Odvolanie voči zamietnutiu kúpeľnej liečby

kruliss
21. feb 2019

Dobry deň, ak mate niekto skúsenosti s písaním odvolania voči zamietnutiu kupelnej liečby, poprosim Vas o nejaky vzor. V mojom pripade , bola zamietnutá kupelna liecba - lebo som bola operovana laparoskopicky. Mam diagnostikovanú endometriozu. Ďakujem

syberia
21. feb 2019

@kruliss ahoj ja sice konkretnu skusenost s odvolanim nemam...ale tiez so bola operovana na endometriozu...bohuzial normalnym rezom a aj s odstranenim vajecnika...kupele mi schvalili bez problemov...neviem aku mas poistovnu ale vseobecna ma presne definovane diagnozy s narokom na kupele...a co sa tyka zenskych veci tak pri laparoskopii narok nemas, musela by byt laparotomia...takze neviem ci ma vobec zmysel sa na nieco odvolavat lebo oni to tam maju napisane v podmienkach...prajem skore uzdravenie viem ze je to tazke...ja som mala laparoskopiu tiez teraz v lete ale tak s laparotomiou sa to neda ani porovnat

kruliss
autor
22. feb 2019

@syberia dakujem za spravu, tiez prajeme skore uzdravenie...A som smutna z toho nasho nepochopitelneho systemu...Co sa ma liecit v kupeloch? Hlbka rezu po operacii alebo stanovena diagnoza? Jaaaaj takze asi sa k nicomu nedopracujem...

syberia
23. feb 2019

@kruliss je to naozaj smutne...bola tam so mnou jedna mlada pani ktorej tiez po prvej laparoskopii nechvalili kupele....schvali az vtedy ked jej odstranili maternicu aj vajecniky....tak to dakujem pekne...

lucinkaboz
26. feb 2019

tomuto uz nerozumiem, a čo laparoskopia vyliečila endometriozu? alebo ma zena cakat na odstranenie všetkeho, co vlastne potom chcu liečit vnutorné rany? na slovensku je to s endometriozou ....asi aj takto: mam stvrtý stupen endometriozy , tento stav, odpadavania, operácii ci neschopnosti pracovat v ten den nazvala obvodná lekarka sociálnej poistovne trenčin, ako bezvýznamný stav, ani nevedela , co hovori a o com je rec, ked som poslala staznost do bratislavy na ustredie, zrazu vyhoveli mojej ziadosti a posudzovat moj stav aj s touto diagnozou budu na inom mieste, za endometriozu tažkeho stupna je 20 bodov, mne pri predchadzajucej ziadosti chybal bod, taketo svine pracuju na sociálnzch poistovniach, ked nedás uplatok alebo si neotvoris usta, niektorí lekari si myslia ze si dás v case menzesu s prepačenim vložku, brufen a vsetko je ok

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
smajliki
31. mar 2019

Ak Ti stačí ísť na skupinu B, daj si žiadosť s diagnózou sterilita, ak nemôžeš otehotnieť, ja som takto bola pred troma rokmi. Na to máme nárok každé dva roky do veku 39 r.

loginexistuje
31. mar 2019

Zbytocne sa odvolavat s tymto ti ju neschvalia

mogaa
31. mar 2019

Bohužiaľ, tak je nastavené zdravotníctvo....astmatici majú nárok každý rok kúpele na A-čko a človek napr.po porážke, ktorý je ochrnutý má nárok na kúpele len prvý rok, potom je bez nároku na túto diagnózu kúpele už nedostane....a to hovoríme o ochrnutom človeku

kruliss
autor
25. apr 2019

Ahojte tak ani odvolanie neprešlo, s odvovodnenim ze to bolo posudene spravne. Takze tak, rozmyslam aj o zmene zdravotnej poistovni . Vseobecna zdravotna poistovna je najhorsia poistovna co moze byt. Ze ked sa mi bude zdravotny stav zhorsovať mam ist za svojim lekarom.

mogaa
25. apr 2019

@kruliss ale to či je pri danej diagnóze nárok na kúpelnú liečbu neurčuje poisťovňa.....takže zmena poisťovne ti nepomôže....

mogaa
25. apr 2019

@kruliss poisťovňa to len schvaluje alebo zamieta. To nie je tak že mám astmu a vo VZP mám nárok na kúpele na A-čko a v Dôvere nemám nárok.....je presne daný zoznam diagnóz pri ktorých máš nárok na kúpelnú liečbu a rovnako aj podmienky pri niektorých diagnózach - napr.pri výmene kĺbu že je to len do roka...ten zoznam diagnóz pri ktorých je nárok je u všetkých poisťovní rovnaký....

kruliss
autor
26. apr 2019

mogaa skus si pozriet diskusiu tu na modrom
koniku Laparoskopia a kupele Lucky este v 2011 tu baby pisali ze po laparoskopii a zistenej endometrioze Mali schvalene kupele okamzite...ja som tiez prisla k moja doktorke ze preco mi dala ten navrh ked po laparoskopii to neschvaluju... Bola som dost nazlostena a predstav si doktorka tiez, vravela ze v poslednom obdobi vseobecna vsetko zamieta... takze takto je to ked postovne setri na pacientoch,