Odstupné po odpracovaní 4 mesiacov

kubinkovamaminka
4. apr 2022

Ahojte,

Ktora sa v tom vyzna,
ak dostane zamestnanec vypoved z dôvodu, ze neuspokojivo plní pracovné úlohy, ma narok zamestnanec na odstupne?
Je potrebne, aby mal pisomne napomenutie?
Dakujem za rady.

klarissa25
4. apr 2022

Určite nemá nárok na odstupné..

nafka0483
4. apr 2022

@kubinkovamaminka Za to, ze si neplni povinnosti by chcel dostat odstupne? A este k tomu po 4 odpracovanych mesiacoch? To je vtip?

stanulienkat
4. apr 2022

🤣🤣😆😁😆 a ešte k tomu dovolenku na seycheloch

kubinkovamaminka
autor
4. apr 2022

Otec ma zamestnanca a pytal sa ma ci ma narok na nieco také... Ďakujem za odpovede.

Ano viem, je to smiešne ale sú ľudia, kt. by chceli aj tie Seychely 🙃🤣

luccija
4. apr 2022

@kubinkovamaminka to fakt 4 mesiace či admini zase prepísali nadpis?

iwesska
4. apr 2022

Za neplnenie si pracovnych povinnosti moze byt rad,ze vobec dostane nejaku mzdu,nie to este odstupne😂🤦🏻‍♀️ Odvaha a drzost ludi ozaj nema hranice.

alenah31
4. apr 2022

@kubinkovamaminka ak pracuje 4 mesiace znamená to, že mu skončila skúšobná doba. Pokiaľ si riadne neplní svoje povinnosti - nie je možnosť dať okamžitú výpoveď. (podľa ZP nejde o hrubé porušenie prac. disciplíny). Ako prvé musí dostať "upozornenie na možnosť výpovede" - kde sa presne špecifikuje, ktorú časť z povinností uvedených v PZ si riadne neplní. Tiež sa tam uvádza ako má tieto nedostatky odstrániť a dokedy. A pokiaľ náprava nenastane - potom mu môže dať výpoveď a odvolávať sa na upozornenie, ktoré dostal a k náprave nedošlo.

kubinkovamaminka
autor
4. apr 2022

@alenah31 dakujem za objasnenie. Vedela som, ze to bude nejako inak. Dakujem este raz.

alenah31
4. apr 2022

@kubinkovamaminka niet za čo. Píšem ich aj u nás bohužiaľ dosť pravidelne☹ ako postupovať v týchto prípadoch a vzor takéhoto upozornenia nám robil firemný právnik (dôležité sú uvedené paragrafy, na základe ktorých toto upozornenie dávate).