Odsúdenie za neplatenie odvodov

27. júl 2023

Môžu má odsúdiť za neplatenie odvodov do sociálnej poisťovne? Dlh mám 3800 eúr
Policajti mi volali aby som prišiel na vypočutie, môžu má zavrieť?

viestta
27. júl 2023

To za seba máš také dlhý alebo za zamestnancov?

listy456
27. júl 2023

ak neplatis odvody do socialnej tak podla 278 trest. zakona mozes byt slobody zbaveny az na 3 roky a preto aby bola naplnena skutkova podstata vyzaduje sa dlzna ciastka minimalne vo vyske okolo 2600 e cize ak tebe uz volali policajti nic dobre ta necaka ale nestresuj neboj sa ak si doteraz nebol trestany pochybujem ze ta rovno zavru ale svetlo to nevyzera 3800 je vela

solange7
28. júl 2023

@listy456 len taka odveci laicka uvaha, ale fascinuju ma tieto ich postupy. Na vacsie firmy, ktore su dlhodobo zadlzene ale generuju zisky vdaka ktorym funguju nesiahnu, ale nejakeho maleho podnikatelicka za 3800e pomaly zavru.
Tymto nehajim nikoho, sama mam s muzom firmu. Este sa nam nestalo, ze by sme boli niekde nieco dlzni. Len ked kontrolujem potencialnych dodavatelov/odberatelov a ich zadlzenost atd, no nic moc...

simca06022011
28. júl 2023

@solange7 no to je tak, pravnicka osoba nie je osoba ktoru zavru... :D a preto je u nas velmi nebezpecne obchdoovat s kadejakymi srockami, clovek sa uz penazi nedocka. Konatel zduchne, on nic. Ostatni tiez, ved rucia iba majetkom firmy, čiže veľakrat ničím.

simca06022011
28. júl 2023

Neignoroval si exekutora? lebo ten si dava potom doviezt takto ludi policiou.

suzitok
28. júl 2023

@solange7 moj byvaly zamestnavatel je vo verejnom registri dlznikov a ma tam dlh vyse 100 tisíc € a nic sa nedeje, zije si nadalej svoj bohemsky, spokojny zivot, majetok ma napisany na ine osoby, mne dodnes dlzi na vyplate 1500€ + stravne listky za dva mesiace, ale uz sa asi nedockam

simca06022011
28. júl 2023

@suzitok predpokladám ze to nie je szco;) ale tvoj zamestnanavatel je firma, čiže žiadna osoba žijúca bihemsky život.
To bohužiaľ kým sa nezmenia trosku podmienky podnikania, takýchto firiem nebude ubúdať. Jedna firma sa vytuneluje, založia si ďalšie....

suzitok
28. júl 2023

@simca06022011 nie, bola to klasická s.r.o , tak poctivo nepodnikal, veď vidím ako žije, takže zrejme sposob ako obisť system existuje
ale striedali to, chvilu platili dph, chvilu neplartili, chvilu boli sro, chvilu zivnost, manzelia si to striedali medzi sebou

solange7
28. júl 2023

@suzitok tak tak. Jednu potopis a druhu zalozis. Alebo ked uz neprosperuje, prepises na nejakeho zahranicneho cloveka, ktoreho ani boh nenajde ked sa po nom zacnu urady pytat.

simca06022011
28. júl 2023

@solange7 aj slovak to môže byt, príde na daňový potom človek co nemá o ničom ani šajnu. Povie ze sro tak zobral a hotovo. Nič sa nestane...