a ako treba postupovat ďalujem

mogaa
16. jún 2022

@zuzanasaskamilos myslím že do 6rokov môžeš poberať predĺžený RP zo zdrav,dôvodov a opatrovateľský príspevok až od 6 rokov....nemôžu sa poberať 2príspevky súbežne.....ale pre istotu si zavolaj na UP

tanapeta
16. jún 2022

@zuzanasaskamilos no máš nárok na predĺženú rodičovskú a ísť popritom do práce. Opatrovateľský je až od 6 rokov a aj to až pri vážnejších diagnozach

zuzanasaskamilos
autor
16. jún 2022

@tanapeta do prace nemožem ist kedze mala nemoze ist do školky lebo ma epilepsiu nezoberu ju

elizabet173
16. jún 2022

@zuzanasaskamilos veď máš predĺžený rodičovský, nedá sa ti ísť aspoň na brigádu, že by ste sa s niekým pri dieťati striedali?

hanka2510
16. jún 2022

O opatrovatelsky prispevok sa da poziadat az po skonceni predlzeneho RP a schvalia ho rodicom deti, kt maju naozaj tazke diagnozy, nevedia byt samostatne pri beznych cinnostiach a teda su odkazane na nepretrzitu starostlivost... samotna epilepsia nebude dovod na uznanie prispevku...

mogaa
16. jún 2022

@zuzanasaskamilos ale 2 príspevky súbežne tiež poberať neôžeš, preto j to tak že do 6rokov predĺžený RP zo zdrav.dôvodov a nad 6rokov opatrovateľský - ale ten ti tiež nemusia chváliť hlavne ak bude dieťa stabilizované a bez záchvatov.....

zuzanasaskamilos
autor
16. jún 2022

@mogaa aha lebo bolo mi povedane ze ked mi malu nezobrali do školky ze mam narok na prispevok v hodnote 300 eruo ale asi som to zle pochopila

zuzanasaskamilos
autor
16. jún 2022

@elizabet173 na brigadu som chodila ale iba raz do tyzdna a to sa dalo vzdy niako dohonut ale kazdy den chodit niekam chodit robit sa mi neda kedze vseci pracuju

kacena4
16. jún 2022

si na rodicaku tak nemas co riesit, opatrovatelsky je az od 6r. veku dietata aj to by musela mat tazke stavy aby ti ho uznali, takze ze dieta nechodi do skoly. kedze ta je povinna tak tam chodit musi (tiez mame epi)

zuzanasaskamilos
autor
16. jún 2022

@kacena4 tak ja som to asi zle pochopila bolo mi povedane ze mam na rok na 300 eruo kedze mi malu nezobrali do skolky asom snou doma ale asi som zle pochopila ale dakujem

kacena4
16. jún 2022

@zuzanasaskamilos mozno mysleli predlzeny plateny rodicak, ale urcite ho nedavaju za to ze dieta nevzali do skolky. len pri roznych ťažších diagnozach

zuzanasaskamilos
autor
16. jún 2022

@kacena4 ale rodicak nieje 300 eruo ale to je jedno asi som zle pochopila

eva08
16. jún 2022

@zuzanasaskamilos Musela si to zle pochopiť. Opatrovateľský je až od 6tich a čisto na epilepsiu by asi ani neuznali. Ja mam rodičovský do 6rokov 280€ a to mame ťažké diagnózy,epilepsia je ešte "najlepsia"

zuzanasaskamilos
autor
16. jún 2022

@eva08 to mate niako malo ten rodičovsky tak je to jasne zle som to pochopila nevadi stava sa

janickacrazy
16. jún 2022

@zuzanasaskamilos no počítaj skôr s tým, že opatrovateľský ti neschvália, ak nemáte inú diagnózu okrem epi. A ako dievčatá písali, tak o opatrovateľský sa dá žiadať až od 6 rokov dieťaťa.

