Oneskorené informovanie úradu práce

miusinka3
17. sep 2023

Dobrý deň,
Som evidovana na urade prace ako uchadzač, a momentalne mam pracu na dohodu na 3mes. Prišla som ale o deň neskor na urad ako je datum v zmluve a zhučali ma že preco chodim neskoro. Bude z toho nejaky problem alebo ma vyradia? A prečo pri dohode je človek stale evidovaný?

liaka
17. sep 2023

@miusinka3 mám to isté. Vyradila ma s tým, že najbližšieho pol roka sa nemôžem evidovať. Robím od 6.9 a odovzdala som 13.9 zmluvu. Že som mala už 5.9 deň predtým. Veď zmluva mi prišla poštou, nedali mi ju hneď do ruky. Chcem sa odvolať.

miusinka3
autor
17. sep 2023

@liaka Neviem teraz ako to je. Mne nepovedali že ma vyradia, dala som zmluvu, zhučala ma, spytala sa kedy mam termin dalši na urad, dala mi nejaké papiere o mzde pre zamestnávateľa a povedala aby som prišla na ten termín. Potom som odišla.

9lf9
17. sep 2023

@miusinka3 v pouceniach k ziadosti o evidenciu mas uvedene, ze dohoda musi byt na urad dorucena den vopred ako zacnes na nu pracovat-den pred vznikom, inak je vyradenie pre nespolupracu na 6mes.

miusinka3
autor
17. sep 2023

@9lf9 Nepovedala mi ale že ma vyradia, mam prist na termin čo mam v karte vraj. Takže ako to teda je?

9lf9
17. sep 2023

@miusinka3 tak ak ti povedala aby si prisla na kontakt tak ta nevyradia.

miusinka3
autor
17. sep 2023

@9lf9 A to je ako možné? Vie to ona vybaviť nejak? Vyzerala nervózne ako keby bude mať prácu nazvyš

9lf9
17. sep 2023

@miusinka3 to je neviem ako nie si este len cakatel ci uz mas aj oznamenie vydane? vybavit to nevie nijak, zakon hovori jasne. Ale ked ti povedla, ze mas prist tak pridi na kontakt a neries, ak ti bude dohoda trvat 3mes ako pises, tak aj tak pojdes na 41 den na vyradenie, ak neprekrocis prijem.

alex49
17. sep 2023

nemusíš byť evidovaná, môžeš sa nechať aj sama vyradiť. Neviem či majú systém nastavený automaticky, alebo musí ona vyradenie za nespoluprácu odkliknúť. Dostala si nový termín, tak tam príd vtedy a zistíš.

9lf9
17. sep 2023

@alex49 nespolupraca sa neodklikava, to robi ine oddelenie kde sa odstupuje spis a tam sa uchadzac vyzyva na vyjadrenie k danemu stavu

miusinka3
autor
17. sep 2023

@9lf9 áno už som v evidencii o uchadzanie sa ale nepoberám nič, len zdravotku platia

9lf9
17. sep 2023

@miusinka3 pridi normlane na kontakt ako mas stanovene a neries

luccija
17. sep 2023

@liaka to Ti neuznajú mne prizvukovala, že dohoda musí byť odovzdaná deň pred nástupom do práce.To, že zamestnávateľ si neplní povinnosti a nedal Ti ju skôr neuznaju

liaka
17. sep 2023

@luccija mne nič také nepovedala. Len, že môžem odrobiť max 40 hodín ročne či tak nejak aby som neprišla o podporu. A ja som odovzdala dohodu na tri mesiace, kde mám týždenne odrobit 38 hodín. Že budem vyradená som vedela, ale že už pol roka sa nemôžem evidovať tak to som sa nikde ani nedočítala. Všade píšu, že na podporu sa dá vrátiť do 3 rokov.
@miusinka3

liaka
17. sep 2023

@miusinka3 už na termín nemám chodiť

9lf9
17. sep 2023

@liaka dohoda moze byt v trvani 40 kal.dni za kal.rok kolko hodin odrobis nikto neskuma,naratava s kazdy den od vzniku dohody. Ak si vyraden sankcne tak do evidencie mozes ist az po 6m to budes mat v rozhodnuti, ak to nebolo sancne vyradenie tak po skonceni dohody mozes ist spat do evidencie a priadne docerpat zvysnu podporu.

alickapusinka
17. sep 2023

Ak prídeš na úrad sa zahlásiť iný deň samozrejme je to na nej aj dôvod na vyradenie. Ak ťa vyradia na 6 mesiacov musíš platiť ZP.

liaka
17. sep 2023

@alickapusinka ja som si našla prácu. Tak ja hádam nemusím platiť zdravotnú, či?

alickapusinka
17. sep 2023

@liaka ak máš prácu a platí za teba majiteľ odvody do ZP a SP tak nie ale ak by si bola nezmestnaná a vyradia ťa z UP tak vtedy áno.

liaka
17. sep 2023

@alickapusinka ďakujem. Už som sa zľakla, že aj tak musím platiť.

miusinka3
autor
17. sep 2023

@alickapusinka aj keď je to práca na dohodu tak plati zamestnavatel a nie ja?