Opatrovanie a platby za benzín

ludkaholindakova
2. aug 2022

Ahojte mamičky neviete mi poradiť ak opatrujem jednu staršiu pani a chodím s ňou často k doktorovi musím platiť na benzín ja alebo ona? Zatiaľ som platila ja nakoľko ona odmieta prispievať ďakujem

alenah31
2. aug 2022

@ludkaholindakova opatruješ oficiálne? Pýtaj sa potom toho kto ťa platí. Inak ak ideš ako doprovod prečo využívaš svoje auto? U nás sa to rieši sanitkou - nahlasuje sa kto kedy a kde a robí sa zvoz.

luccija
2. aug 2022

@ludkaholindakova opatrujes cez obec?urcite nemas platit ty v akomkolvek pripade aj, ked opatrujes sukromne

mogaa
2. aug 2022

@ludkaholindakova no veď ak ju opatruješ cez obec alebo MU , tam ti dajú inštrukcie....ak ideš sama na polikliniku tak môžeš ísť peši alebo MHD, ak ide ona k lekárovi treba jej objednať sanitku.....benzín oficiálne neprepláca nikto, lebo pani platí mestu či obci za opatrovanie....ak je poliklinika ďaleko, treba požiadať niekoho z rodiny aby lieky/recept či čokolvek vyzdvihol....ty ju nemusíš nikam rozvážať je to tvoja dobrá vôla, ona môže ísť sanitkou alebo taxíkom...nie každý ZŤP má nárok na príspevok na benzín z UP....

mogaa
2. aug 2022

@ludkaholindakova ak ju berieš ty dobrovolne autom, tak naozaj ti nemusí prispievať na benzín...treba jej objednať sanitku.....

ludkaholindakova
autor
2. aug 2022

@alenah31 áno oficiálne úrad práce má platí a ona si povedala že to platiť musím ja zo svojich keďže ju opatrujem

ludkaholindakova
autor
2. aug 2022

@luccija nie cez obec ale cez úrad práce ale ona si povedala že platiť mám ja že to mám v tej sume čo beriem ako opatrovateľsky

luccija
2. aug 2022

@ludkaholindakova tak je to stara pani treba ju vyviezt z omylu.Napis na urad prace ci zavolaj nech to mas pisomne.

ludkaholindakova
autor
2. aug 2022

@mogaa nie cez obec ale riadne cez úrad práce štát mi platí opatrovateľske ale ona povedala že to ja mám platiť že mám to zahrnuté v cene

ludkaholindakova
autor
2. aug 2022

@luccija tak asi budem musieť tak lebo keby to bolo raz sa mesiac tak dobre som ticho ale každý týždeň niekam s ňou ísť tak akože určite nemienim ja platiť za benzín

mogaa
3. aug 2022

@ludkaholindakova no nie, ty dostávaš opatrovateľské tam je z toho zahrnutý len doprovod k lekárovi, nie odvoz....takže treba jej objednať sanitku s doprovodom a pôjdeš s ňou v sanitke alebo sama autom....

mogaa
3. aug 2022

@ludkaholindakova iank nech sa informuje na UP, či má nárok na benzín alebo preplácanie taxíku....to už je od diagnózy....ak nie tak jedine sanitka.....ale čo viem tak príspevok na benzín preplácajú len pri dieťati ktoré musí navštevovať pravidelne školu alebo pri niekom kto chodí aj do práce.....na prevoz k lekárovi slúži sanitka...

larazivago
3. aug 2022

@ludkaholindakova jaj tieto babky... Máš to zaplatené 😀 ak potrebuje vyšetrenie, vybaviť cez OL sanitku.

anetka34
30. sep 2023

To ako keby chcela aby si jej nákupy robila zo svojho, veď máš v popise práce, že jej máš nakúpiť, tak podľa babky zo svojho 😜🙃