Omeškané nahlásenie na CUDZINECKEJ POLÍCII

martinka1441
18. jún 2020

Pekný večer všetkým. S manželom sme sa vrátili z anglicka 20teho februára. O necelé 2 týždne začala na Slovensku "korona". Za ten čas, sme úrady neobehali ale teraz si muž našiel prácu a musím ho nahlásiť na cudzineckej polícii aby dostal prechodný pobyt. Niekde som sa dočítala žeby sme tak mali urobiť najneskôr do 3ch dní po príchode na Slovensko. Vraj inak pokuta.
Nemá niekto skúsenosť s omeškaním alebo teda ze ste nahlasovali svojich partnerov niekedy teraz? ( moj je Poliak)

Ďakujem za každú reakciu!! 🙏🍀

lenuliatko84
18. jún 2020

Mon manzel nahlasoval srbov skor ako zacali pracovať. Najskor vybavil pobyt a potom pracu.ale poliak je v EU,radsej si tam zavolaj.ale ked som robila v zahranici a uz sme boli v EU tak sme nikam nechodili sa zahlasovat,len na zdravotnú poistovnu

whatever1
18. jún 2020

@martinka1441 Nemyslím si ze dostane pokutu. Však keď sa ho spýtaju kedy prisiel na územie SR tak nech povie deň pred tým než nastúpil do prace. Neviem ci sa Poliakom momentálne dá cestovať na sk, ale keby dačo tak bol napr v ČR a teraz prišiel odtiaľ. Kvôli jednej pokute nebudú zisťovať takéto veci. Keď som prišla do ČR zo zahraničia, nahlasila som sa tiež až keď som si našla prácu, a tiež som mala obavy ze ako to vlastne je.

mogaa
19. jún 2020

@martinka1441 mne sa zdá že nie je treba hlásiť na cudzineckej polícii, to sa týka len občanov z tretích krajín....v rámci EU je predsa voľný pohyb osôb

martinka1441
autor
19. jún 2020

@whatever1 prišli sme s anglická 20 februára..
Volala som tam. Chcú overenú kópiu sobasneho a dve fotografie, takže pôjdem to aj dnes urobiť a poidem tam budúci týždeň. 🍀 Ďakujem za radu 🙏❤️

martinka1441
autor
19. jún 2020

@mogaa rozumiem, mate pravdu ale ja chcem aby mal prechodný pobyt kolo účtu v banke a práci keďže tu chceme zostať. A na úrade mestskom ma poslali na cudzinecku