Odstúpenie od zmluvy na diaľku

sofi_f
28. jan 2022

Ahojte,
je tu niekto, kto sa trocha vyzná v zákonoch?
Objednali sme nábytok cez Internet, ale rozmysleli sme si to, chceme odstupiť, tovar nám este nedorucili...predajca mi napísal, že mozem odstupit, ked mi tovar dorucia do 14 dní...lenže ja o tovar nemám záujem a budem ho tak či tak vracať (s čím budem mať obrovské komplikácie vracať veľké skrine, keďže mám malé dieťa), čo som aj napísala predajcovi, ktorý ma už druhý týždeň ignoruje moju žiadosť.... myslíte si, že je ton normálne? Našla som v zákone aj toto:
Odstúpenie od zmluvy
§ 7 5) Spotrebiteľ môže odstúpiť od zmluvy, predmetom ktorej je dodanie tovaru, aj pred začatím plynutia lehoty na odstúpenie od zmluvy.

Vie mi niekto prosím poradiť? Budem veľmi vďačná.

baboobchod
28. jan 2022

Napis ktorý obchod, nech si kuknem VOP. Nábytok si už uhradila?

jazula
28. jan 2022

Ja som mala podobnú situáciu s Alzou. Povedali, že už to nevedia zrusit, tovar bol u prepravcu, ale že ho nemám preberať. Tak sme aj urobili - kuriérovi sme povedali, že nepreberieme zásielku, vrátil ju odosielatelovi a nám vrátili peniaze. Pár dní to trvalo, ale inak žiaden problém.

brembo
28. jan 2022

skus to zrušit online,či tam nemaju link. Ked nie,staiahni si odstupenie od kupnej zmluvy,daj vytlačit a odošli. Podací hárok si uschovaj. Predajca má právo pri odstupen od zmluvy žiadat náhradu škody za vzniknuté náklady. Prečítaj si obchodné podmienky. žiadost bezodkladne odošli-neviem,či si objednávala s doručením,či bez.

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sofi_f
autor
6. feb 2022

@baboobchod nábytok , ich stránka sa volá nature style.. nenašla som u nich však ani formulár na odstúpenie...

luliu
6. feb 2022

@sofi_f je tu skupina právne poradenstvo - skús tam

natalala
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natalala
6. feb 2022

@sofi_f informacie maju uvedene na stranke 🤷🏼‍♀️ Mozes zasielku neprebrat a potom uhradzas postovne za navrat tovaru do ich polskeho skladu

sofi_f
autor
7. feb 2022

@natalala zaujímavé, lebo oni mi silou mocou tvrdili, že to pošlú a potom to môžem vracať 😅 dakujem, skusim sa im ešte ozvať... To by mi robili pekne doprieku, keby to pošlú, aj keď som ich uporoznila, nech to nerobia

evulincula
7. feb 2022

heh doprieku, ono raz si si nieco vybrala, tak to nie je ich proble, ze si si to premyslela a prave pre taketo pripady to proste maju takto nadstavene

sofi_f
autor
7. feb 2022

@evulincula áno doprieku, lebo pred mesiacom mi povedali, že môžem odstúpiť a zrazu mám prebrať tovar a už mi núkali aj zľavu 500€ ... špekulanti