palicka
16. jún 2022

Do škôlky i školy môže a má normálne chodiť. Vieš, koľko deti má epi? A normálne fungujú v zariadení

zuzanasaskamilos
autor
16. jún 2022

@palicka ano možu chodit ak su bez zachvatou a stabilizovane keby mohla ist a zoberu ju tak ja ju dam ale kedze neni stablizovana tak ju tam nemozem dat a ani ju nezoberu

nicole003
16. jún 2022

@zuzanasaskamilos dcera mala zachvaty aj v skolke, normalne ju zobrali podmienkou bolo ze lieky sa mozu podavat len doma, v skolke bol zakaz. Nalezy mali aj pani ucitelky boli poucene co robit v pripade zachvatov. Trvalo dlho kym dcere nastavili liecbu, predlzeny rodicak mi neuznali takze som musela ist do prace a popritom riesit vysetrenia a nemocnice.

zuzanasaskamilos
autor
16. jún 2022

@nicole003 tak to ste asi mali štastie na riaditelku lebo mne nasa povedala ze zoberu ale musi byt stabilizovana a bez zachvatou a preco Vam to neschvalili tak tomu nerozumiem

nicole003
16. jún 2022

@zuzanasaskamilos asi nechce byt zodpovedna ak by sa nieco stalo....hej mala som stastie, z 1 platu by sme veru nevyzili... Tiez nechapem dodnes, ani odvolanie nepomohlo. Dcera ma viac diagnoz neskor som chcela aspon ztp karticku vybavit to uz duplom nepreslo. Dcera nikdy v zivote samostatna nebude, potrebuje dohlad a nemame narok na nic. Nechceli mi ani ocr vypisat do prace ked sme mali lezat na neurologii a nie este aby som mala narok na nejake peniaze.

nicole003
16. jún 2022

@zuzanasaskamilos ale ako pisali zienky musime sa s tym naucit zit lebo aj popri liekoch mozu byt zachvaty. Neprajem to nikomu ale moze sa stat a deti musia normalne fungovat. Dcera ma 10 rokov a podavam nalezy medzi specialnou skolou, neurologickou a psychologickou doteraz. Pravidelne eeg kazdy polrok aj ked ma liecbu nastavenu.

zuzanasaskamilos
autor
16. jún 2022

@nicole003 no tak to viem ze aj pri liekoch mozu byt zachvaty a nam len teraz zabrali lieky ze sme bez zachvatu ale ako nahle je niaka zmena alebo ideme na detske vystupenie tak uz ma zachvaty lebo ked je vela ludi nerobi jej to dobre a nam to zistli len teraz v oktobri a to bolo hrozne obdobie lebo prvy sirup co dostata cista katastrofa nervove zachvaty take ze sanitku sme museli volat tak jej to okamzite vysadili a dali kavpky a tie zase vobec nezabrali denne 20,30 zachvatou a potom dali lieky a tie zabrli co som rada ale to asi poznate ako to ked sa zacina s liecbou

nicole003
16. jún 2022

@zuzanasaskamilos to mi je luto, ja uz sa casom aj snazim zabudnut na vsetko to zle a vymyslam ako dcere zlepsit a ulahcit zivot. Pocet zachvatov sme mali rovnaky ako vy skoro rok,plno urazov aj ked som mala oci stale na nej. Len prislo mama ja sama lebo videla ako funguju ine deticky. Neskor vedlajsie ucinky liekov ktore uziva doteraz. Hneva ma aj nas system. Urady aj zdravotnictvo. Bola to katastrofa kym som prisla nato ze co ako funguje. Prajem vam vela sil a zlepsenie zdr. stavu dcerky...

zuzanasaskamilos
autor
16. jún 2022

@nicole003 ďalujem aj Vam

palicka
21. jún 2022

@zuzanasaskamilos v školách a škôlkach teraz môžu prijímať zdravotnícky personál. Malo by to byt aktuálne od septembra. Skúste sa popýtať…či u Vás neplánujú v skolke