Opatrovateľský príspevok

pal1112
1. okt 2024

Ahojte je tu niekto kto sa troška vyzná a vybavoval si opatrovateľský na maminu?Nakoľko je mama chora podala som si žiadosť o opatrovateľský a po 2 týždňoch mi prišlo ze chcu výšku príjmu mojho otca za rok 2023 lenže otec je uz cca 5 rokov na dôchodku a nepracuje je onkologický pacient neviete ako dalej postupovať mali ste niekto podobnú situáciu?Ďakujem

sasa1310
1. okt 2024

však máš priniesť rozhodnutie o otcovom dôchodku. Posudzuje sa výška jeho dôchodku

andrejka1974
1. okt 2024

@pal1112 posudzuje sa jeho dôchodok aj tvojej mami a podľa toho vyrážajú výšku opatrovateľského

cukroska
1. okt 2024

@pal1112 rozhodnutie o výške jeho dôchodku. Takže ostatné uz od lekára máte? Keď odnesieš všetko uz len čakať na rozhodnutie. Čo trvá aj tri mesisce.U nás tri mesiace trvalo a vyplatia všetko spätne .

pal1112
autor
1. okt 2024

@cukroska len tam je pisane ze chcu od zamestnávateľa výšku príjmu za rok 2023 ze otec je zamestnancom aj papier mi poslali ze to mam dat potvrdiť u zamestnávateľa ale on nepracuje nikde.Preto mi to nejak nejde do hlavy.

cukroska
1. okt 2024

@pal1112 Čo nevieš to sa treba spýtať hneď tak,alebo zájsť sa opýtať či treba rozhodnutie o výške dôchodku Predsa oni vedia poradiť všetko a z prvej ruky. Ja ked som podávala mme začiarkla pani čo treba vyplniť a písala som si čo treba všetko.
Toto neviem,lebo moja mama je sama.